Saç Dökülmesine Karşı Doğal Bakım Kürü

Saç Dökülmesine Karşı Doğal Bakım Kürü

Saç Dökülmesine Karşı Doğal Bakım Kürü Tarifi

Biz hanımlar için saçların sağlıklı olması çok önemlidir. Bakımlı ve sağlıklı bir saça sahip olmak aslında hiç de zor değil. Piyasada satılan ürünlerin aksine evde rahatlıkla hazırlayıp saçınıza uygulayabileceğiniz pratik saç bakım kürlerini sizler için araştırdık.

Ev yapımı, doğal ve en kolay saç bakım kürleri YesilTopuklar.com’da…

Saç problemlerinin en yaygın olanı hiç şüphesiz saç dökülmesidir. Özellikle mevsim geçişlerinde saç dökülmesi sıklıkla yaşanır ve bu durumun cinsiyete bağlı olmadığını da belirtmek isteriz. Kadın olsun, erkek olsun her ikisinde de saç dökülmesinin bir çok farklı nedeni vardır.

Her insanın gün içinde ortalama 100 tel saçı dökülmektedir. Bu durum oldukça olağan ve normaldir. Dökülen bu saçların yerine yenileri çıkar. Kalıtımsal faktörler, metabolik hastalıklar, benlenme, vitamin eksiklikleri gibi çeşitli etkenler saç dökülmesine neden olabilir. Bunların dışında bir de mevsime bağlı saç dökülmeleri vardır. Özellikle sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinin başlangıcında belirgin bir saç dökülmesi ile karşılaşabiliriz. Hatta bu dökülmeler normalin iki katına ulaşabilir.

Dökülen saçlarınız için evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bakım kürleri ile dökülmenin önüne geçebilirsiniz. Saç dersine masaj yaparak bakım uygulamak kan dolaşımını hızlandırarak saç dökülmesini azaltır. Evde hazırlanan pratik saç bakım kürleriyle dökülme azaltılabilir. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bitkisel saç bakım kürüyle saçlarınızı mevsim değişimine hazırlayabilirsiniz.

Saç Dökülmesine Karşı Neler Yapabiliriz?

– Haftada bir gün saç bakım kürü uygulanmalı
– Saç yıkanırken ılık, hatta soğuk su kullanılmalı
– Saç köklerine masaj yapılmalı
– Kabak çekirdeği (günde bir avuç: Selenyum deposu) tüketilmeli
– B12 vitaminini alınmalı

Saç Dökülmesine Karşı Doğal Bakım Kürü Tarifi

  • Malzemeler: 2 yemek kaşığı arı poleni, 1 yemek kaşığı susam yağı, 1 yemek kaşığı çörek otu yağı, 4 yemek kaşığı sıcak su.

Hazırlanış ve Uygulama: Arı polenini sıcak suda ezin ve içine susam yağı, çörek otu yağını ekleyip karıştırın. Saç köklerinize masaj yaparak uygulayın. Bir saat kadar bekletin ve yıkayın. Bu bakım kürünü haftada bir kez uygulamanız öneriliyor.

Yorumlar

“Saç Dökülmesine Karşı Doğal Bakım Kürü” için bir cevap

  1. […] hem güçlenmesi hem de dökülmesinin engellenmesi için evde hazırlayıp, uygulayabileceğiniz maskeler var. Siz de saçınızın dökülmemesini ayrıca güçlenmesini istiyorsanız bu saç bakım […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir