Şeb-i Aruz Turları

Şeb-i Aruz Turları

şebi aruz

İş stresinden biraz uzaklaşıp yurt içinde geziye çıkmak ve Anadolu’nun tarihi ve doğal güzelliklerini görmek isteyenler için çok farklı seçeneklerde turlar bulunuyor…

Buna göre, yakın mesafelere seyahat etmek isteyenlere yaşadıkları bölgedeki turlar, uzun gezi yapmayı düşünenlere 8-9 günlük turlar öneriliyor.

Türkiye’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası listesindeki önemli değerlerinden Safranbolu, yine bayram tatillerinin gözdelerinden…

Bunun yanında, Safranbolu’nun da dahil olduğu tek seferde, Sinop, Ilgaz Dağı, Kastamonu ve Amasra’nın gezildiği turlar, tatilcilere Batı Karadeniz’in sonbaharını yaşatıyor. Bazı turlarda yörük köylerine de uğranılıyor.

Ayrıca Mevlana’nın ölüm yıl dönümü olan ve her yıl büyük bir ilgiyle takip edilen Konya Şeb-i Aruz törenleri için tur rezervasyonları da başladı. Bu yıl da oldukça görkemli yapılacak törenlere katılacaklara, Konya, Mevlana Müzesi, Akşehir, Nasrettin Hoca Türbesi, Karatay Müzesi, İnce Minare ve Alaattin Tepesi gibi yerler gezdirilecek yerler arasında.

Farklı tatil arayışında olanlar için Kültür Turları, tamda beklentilere karşılık verecek biçimde programlanıyor. Sizlere sadece keyifli dakikalar geçirmek kalıyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir