Şallarınıza Motif Ekleyerek Etnik Tasarımlara Dönüştürün

Şallarınıza Motif Ekleyerek Etnik Tasarımlara Dönüştürün

Motifli Etnik Şa

Herkese merhabalar,

Bu aralar mevcut şallarımdan sıkılmış olacağım ki yine bir şal projesi yaptım sizler için. Aslında itiraf etmem gerekirse ben tığ işinde zincir çekmekten öteye gidemeyen biriyim bir de yapımını annemden gördüğüm ama isimlerini bilmediğim işlemler var tabi bunlara sık iğne ve dolgu deniyormuş. 🙂

Hal böyle olunca aklıma gelen fikri projeye dönüştürmem elbetteki zor oldu ama ne yaptığımı bilmeden motifler oluşturdum büyüklü küçüklü kendimce. Aramızda benim gibi bilmeyenler ama merakı olanlar varsa youtube üzerinden biraz kopya çekebilirler motif yapımında.

Motif detaylarını etnik, salaş pamuklu yazlık elbiselerde görmeniz mümkün ben de kenarı düz olan bir şalımda denemek istedim bence çok hoş oldu, hadi başlayalım.

Motifli Etnik Şa

Motifli Etnik Şal

Malzemeler

  • Dilediğiniz renk merserize nakış ipliği
  • İstediğiniz kalınlıkta tığ (ben 10 1.1mm kullandım)
  • Makas
  • Şal

Motifli Etnik Şa

Yapılışı

Öncelikle renk renk motifleri yapıyoruz, ben aralara yine kendi yaptığım püskülleri de ekledim. Malum evdeki malzemelerle bir şeyler yaptığımdan eğer boncuk olsaydı iple sarıp onu da sarkıtacaktım, siz deneyebilirsiniz. Şalın kenarı düz olduğundan oraya da zincirli bir işlem yapabilir, üzerine motifleri sarkıtabilirsiniz. Ben dediğim gibi bu konuda yeteneğim olmadığı için hakkımı motiflerde kullanmayı tercih ettim. 🙂 Yaptığımız motiflerin bitimine uzunca zincir ekleyip bağlama kısmını oradan yapıyoruz. Sırayla bütün motif ve püskülleri belirlediğiniz aralıklarla şala iğne ya da tığ yardımıyla ekleyin, motifli etnik şalınız hazır.

Eminim sizlerden çok daha güzelleri çıkacaktır, yaptığınız şalların fotoğraflarını bekliyorum. Bir sonraki projede görüşmek üzere, sevgiler.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir