Sarı, Pembe, Mavi ve Lila! İşte Bahar Renklerini Kullanma Kılavuzu

Sarı, Pembe, Mavi ve Lila! İşte Bahar Renklerini Kullanma Kılavuzu

Kadriye Baştürk Sarı Tunik (Şeyda Ateştepe)

Evde geçen karamsar günlere inat, 2021 ilkbahar – yaz sezonu cıvıl cıvıl bir karşılama yaptı. Sarı, pembe, mavi ve lila koleksiyonları adeta ele geçirdi. Yeni normale alışırken bu dondurma kıvamındaki renk kartelası şimdiden it-girl’lerin kombinlerine taşındı. Hepimizin çokça sevdiği bahar renklerini siz de hemen kombinleyip, modunuzu zirveye çekin. Peki ama nasıl? İşte bahar renklerini kullanma kılavuzu…

Normcore-Pembe-Elbise-Tunik

Normcore Elbise
Normcore Tunik

Pembelerle Romantizm: Ton Sür Ton

2021 yılında herkes pembe giyecek‘ demiştik. Kesinlikle de öyle oldu. Markaların ağırlık verdiği capcanlı şeker tonları, İnfluencer’ların da üzerinden düşmüyor diyebiliriz.

Merve Dağlı Pembe Elbise

Merve Dağlı Elbise
Merve Dağlı Eşarp

Bu samimi rengin duygusunu en romantik şekilde yansıtmak için kesinlikle denenmesi gereken ‘ton sür ton‘ olmalı. Yani koyu pembe bir elbiseye, bir ton açığı çanta ve ayakkabı kullanıp daha açık tonlarda pudra pembesi bir şal denenebilir. Ayrıca, aksesuarlarda rose gold detayla bu stile çok yakışıyor.

Pembe Pantolon-Mavi Gömlek (Aslı Aksoy) - Qooq Yeşil Gömlek&Pembe Ceket (Hülya Aslan)

Pembe ile Zıtlaş: Mavi ya da Yeşil Sen Seç

Pembenin en elegan hali kesinlikle kendi tonlarıyla kombinlemek. Ancak farklı ve ikonik bir duruş için zıtlaşmak şart. Bunun içinse yoğun maviler ve fıstık yeşilleri tercihiniz olabilir. Sadece bu iki rengi tüm kombine eşit şekilde yaymayın. Mesela, pembe bir takımın için yeşil gömlek harika duracak ancak yeşili aksesuar dışında başka parçada kullanmayın.

Kadriye Baştürk Elbise (Zeynep Yetiş)

Doğadan İlhamla: Sarı ve Yeşil

Yemyeşil kırlarda açan sarı papatyalardan belki de yeşil yaprakların arasından göz kırpan sapsarı bir limondan… Kombinler bu sezon doğadan ilham alıyor, aldıkça da renkleniyor. Sezon koleksiyonlarında yeşil takım ya da elbise seçtiyseniz sarı çanta ve terlikle eşleştirebilirsiniz. Daha az dikkat çekerek bu trende uymak için de bej elbiseyi; koyu yeşil şal, capcanlı yeşil çanta ve sarı sandaletle kombinleyebilirsiniz. Yine sarı ağırlıkları olan bir kolyeyle tamam demektir.

Hooop Store Lila Ceket (Sedanur Gümüş)

Hooopstore Ceket

Lila ile Denim ve Mavi Birlikteliği

2021 yazının belki de en sevilen tarafı, lilanın olabildiğince moda olması. Her geçen gün yerini genişleten bu rengi, ceketten tuniğe, elbiseden çantalara kadar pek çok parçada görmek mümkün. Peki kendi tonları dışında nasıl kombinlemek gerekir derseniz, asit yıkama denimleri ve oldukça açık mavi tonlarını kullanabilirsiniz. Denim bol pantolon, lila ceket, sarı tişört, mavi çantayı eşleştirirken diğer parçaları nötrleştirin. Bej şal, beyaz sneaker gibi.

Aybike Stil Sarı Elbise (Kardelen)

Şaşırtan İkili: Sarı ve Lila

Karamsar günlere güneş gibi doğan sarı, bu sezon en sevmeyenleri bile kendine çekiyor. Öyle ki, girdiğiniz her mağazada kendisinden bir parça bulabilirsiniz. Kıyafetlerden aksesuarlara, sarı her yerde. Ve kiminle derseniz, tabii ki az önceki baş rolümüz ‘lila’yla. Enerji dolu sarı elbiseyi, bej şal ile eşleştirip, sadeleştirirken lila bir çantayla da tüm monotonluğu kırarak trendlere uyabilirsiniz.

Ess Prive Mavi Gömlek Pantolon (Sena Sever)

Maviye En Yakışan Tona Ton Giymek

Buz mavisinden gök mavisine, denim mavisinden indigoya… Yaz denince akla tabii ki gökyüzü ve denizden ilham alan açıktan koyuya birçok mavi tonu geliyor. Hal böyle olunca yine doğaya uymakta fayda var. Aynı bir deniz gibi, kıyıdan açıklara doğru renk değiştirerek kombin hazırlayın. Koyu mavi bir pantolon, buz mavisi çizgili ya da düz bir uzun gömlek, gömlekten bir ton koyu şal ve tamamlayıcı olarak beyaz çanta – ayakkabı.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir