Ev Yapımı Limonlu Dondurma Tarifi

Ev Yapımı Limonlu Dondurma Tarifi

Sadece 4 Malzeme İle Ev Yapımı Limonlu Dondurma Tarifi

Yaz mevsiminin serinletici etkisi yüksek, çoluk çocuk herkesin bayıla bayıla yediği lezzeti dondurma evde nasıl yapılır? En pratik hali ile ev yapımı limonlu dondurma tarifi veriyoruz bugün. Limonun ferahlatıcı dondurmanın serinletici özelliği ile bir araya geliyor ve sıcak yaz günlerinin en masum kurtarıcılarından oluyor. Neden mi masum? Çünkü içinde şeker yok!

Her güzel şeyin kötü bir yanı olurmuş tabi bunun da var. Yaptıktan sonra hemen yiyemiyorsunuz çünkü donması için bir gece beklemeniz gerek… Öyleyse sadece dört malzeme ile kolayca hazırlayacağınız limonlu dondurma tarifi gelsin ve bir yaz boyu buzluktan hiç eksilmesin.

Limonu sevmiyor olabilirsiniz, dilerseniz öncesinde Meyveli Dondurma Tarifi sayfamıza göz atabilirsiniz!

Limonlu Dondurma Tarifi

Malzemeler:

  • 2 su bardağı krema
  • 1 su bardağı süt
  • 100 gram beyaz çikolata
  • 2 limon

Sadece 4 Malzeme İle Ev Yapımı Limonlu Dondurma Tarifi

Hazırlanışı: Krema ve sütü bir tencereye koyup, kaynamaya noktasına gelmeden ocaktan alıyoruz. Beyaz çikolatayı da hafif ısınmış olan bu karışımın içinde eritiyoruz. İki limonu güzelce yıkayıp, kabuklarını rendeleyerek henüz krema halinde olan dondurmaya ilave ediyoruz.

Yaklaşık 7-8 saat boyunca, belli aralıklarla buzluktan çıkarıp 5-6 dakika mikserle çırptığımız dondurmayı bir gece donmasını bekledikten sonra servis ediyoruz.

Afiyetler olsun…

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir