Safiye Ekiz’den Her Rengini Almak İsteyeceğiniz Tesettür Giyim Modelleri

Safiye Ekiz’den Her Rengini Almak İsteyeceğiniz Tesettür Giyim Modelleri

Safiye Ekiz 2018 Yaz Tesettür Giyim Kap Modelleri

Geçen yazımızda Esra Keskin Demir’in tasarımlarından bahsetmiştik. Bu yazımda da bir diğer tasarımcıdan, Safiye Ekiz’den bahsetmek istiyorum. Yaklaşık dört sene önce Safiye Hanımın bir ürününe Nişantaşı’nda alışveriş yaptığım bir mağazada rastlamıştım. Son bir tane kalan siyah uzun ceketi kendim için çok beğendiysem de, daha sonra ablam beğenince ona hediye etmiştim. O da hala yıllardır severek giyiyor, hatta bu ceket onun için kurtarıcı parçalardan bir tanesi haline geldi. Yaklaşık iki sene önce de Nişantaşı’ndaki atölyesini ziyaret ettiğimizde Safiye Hanım kızıma pastel sarı bir trençkot hediye etmişti. Onu da kızım ve ben severek kullanmaya devam ediyoruz.

Türkiye’ye bu gelişimde Safiye Hanımın Zeytinburnu’ndaki mağazasına uğradım. Hatta Türkiye’ye gelmeden çok önceden, son çıkan koleksiyonunun sosyal medyada resimlerini görüp kıyafetlere bayılmıştım.

Safiye Ekiz 2018 Yaz Tesettür Giyim Spor Kap Modelleri

Safiye Ekiz markasının ürünlerini tanıyan müşterilerin bildikleri gibi, hem kıyafetlerin kalıpları kumaşları hem de kesimleri büyük kitlelerin beğenisini kazanıyor. Tunik ve gömlek tasarımları alışılmışın dışında, çok modern çizgiler taşıyor. Minimalizme özen gösteren Safiye Hanım, genç kızlar için onların tabiriyle; fresh ve cool ürünler tasarlarken, olgun hanımların beğeneceği tarzda uzun kaplara da yer vermiş. Benim en çok beğendiğim ürünlerinden bir tanesi ise yere kadar inen spor, sırtında kendine özgün deseni olan, tiril tiril kaplar. Mağazasına uğradığım günün ertesi günü seyahate çıkarken hemen giymeye başladığım kıyafet, uçaktan indiğimde ablamın gözüne çarpan ilk şey oldu. Eğer farklı renkleri de gelirse ya da Safiye Hanım istek üzerine tekrar üretim yaparsa, her rengini alıp rahatlıkla kullanabileceğim bir ürün olduğu belirtmek isterim.

Safiye Hanımın mağazasından kendim için aldığım ama 17 yasındaki kızımın görünce hemen giymek istediği ürün ise, siyah üzerine beyaz yazıları ve yan taraflarında da düğmeli yırtmaçları olan uzun koton bir tunik. Bol paça siyah pantolonu ve siyah ipek gümüş renkli yaldızlı şalı ile kombinlediği bu tunik, kızımın da benim de favorilerim arasında. 12 yasındaki kızımın seçimi ise siyah bebe yaka, yırtmaçlı tişört üzerine turkuaz mavi keten gömlek oldu. Kızım bu kıyafetini siyah bol Kung Fu spor pantolonu ve siyah pamuklu salı ile tamamladı. Aynı mağazada siyah ve beyaz kısa kollu tişörtlerin, jeanlerin ve renkli keten tuniklerin bir arada bulunması müşteriler için alışverişi kolaylaştırıyor.

Safiye Ekiz 2018 Yaz Tesettür Giyim Elbise Modelleri

Safiye Ekiz tasarımlarının en çok beğendiğim yönü ise, bizim gibi anne ve kızlarının mağazaya girip kendilerine hitap eden kaliteli, modern ama muhafazakar ürünleri rahatlıkla bulabilmeleri. Yalnız, mağazanın ve ürünlerin popüleritesinden dolayı beden bulmak oldukça zor oluyor. Gözlemlediğim kadarıyla gelen ürünler anında yok satıyor. Bu da Safiye Hanımın tasarımlarının ne kadar beğenildiğinin bir göstergesi. İstanbul’da oturmadığım için ancak rastladıkça mağazasına uğrayabiliyorum ama Türkiye’de yaşayan okurlarıma tavsiyem, markanın sosyal medya sitelerini takip edip, yeni ürünler geldiğinde hemen koşarak gitmeleri. Ürünlerin kalitesinden ve rahatlığından pişman olmayacaklarından eminim. Güzel günlerde giymeniz ümidi ile.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *