Şehri İzleme ve İlham Noktası: İstanbul Kitapçısı!

Şehri İzleme ve İlham Noktası: İstanbul Kitapçısı!

İstanbul Kitapçısı

İstanbul meydanları, geçmişin aynasıdır. Kimisinde bir cafede çayınızı yudumlamak kimisinin cami avlusunda uçuşan güvercinlere yem atmak bir başkasında vapur düdükleriyle martı seslerinin birbirine karıştığı rıhtımda yürümek… Gelecek güzel günlerin hayalini yaşatan bu meydanlarda kitap kafe konsepti ile işletmesini belediyenin üstlendiği İstanbul Kitapçısı tarihin derinliklerinde maceralı bir yolculuğa çıkarıyor.

İstanbul’un en güzel manzaralı kitap cafesi İstanbul Kitapçısı oldukça geniş bir seçki sunuyor. Kitap alma deneyimini seyirlik bir zevke dönüştürerek, yoğun tempo arasında nefes aldırıyor. Çocuk kitapları ve İBB Yayınları’na ait kitaplar için ayrı bölümleri bulunuyor. İstanbul’un tarihini sanat, mimari gibi farklı alanları anlatan kitaplardan okumak keyifli. İçinde güzel bir kafe ve oturma alanı da ola kitabevini özel kılan ise terası. Bir vapurun üst katındaymışsınız hissi uyandıran bu alanda deniz manzarasına karşı çayınızı yudumlayıp kitabınızı okuyabilirsiniz. Kitapçının içinde İstanbul ile ilgili hediyelik eşyaların satıldığı ayrı bir bölüm de mevcut.

İstanbul Kitapçısı Beşiktaş

İstanbul Kitapçısı’na Neden Gitmeli?

İstanbul Kitapçısı’nda okumak, raflar arasında sayfaları karıştırmak, keyfine düşkün okurlar için bir İstanbul klasiği olmaya çoktan başladı. O kadar huzur dolu bir yer ki; hem ders hem ofis çalışmasına uygun. Fiyatları da oldukça makul olan mekan tam bir öğrenci dostu.

İstanbul Kitapçısı İç Güzelliği Standı

İstanbul Kitapçısı şubelerinde iç güzelliği stantlarına rastlayabilirsiniz. Yurtdışında da oldukça yaygın olan bir uygulama; kitabı kapağına göre değil üzerindeki 5 anahtar kelimeye bakarak içeriğini keşfetmeyi ve buna göre alıp okumayı teşvik ediyor.

İstanbul Kitapçısı’nın ikonikleşen etkinliği “İş Çıkışı Müzik” ile Kadıköy İskelesi’nin hemen üstünden şehre müzik yayılıyor. Vapurlar, martılar ve gün batımı eşliğinde keyif dolu bir “İş Çıkışı Müzik” önümüzdeki hafta cuma günü de İstanbul Kitapçısı Kadıköy şubesinde tüm İstanbulluları bekliyor.

İstanbul Kitapçısı Hatay

İstanbul Kitapçısı Şehir Dışına da Çıktı

İstanbul Kitapçısı yakın zaman önce il sınırlarını aşarak 6 ay gibi bir süre “Medeniyetler Bahçesi” temasıyla düzenlenen Hatay Expoda, kültür ve sanat ürünleri katılımcılarıyla buluştu. Expo alanı içerisindeki “Kültür Yolu”nda yer alan İstanbul Kitapçısı mağazası, İBB Yayınları başta olmak üzere tarihten sanata, çocuk kitaplarından edebî kitaplara kadar pek çok yayınevinin eserlerini ziyaretçileri ile paylaştı. Mağazada ayrıca İstanbul’un tarihi ve kültürel simgelerini yansıtan İst Collection ürünleri de satışa sunuldu.

Kadıköy İstanbul Kitapçısı

İstanbul Kitapçısı Nerelerde?

Karaköy İstanbul Kitapçısı vapur iskelesinin üst katında, seferinizi beklerken kitap okuyabileceğiniz, deniz kokusuna doyabileceğiniz harika bir alana sahip; keza Eminönü, Beşiktaş, Kadıköy’de öyle… Diğer şubeleri ise Beyoğlu Mecidiyeköy, Zeytinburnu, Bağcılar ve Kadıköy Kurbağalıdere Caddesinde.

İstanbul Kitapçısı’nın özellikle iskele şubelerinde gün batımına denk gelirseniz şahane bir manzara ile karşılaşırsınız. Kahvenizi alıp kitabınızı okuyacağınız, ders çalışacağınız ya da gün batımını seyrederken sevdiklerinle sohbet edeceğiniz harika bir atmosferi var. Martı ve denizle, kitap ve kahveyle yan yana gelmek isterseniz İstanbul Kitapçısı iskele şubelerinin ve tabi ki diğerlerinin açık adresleri ve çalışma saatlerini hemen paylaşalım…

Karaköy İstanbul Kitapçısı

İstanbul Kitapçısı Karaköy

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi Karaköy Şehir Hatları Vapur İskelesi 2. Kat Beyoğlu – İstanbul
Çalışma Saatleri: 10.00 – 19.00

İstanbul Kitapçısı Beyoğlu

Adres: Şahkulu Mahallesi Erkanı Harp Sokak Metro Han No:2A Beyoğlu – İstanbul
Telefon:(0212) 292 76 92
Çalışma Saatleri: 10.00 – 19.00

İstanbul Kitapçısı

İstanbul Kitapçısı Eminönü

Adres: Şehir Hatları Katip Çelebi İskelesi Fatih – İstanbul
Telefon: (0212) 522 47 77
Çalışma Saatleri: 10.00 – 19.00

İstanbul Kitapçısı Beşiktaş

Adres: Sinan Paşa Mahallesi Cezayir Cad. No:16/1 Tarihi Beşiktaş İskelesi Beşiktaş – İstanbul
Telefon: (0212) 227 96 83
Çalışma Saatleri: 10.00 – 19.00

İstanbul Kitapçısı

İstanbul Kitapçısı Topkapı

Adres: Topkapı Panorama 1453 Tarih Müzesi, Topkapı Kültür Park İçi Zeytinburnu – İstanbul
Telefon: (0212) 415 14 53 Dahili: 1457
Çalışma Saatleri: 08.00 – 17.00

İstanbul Kitapçısı Mecidiyeköy

Adres: Mecidiyeköy Meydanı Şişli – İstanbul
Çalışma Saatleri: 10.00 – 20.00

İstanbul Kitapçısı Bağcılar

Adres: Sancaktepe Mahallesi Bağcılar Caddesi Bağcılar – İstanbul
Çalışma Saatleri: 10.00 – 19.00

İstanbul Kitapçısı Kadıköy İskele

İstanbul Kitapçısı Kadıköy İskele

Adres: Rıhtım Caddesi Şehir Hatları Eminönü – Karaköy İskelesi İçi 2.Kat Kadıköy – İstanbul
Telefon: (0216) 418 92 40
Çalışma Saatleri: 10.00 – 21.00
Kafe: 07.00 – 17.00

İstanbul Kitapçısı Kadıköy

Adres: Kurbağalıdere Cd. No:125 Kadıköy – İstanbul
Çalışma Saatleri: 11.00 – 22.00

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir