Sade Olduğu Kadar Dingin ve Şehirli Kadın Stili Nasıl Oluşturulur?

Sade Olduğu Kadar Dingin ve Şehirli Kadın Stili Nasıl Oluşturulur?

Betül Gedik: Minik Terzi Kap - Sena Sever: Ess Prive Trençkot

Şehirli kadının dünyasına yolculuk etmeye var mısınız? Yumuşak detaylar, soft renkler, konforlu kesimler…

Her bir detayı ayrı önem taşıyan kozmopolit stiller, nasıl bu kadar sade ve dinginken fazlasıyla şık ve elegan gözükebilir, gelin sırrını açığa çıkaralım.

Ayşenur Coşkun: Minik Terzi Trençkot - Betül Gedik: Touche Takım

  • Ayşenur Coşkun: Minik Terzi Trençkot
  • Betül Gedik: Touche Takım

Soft Renklerle Dinginlik Yakalayın

Sadeliğin ilk kuralında soft renklerle kombin yapmak yer alıyor. Renklerin en açık tonları, oldukça dingin bir his yakalarken; pastel tonların bu tavrı sizi şehirli kadının stiline yaklaştıracak. Ancak unutmayın ki, soft ya da pastel renkleri kombinlerken özellikle ‘ton sür ton’ ya da ‘monokrom’ stilini kullanmak gerek. Mesela, baştan aşağı beyazın yansıttığı elegan hava; aynı kombinde bir araya gelmeyi başaran kahve tonlarının güzelliği hiçbir şeye değişilmemeli.

Şüheda Türkoğlu: Hooop Sotre Trençkot

Şüheda Türkoğlu: Hooop Store Trençkot

Geniş ve Konforlu Kesimleri Kullanın

Şehirli kadının havalı stilinde hiçbir zaman aşırı dar ya da aşırı bol parçalar yer almaz. Tesettürlü kadınlar genelde dar giymemeye dikkat etse de ‘geniş kesim’ anlayışını biraz açmak gerekiyor. Sezondaki yarasa kollar, oversize ya da bigsize parçaları kastetmiyoruz. Mesela omuzlardan oturan ve aşağı doğru düz inen bir trençkot geniş kesimi tanımlayabilir.

Hülya Aslan: Zara Ceket

Hülya Aslan: Zara Ceket

Yumuşak Detaylar Kullanın

Şehirli kadının stilinde abartılı görünümlere yer yok. Kombinlerde her zaman detaylarda saklı olan ikonik figürler yer almalı. Dümdüz bir elbisenin kabarık omuzları, klasik bir ceketin ışıldayan düğmeleri, belki bir bluzun yaka fiyongu ya da boyna dolanan kat kat kolyeler, hatta fularlar… Tüm stilde sadece dikkat çeken ufak bir ayrıntı.

Hülya Aslan Qooq Store Trençkot

Hülya Aslan: Qooq Store Trençkot

Spor ve Şık Parçaları Karıştırın

Şehirli kadının günlük hayattaki koşturmacasına uyum sağlarken; hem şık hem spor parçaları bir araya getirmek gerekiyor. Zıtlıktan doğan güzelliğin gücü pek çok fenomen isim tarafından da defalarca denendi ve kanıtlandı. Ama nasıl diyorsanız, örneğin, bir kot pantolon ve trençkotu kombinlerken ayakkabı olarak stiletto’ları tercih etmek ya da sezonun favorisi kruvaze kesim şık bir ceketi oldukça sportif beyaz sneaker ile eşleştirmek…

TRENDYOLMİLLA Trençkot - Koton Ceket

Trendyolmilla Trençkot
Koton Ceket

Trençkot ve Ceketleri İhmal Etmeyin

Elegan, yalın ve konforlu kelimelerini bir arada karşılayan en havalı parça, trençkot ve ceketler oluyor. Koleksiyonlarda onlarca renk tonu ve farklı detaylarla karşımıza çıkan dış giyim parçaları, özellikle bahar mevsimlerinde sokakların baş rol oyuncusu. İkonik tasarımlar, zaman mekan fark etmeksizin kombinlerde kendini gösterirken sadeliğin ve şıklığın yolu bu parçalardan geçiyor.

Elif Doğan: Fahhar Design Beyaz Elbise - Zara Bluz

Elif Doğan: Fahhar Design Beyaz Elbise – Zara Bluz

Beyazın Açığa Çıkan Sırrı

Yaz – kış sade ve elegan olmayı başaran beyaz, ne mevsim ne mekan ayırt ediyor. Bazen baş rolde bazen geçiş olarak kullanılan ama ne olursa olsun kendine yer bulan beyaz parçalar, şehirli kadının stilinde ‘joker isim’. Mesela, bir trençkotun içinden selam veren beyaz oversize gömlek ya da maksi boy beyaz bir gömlek elbise; hatta ve hatta beyaz bir şal ya da beyaz spor ayakkabı…

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir