Seyahat Planlaması Yapanlara En Uygun Fiyata Uçmanın 5 Yolu!

Seyahat Planlaması Yapanlara En Uygun Fiyata Uçmanın 5 Yolu!

Seyahat Planlaması Yapanlara En Uygun Fiyata Uçmanın 5 Yolu

Ligarba Turizm, sık seyahat edenler ve seyahat etmeyi sevenler için uygun fiyata bilet almanın yollarını listeliyor.

Seyahati seviyor, yeni kültürleri sıkça tanımak istiyor, coğrafi keşiflerinden vazgeçemiyorsanız, “Dünya büyük! Bir ömre ne kadarını sığdırsam kar” deyip gezmelere doyamıyorsanız, Ligarba Turizm uygun fiyata bilet satın almanın yollarını araştırdı.

Seyahat planlaması yapmadan önce bu aşamalara dikkat!

Öncelikle aklıma gelen derhal başıma gelsin diye şımarıklık etmemeli, erken rezervasyonun hayat kurtardığını unutmamalısınız! Tatil planını son güne bırakıp milyonlarınızdan olmak yerine, temkini elden bırakmamalı, biletinizi erken ve ucuz almalısınız! Gözünüz her daim açık, dikkatiniz tam olmalı! Sonra yanınızda oturanın sohbetine kulak misafiri olup, sizin onda biriniz fiyatla uçtuğunu öğrenip üzülmeyin, tatiliniz başlamadan rezil olmasın! Peki ya ne yapmalısınız?

Seyahat Planlaması Yapanlara En Uygun Fiyata Uçmanın 5 Yolu

1. Esnek bir takvim hazırlayın!

Olası planınızda, tatil sürenizi üç aşağı beş yukarı tutun, takviminizi olabildiğince esnek çıkarın. Tatilinizden aylar önce bir hayale kapılıp bilet alın, sonra biletinizi unutup türlü planlar yapın, gönlünüz geçsin, havalar bozsun, hevesiniz kaçsın demiyoruz tabi! Ama yarın için plan yapıp yana yana servet ödemeyin, arar bulur, ucuza uçarım diye düşler kurmayın! Seyahatinizden en ez 20 gün mümkünse 1 ay önce kendinize görev edinin ve bilet fiyatlarını takip edin, ucuza bulduğunuz anda, elinizi korkak alıştırmayın, yapıştırın gelsin! Kendinize her an tatil fırsatı yaratın, ucuza bilet kovalayın!

Seyahat Planlaması Yapanlara En Uygun Fiyata Uçmanın 5 Yolu

2. Bırakın uygulamalar en ucuzunu bulup çıkarsın!

Öncelikle tek tek web sitelerini ziyaret edip, telefonlarınızı gereksiz meşgul edip; fiyat araştırmasına soyunmayın. Hava yolu şirketlerinin, bizler daha ucuza gezelim, uçaklara çok binelim diye yaptıkları bir kampanya var mı diye şöyle bir google’layın! Şirketlerin promosyon günlerine rastlayamadıysanız, en uygun uçak biletlerini araştırıp listeleyen, en avantajlı güncel fiyatları sunan uygulamalardan destek alın! Hatta uzatın bacaklarınızı, hayal kurmaya başlayın; siz yudumlarken orta şekerli kahvenizi Ligarba Travel’in cevval danışmanları sizin için en uygununu bulsun! En ucuzunu onlar bilir, en iyisini tabi ki anneler! 🙂 Amerika’ya uçuş planı yapıyorsanız, her halükarda bütçenize güveniyor, çıtayı yüksek tutuyorsunuz demektir! Yolum Çin’e düşsün diyorsanız işte oralar zaten bizden sorulur! Avrupa seyahatlerinizde ucuz bilet desteği için de adres belli! Ucuz uçuşla kalmayın, konaklamanın ballısı, turun en donanımlısını seçin; göremeden döndüm, aklım kaldı ama yorgunluktan öldüm demeyin, yağ gibi bir tatil, kuş gibi bir seyahat için; Ligarba’yı seçin!

Seyahat Planlaması Yapanlara En Uygun Fiyata Uçmanın 5 Yolu

3. Herkes gibi olmayın!

Bayram geliyor nereye gitsem, okullar kapandı hemen tatile çıksam, hafta sonumu nasıl değerlendirsem; gibi klişelere düşerseniz vay kesenizin haline! Uzmanlar hafta ortası uçmanın yararına dikkat çekiyor madem, herkes Mersin’e giderken tersine giderseniz, bu işi oldu bilin! Hem dünyayı turlar, hem transfer giderlerini ucuza kapatır, daha çok müze gezer, paraları her yeni ülkede çıtır çıtır yer, tatilin tadını çıkarırsınız! Bizden söylemesi, izine Çarşamba çıkıp Salı dönün, millet kalabalıktan nefes alamazken boş kentlerin keyfini, iş sezonu gelince dünyanın sefasını sürün! Hem de dörtte biri fiyatına!

Seyahat Planlaması Yapanlara En Uygun Fiyata Uçmanın 5 Yolu

4. Şehir konusunda ısrar etmeyin!

Ömür uzun sevgili seyahat sever, illa da Amsterdam’a gideceğim diye tutturmayın, oraya da kampanya dönemine denk getirdiğiniz başka bir dönem gidersiniz. Madem Budapeşte’ye ucuz bilet var, Estergon Kalesi’nden Tuna nehrini henüz görmediyseniz, hikâyesini Osmanlı döneminden alan Gulash’dan bir lokma yemediyseniz, ne duruyorsunuz, ucuz bilet buldunuz alsanıza! Takılıp kalmayacaksınız sayın okur, kampanyalı bileti Madrid’e bulduysanız ama biz Paris’e… demeyeceksiniz. Hemen Louvre Müzesi planlarınızı öteleyip, Plaza Mayor’da Tapas sipariş edeceksiniz! Dünya böyle böyle gezilir, aksi halde kanepede filmler seyredilir! Ne demişler, yemek buldun ye, ucuz bilet buldun derhal satın al!

Seyahat Planlaması Yapanlara En Uygun Fiyata Uçmanın 5 Yolu

5-Millerinizi biriktirip son dakika golünü atın!

Öncelikle uçuşlarınızın gelecek seyahatlerinize sponsor olabilmesi için mil biriktiren bir banka kartı edinin ve bilet alımlarınızda aynı kartı kullanın! Planlı seyahatlerinizde bütçenizi düzenleyip yolculuğunuzu finanse edebiliyorken kartınızdaki millere aman ha dokunmayın! Bakarsınız son dakika sürprizleri gelir, risk budur deyip bilet alımını son geceye bıraktığınız vakit olur, lazım olur! Nadiren rastlanır ama son dakika biletinin sudan ucuz olduğu da görülür! Tabi son dakika beklentisi işi tamamen şansa bırakmaktır! Ama bir düşünün; sürpriz bir yolculuğa son dakikada yakalanan ucuz bir biletle çıkmak, onun ücretini de suya sabuna dokunmadan mille ödemek paha biçilmezdir!

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *