Sağlıklı ve Hafif Atıştırmalıklar

Sağlıklı ve Hafif Atıştırmalıklar

Sağlıklı ve Hafif Atıştırmalıklar ve Tarifi

Uzun bir aradan sonra kocaman bir merhaba ile başlamak lazım gelir diye düşünüyorum. Aslında planımda böyle uzun aylar ayrı kalmak yoktu. Minik kuşumuz doğunca hayatımız birden değişiverdi. Tabi bu arada yeni kitabım farklı projeler derken bu güzel siteyi biraz yazısız bıraktık, olsun telafi ederiz değil mi?

Ben en son baharda (Tabi ki İlkbahar da ama yazıdan sanki Sonbahar gibi olmuş) size güzel bir D vitamini yazısı yazmıştım ki yavaş yavaş en çok ihtiyacınız olan vitamin haline gelecek çünkü önümüz kış! O yüzden hemen bir D Vitamini yazısına da göz atıverin.

Sonbahar geldi çattı… Havalar hala çok soğumasa da yakında bol esintili bol üşümeli bol acıkmalı bol iştahlı bol yağlanmalı günler kapıda. Yine bir gün ağzımdan bal damlıyor. Evet bu saydıklarım sonbahar ve kışta kendine dikkat etmeyeceklerin kaçınılmaz hazin sonu…

O zaman ben size akşamların git gide uzadığı ve sürekli bir şeyler atıştırılmak istenen soğuk akşamlar için güzel bir atıştırmalık tarif veriyim.

Hem az kalorili hem yemesi güzel hem doyurucu hem kan şekerinizi dengeleyici olsun. Ayrıca çocuklarınız içinde hem farklı hem de güzel bir lezzet.

Sağlıklı ve Hafif Atıştırmalıklar ve Tarifi

Sağlıklı ve Hafif – Kurutulmuşcanlar

İhtiyacınız olan:

  • Balkabağı
  • Pancar
  • Havuç
  • Elma
  • Tarçın /toz
  • Bıçak
  • Yağlı kağıt
  • Fırın ve fırın tepsisi

Sağlıklı ve Hafif Atıştırmalıklar ve Tarifi

Tüm malzemeleri ince ince kesin. Bal kabağı, pancar ve havucu bir yağlı kağıt serili bir tepsiye tek tek dizin. Ayrı bir tepsiye elmalarınızı yerleştirin ve elmalarınızın üzerine toz tarçın ekleyin. Tepsilerinizi 50 derecede 4 saat pişirin.

Dilerseniz 3 tepsiyi de üst üste pişirebilirsiniz. Zaman olarak biraz daha fazla tutmanız gerebilir. Bu kadar kolay.

Dilerseniz yanında dip sos olarak yoğurdun üzerine ev yapımı reçel döküp servis yapabilirsiniz.

1 Trackback

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *