Şehit ve Askerlerimiz İçin Yapılacak Dualar

Şehit ve Askerlerimiz İçin Yapılacak Dualar

Şehitlerimiz İçin Yapılacak Dualar

Vatan için, millet için, barış için, huzur için, din için, mukaddesat için, hürriyetimiz ve geleceğimiz için can veren bütün şehitlerimizi rahmetiyle kucaklayacak olan Allah’ımız elbette ki yürekleri dağlanan annelerine, babalarına, eşlerine, evlatlarına sabrını verecek.

Yüce Allah kitabında ‘şehitlere ölüler demeyin’ buyuruyor, şehitlerimizi peygamberlerle, salihlerle birlikte haşr edeceğini haber veriyor. Peygamber Efendimiz de ‘şehitlik makamı peygamberlikten sonraki en büyük makamdır‘ buyuruyor. Şehitlerimiz Allah’ın izni ile o yüce makamlara erişti peki biz onlar için nasıl dua etmeliyiz?

Allah’ım! Gencecik bedenlerini vatanlarına siper eden, canlarını din-ü devlet, mülk-ü millet uğrunda feda eden, istiklal ve istikbalimiz uğrunda ruhunu sana armağan eden şehitlerimizin daha önce bilerek-bilmeyerek işlediği günahları affeyle.

Allah’ım! İstiklal ve istikbalimiz uğrunda can veren şehitlerimizi senin engin rahmetine tevdi ediyoruz, rahmetinle muamele eyle.

Annelerine babalarına, eş ve çocuklarına, kardeşlerine ve bütün milletimize sabrı cemil ihsan eyle.

Hali hazırda hala cephede olan askerlerimize yardım, gazilerimize acil şifalar lütfü ihsan eyle.

Şehitlerimizin ruhu için Yasin, Mülk, Nebe, Fatiha ve İhlas surelerini, cephedeki askerler için de Fetih, İnşirah sureleri ile birlikte Kamer Suresi 46. ayeti kerimesini:

Seyuhzemul cem’u ve yuvelluned-dubur

Manası: Hayır! Şimdi küstahça böbürlenen bu topluluk, Allah yolunda çarpışan mücahidlerin karşısında müthiş bir bozguna uğrayacak ve arkalarını dönüp kaçacaklardır.

bol bol okumalıdır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir