Severek Kullandığımız Şalları Nasıl Saklamalı?

Severek Kullandığımız Şalları Nasıl Saklamalı?

Şal Saklama Şekilleri

Hepimizin gözbebeğidir şallar. Çok beğenerek alır, hatta ciddi paralar öder, keyifle de örteriz. Şalları kullanmak kadar itinalı da korumalı ve saklamalıyız. Şal düzeni nasıl olmalı, şallar nasıl saklanmalı diye merak edenleriniz varsa bu yazımız tam da size göre. Aldığınız rengarenk ve o güzel şalların, her örttüğünüzde ilk günkü gibi parlak ve tok duruşla durmasını istiyorsanız bu yazımızı muhakkak okuyun.

Şallar Nasıl Saklanır?

Şalınızı özenli örtün ve çıkarın

Şal örtmek pratik ve rahat olduğundan çoğu kadın kombinlerinde şalları tercih ediyor. Öncelikle şalınızı örterken iğnelerinize dikkat edin. Eşarp ve şal kullanımınızda muhakkak çelik ve ince iğneler kullanmalısınız. Şalınıza çok adette asla iğne takmayın. Boynunuzun altına ve başınızın üstüne bir iğne şalınızın muntazam durmasını sağlayacaktır. Şalınızı çıkarttığınızda asla o an kullandığınız iğneleri, şalınızın kenarına takmayın. Böyle bir durum şalınızda ip çekmelerine yol açacaktır.

Şal Saklama Yöntemleri

Makyaja dikkat

Her zaman bir kadının doğal güzelliğini savunanlardanız. Makyajı önermiyoruz. Ama bazen kadınlar arası programlarda makyaj yapabiliyoruz. Böyle durumlarda fondoten kullanımı çok önemli. Çünkü şallarda en çok fondoten izi bizi rahatsız eder. Fondoteninizi alırken, muhakkak buna dikkat edin. İyi seçilmiş bir fondoten asla şalınıza geçmez. Bununla birlikte fondoteninizin üzerine pudra sürerseniz şala geçme oranını biraz daha azaltabilirsiniz ya da yüzünüzde şalınızın gelen taraflarında fondoten kullanımını en aza indirgeyebilirsiniz.

Şallar Nasıl Saklanmalı?

Şallarınızı kuru temizlemeye verin

Şallarımızı kullanırken ne kadar titizlik göstersekte şallarımızı zaman zaman temizlemeliyiz. Bu hem üzerinde oluşan kokuları giderecek hem de tüm lekeleri yok edecektir. Piyasada satılan şalların fiyatlarının en az 100 lira olduğunu hepimiz biliyoruz. Açıkçası şallar ne kadar özenle ve ne kadar seçilmiş şampuanlarla yıkansa da su değdimi bir kere, ilk görüntüsünü kaybediyor. Şalların kuru temizleme fiyatları çok ama çok ucuz. Bu yüzden şallarınızı kuru temizlemeye vererek daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Şal Nasıl Saklanır?

Şalları saklarken dikkat

Şallarımızı hepimiz farklı yöntemlerle saklıyoruz. Öncelikle şallarınızı ve eşarplarınızı aynı yerde saklamayın. Eğer üst üste katlayıp koyuyorsanız muhakkak şal ve eşarpları farklı katlayın. Eşarplar daha kaygan olduğundan, şallarınızın katını bozabilir. Ayrıca eşarplarınızı katlarken çok kat izi yapmamaya da özen gösterin. Bununla birlikte özel şal askıları satılmakta. Hatta pantolon askıları bile şallarınızı katlamanıza kolaylık sağlayacaktır. Şallarınızı saklarken askılardan da faydalanabilirsiniz.

Eşarp ve Şallar Nasıl Saklanır

Yorumlar

“Severek Kullandığımız Şalları Nasıl Saklamalı?” için 2 cevap

  1. Ceyda dedi ki:

    S.a ben ipekevi nden ipek sal aldim sadece 2/defa kullandim ama cok kotu oldu. Cok sıcak dı uzun sure disarda kalinca igne taktigim yer islanmisti baya terden. Cikarinca baya kirismisti kurudugunda da o islanan yerleri grimsi izler oldu utuledigimde o kırışan yerler tam olarak duzelmiyo. Ucuz biseyde degil gidip tekrar aliyim o da boyle olcak belki yardimci olur musunuz lutfeen .

  2. doğa dedi ki:

    S.a ben daha 3 aydır kapalıyım. Şal bağlamak zor kumaş şalları rahat kullanıyorum ama onlar da yaz aylarında pek rahat olmuyor. Bu yüzden ben de şifon şalları tercih ediyorum bu aylarda. Fakat onlarda çok kaygan oluyor. Sizce şifon bir şala kumaş şallar gibi şekil verebilir miyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir