Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Sağlıkta Şiddete Dur De!

Sağlıkta Şiddete Dur De!

Sağlık Çalışanlarına Şiddet

Geçtiğimiz günlerde başta sağlık camiası olmak üzere tüm Türkiye bir kere daha şiddetin getirdiği kana bulandı. Silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Op.Dr.Kamil Furtun’a Allah’tan rahmet, ailesine ise baş sağlığı diliyorum.

Türkiye’de gün geçmiyor ki bir şiddet haberi almayalım. Kadına, çocuğa, işçiye, memura ve en son şahit olduğumuz sağlık çalışanına şiddet. Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Fiziksel ya da psikolojik olarak kimseye şiddet uygulanamaz. Bende bir sağlık çalışanı olarak endişe duyuyorum. Bir gün bir hasta yakını gelip canı istediği için beni ya da çalışma arkadaşımı gözümün önünde öldürebilir. Sadece hekimler değil fizyoterapistler, hemşireler, ebeler, diyetisyenler, sağlık memurları hepimiz şiddetle karşı karşıyayız.

Ben buradan tüm YeşilTopuklar.com okuyucularına seslenmek istiyorum. Tüm sağlık çalışanları insanları sevdiği için bu meslekleri seçmiştir. Hastane gibi bir ortamda ömürlerini geçirmeyi göze aldılarsa bu insanlara yardım etme isteğinden başka bir şey değildir.

Sağlık Çalışanlarına Şiddet

Sizlere faydalı olmak için kimimiz uykusuz kalırken kimimiz kendi bedenini sakatlıyor. Kimimiz ailesinden çok sizlerle görüşüyorken kimimiz kitapların başında sabahlıyor. Sağlık çalışanlarına karşı tutumunuzu bunları düşünerek belirlemenizi rica ediyorum. Ve yine buradan tüm kanun koyuculara, Sağlık Bakanlığı’na sesleniyorum. Sağlık çalışanlarına şiddeti önlemek için gerekli tedbirler alınsın, kanunlar çıkarılsın. Caydırıcı cezalar insanları fevri davranmaktan alıkoyacaktır.

Bizler huzur ve güven içinde görevlerimizi icra etmek istiyoruz. İnsanlara faydalı olabilmek için bu yola çıktık. Annemiz babamız insanlara faydalı olduğumuz için bizlerle gurur duyuyor. Çok fazla bir şey değil bir teyzenin duası bir amcanın tebessümü bir çocuğun elimizi tutması bizi motive ediyor. Biz bu yolda ölmek değil daha çok insanın hayır duasını almak istiyoruz.

Yüce Allah Kuran-ı Kerim’deHastalandığım zaman bana şifayı veren O’dur. (Şuara, 26/80)’ buyuruyor. Sağlık çalışanları öğrendikleri ilimle şifaya vesile olan insanlardır. Şifayı verecek olan Allah’tır. Toplumca yaşadığımız buhranlar belki de her şeyin özünü unuttuğumuzdandır.

Ben ve tüm sağlık çalışanı arkadaşlarım sizlere güven içinde hizmet etmek istiyor ve bu konuda desteğinizi bekliyoruz. #sağlıktaşiddetedurde

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *