Severek Aldığınız Parçaların Hakkını Vermeniz için 4 Stil İpucu

Severek Aldığınız Parçaların Hakkını Vermeniz için 4 Stil İpucu

Severek aldığınız o yeşil eteği, sıcacık triko kazağınızı, ya da dolabınızın en iyi parçası olan siyah elbiseyi neyle kombinleyeceksiniz?

Bir daha asla giyemem düşüncesini ve akla ilk gelen en sıradan kombinleri unutun! Bayılarak aldığınız, kombinlerinizin yıldız parçası olan tasarımların hakkını vermek için ipuçlarını yakalayın!

Stil Sahibi Tesettür Kombinler

Farklı Renklerle Bir Araya Getirin

Bir parçayı kombinlerken aklınıza ilk gelen seçenek üzerinde biraz düşünün. Sıra dışı görünüm yakalamak için ya kusursuz bir ton sür ton ya da can alıcı bir kontrast uyum yakalamanız gerek. Tupturuncu kabanınızı yemyeşil eteğinizle, ya da tupturuncu kabanınızı metalik grilerle kombinleyin, kabanın hakkını verin!

Stil Sahibi Tesettür Kombinler

 • Etek: Koton – 89.99 TL
 • Ceket: Koton – 149.99 TL
 • Ayakkabı: Inci Deri – 300.00 TL
 • Çanta: Accessorize – 149.00 TL

Hayal Gücünüzü Kullanın

Moda dünyasının etkili isimlerinin en sıradan parçayı sıra dışı aksesuarlarla bir araya getirerek farklılaştığına çok kez şahit olduk. Basit bir kazağın boynuna dolanan fular, çanta askılarındaki eşarplar, şekillere bürünen ilginç çantalar… Tek bir aksesuarın görünümüzü nasıl değiştirdiğine şahit olun.

Stil Sahibi Tesettür Kombinler

Artık Giyemem Dediğiniz Parçaları DIY Akımı İle Farklılaştırın

DİY olarak duyduğunuz “Do it yourself” yani, “kendin yap” akımı hayal gücünün sınırlarını genişletiyor. Ekose kumaştan panço yapmak, spor gömleği klasiğe dönüştürmek, kendi eteğini dikmek ve daha birçok ufak dokunuşlarla yepyeni tasarımlar koymak… Dolaplarda öylece giymeyi bekleyen, ‘belki de bir kere giymişimdir’ dediğiniz pek çok parçayı bu akımla yepyeni kullanışlı bir ürüne dönüştürebilirsiniz. Hayal gücünüzün limitleri zorlayacağı bu akımın ipuçlarını ise yine Yesiltopuklar.com’un “kendin yap” kısmından ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Stil Sahibi Tesettür Kombinler

 • Elbise: By Malene Birger
 • Ayakkabı: Common Projects
 • Çanta: Staud
 • Bileklik: Koton – 14.99 TL

Kuralları Yıkın, Uyumsuzluğun İçinde Uyumu Yakalayın

Şık bir elbiseye topuklu ayakkabı şart, sneakar giyeceksen sweatshirt’le kombinlemelisin, ayakkabın çantan uyum içinde olmalı, iki rengin dışına çıkma gibi daha birçok sıkıcı kuralları kenara bırakın. Uyumsuzluğun içinde uyumu yakalamak içinse beklemeyin. Şık elbisenizle spor ayakkabıları kombinleyin. Baştan aşağı her parçayı farklı renkten seçin, ya da tam tersine baştan aşağı aynı renk giyinin. Kurallar kimin umurunda?

Stil Sahibi Tesettür Kombinler

Kat Kat Giyinerek Klasiklerin Dışına Çıkın

Bir elbisenin üzerine tunik, eteklerinizin üzerine uzun boy gömlek, gömleklerin üzerine tişört hatta üst üste giyilen ikiden fazla birçok şey… Severek aldığınız o elbisenin hakkını vermek için sadece elbise & ayakkabı kombini yapmayın. Elbise üzerine gömlekler gömlekler üzerine tunikler onun da üstüne paltolar… Klasikleşen kombinlerin dışına çıkarak farklılaşmayı keşfedin.

Stil Sahibi Tesettür Kombinler

Şıklığı Kenara Bırakıp Öncelikle Rahat Olun

Çok sevdiğiniz sweatshirt’ünüzü kombinlerken bile şık olmanın, ıslanmamak çin aldığınız yağmurluğunuzu şıklaştırmanın yollarını kenara bırakın. Hepsinden önce rahat, konforlu bir kombin yapmanın peşine düşün. Sıradan bir pantolon, düşük topuzlu basit bir şal bağlama, kapüşonlu yağmurluk, kocaman askılı bir çanta. Oldukça sıradan ve oldukça basit görülen bu kombinin nasıl farklılaştığına siz de şahit olun.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

“Severek Aldığınız Parçaların Hakkını Vermeniz için 4 Stil İpucu” için bir cevap

 1. Belma dedi ki:

  Bir elbise giydiğinde kendini rahat hissetmen çok önemli ama şıklığı da bir kenara bırakamayız kusura bakmayın 🙂 Çok güzel yazı, zevk ile okudum teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir