Sağlıklı ve Uzun Yaşamın Sırrı

Sağlıklı ve Uzun Yaşamın Sırrı

Sağlıklı ve Uzun Yaşamın Sırrı

Genetik potansiyelini DNAFit ile keşfet

Sağlıklı ve uzun yaşam, doğru beslenme ve güçlü bir spor performansı için geliştirilmiş bir gen testi olan DNAFit, artık Türkiye’de. DNAFit bireyin eşsiz potansiyelini ortaya çıkartmak için genetik şifresini çözüyor ve kişiye özel bir rehber sunuyor.

Genetik bilimi alanında uzun yıllardır elde edilen bilgileri bireylerin gerçek potansiyelini keşfetmeleri için kullanan ve dünya çapında pek çok başarı hikayesine imza atan DNAFit, Türkiye’de çalışmalarına başladı.

DNAFit her insanın eşsiz bir genetik yapısı olduğunu ve bu nedenle de kendine özel bir yaşam şekli benimsemesi gerektiğini ortaya koyuyor. Bir kişi için fayda sağlayan bir beslenme veya egzersiz yöntemi bir başka kişide geri dönüşü olmayan zararlara yol açabiliyor. DNAFit genetik biliminden faydalanarak bu zararlı deneme-yanılma yöntemine son vermeyi amaçlıyor.

Kişinin kendi tarafından yapılabilen, basit bir tükürük testi olan DNAFit ile bireyin gen varyasyonları inceleniyor ve buna göre beslenme ve spor üzerine rehberlik edecek kişiye özel bir rapor sunuluyor. DNAFit, beslenme şekli, miktarı ve spor alışkanlıkları ile taktiklerine dair bir yol haritası sunarak bireyin genetik potansiyelini ortaya çıkartıyor.

Sağlıklı ve Uzun Yaşamın Sırrı

Tamamen kendilerine özel tasarlanmış bir beslenme yöntemi benimsemek isteyenler, amatör ve profesyonel sporcular DNAFit gen testi ile bir yaşam rehberi ediniyor.

2016 yılı itibariyle Türkiye’de de çalışmalarına başladıklarını açıklayan DNAFit CEO’su Avi Lasarow “DNAFit deneyimli bir bilimsel kurul tarafından yönetiliyor. Genetik bilimine dair en son veriler bireysel bazda fayda sağlamak için kullanılıyor. Türkiye’de son yıllarda doğru şekilde beslenme ve spor yapma anlamında bilinç oldukça arttı. Bu, bireylerin sağlıklı ve uzun yaşamı için önemli bir dönüşüm başlattı. Böyle bir dönüşüm bilimsel bir yaklaşımla desteklenmeli ve bu anlamda kişiye özel bir rehber sunan DNAFit’in Türkiye’de de pek çok kişinin hayatını zenginleştireceğine eminim” dedi.

Bağımsız klinik araştırmaların da DNAFit sonuçlarına dayalı yöntemlerin çok daha etkili olduğunu kanıtladığını belirten Lasarow “Yapılan yeni bir araştırmaya göre DNAFit sonuçlarına dayalı antrenman yapan atletlerin diğerlerine göre 3 kat daha iyi performans sağladığı kanıtlandı. Bu araştırma Rio’da altın madalya için yarışacak olan alanında dünya şampiyonu, Olimpik atlet Greg Rutherford’un DNA bazlı bilgilerle antrenman yapmasıyla artan performansıyla da destekleniyor” şeklinde açıklama yaptı.

Sağlıklı ve Uzun Yaşamın Sırrı

DNA verilerinin elde edilmesi kadar nasıl sunulduğunun da çok önemli olduğunu belirten DNAFit Türkiye marka sahiplerinden İnanç Vardar “DNAFit çok zengin bir bilimsel altyapıyla detaylı bir bilgi sağlıyor ancak bunu açıklayıcı, anlaşılır ve kolay uygulanabilir bir anlatım ile sunuyor. Ayrıca sağlıklı olduğu varsayılmasına rağmen bireyde reaksiyona yol açabilecek besinlerin bilgisi, spor performansı açısından dayanıklılık ve güç faktörleri de tespit edilerek sunuluyor.

Dolayısıyla bireyler teknik bilgiler arasında kaybolmadan, kendi başlarına dahi ne yapacaklarını anlayıp hayatlarına kolayca uygulayabilirler” dedi.

DNAFit’in ülkemizde kısa sürede ilgi topladığına değinen DNAFit Türkiye marka sahiplerinden Tarık Yunusoğlu ise “Şimdiye dek Türkiye’den 200’ün üstünde kişi testi satın aldı. Bunlarla beraber Süper Lig’in en üst düzeyindeki bir futbol takımının sporcularına da test yapıldı ve rapor sonuçlarına göre bir takım değerlendirmesi sağlandı. Dünya çapında da pek çok Olimpik atlet, önde gelen futbol takımları ve alanında uzman antrenörler DNAFit’i kullanıyor” dedi.

DNAFit Türkiye’nin spor direktörü, genetik mühendisi ve diyetisyenden oluşan uzman bir kadroyla desteklediği DNAFit kiti www.dnafit.co adresinden kolaylıkla temin edilebiliyor. Üç hafta içerisinde kişiye özel rapor Türkçe ve İngilizce seçenekleriyle sunuluyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir