Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Saç Bakım Ürünlerinde Bilinmeyen Gerçekler!

Saç Bakım Ürünlerinde Bilinmeyen Gerçekler!

Saç-Bakım-Ürünleri-Kullanırken-Dikkat

Günümüzde en fazla kullanılan kişisel bakım ürünlerinin başında saç bakım ürünleri gelmektedir. Reklamlardaki dalga dalga savrulan, ahenkle dans eden saçlar herkesi etkiliyor ki bugün şampuan bulunmayan ev yoktur. Kimimiz içeriğine bakarak almakta bu ürünleri, kimimiz ise rengini, kokusunu beğenerek.

Saç bakım ürünlerinin içeriklerinde bilmediğimiz bir çok gerçekler vardır. Acaba saçlarımıza bakım yapıyoruz derken vücudumuza ne kadar zarar verdiğimizin farkında mıyız?

Elinizdeki ürünlerin içerik kısmına bakınız ve belirttiğimiz içeriklerden kaç tanesi mevcuttur söyleyiniz. Sodıum Lauryl Sulfate (SLS), Sodıum Lauryl Ether Sulfate (SLES), Propylen Glycol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Triethanolamin(TEA), Cocamide dietalomin (DEA), Dimethicone/ Cyclomethicone, (Ethyl, Methyl, Butyl) Paraben.

Bu maddelerin etkileri şu şekildedir:

* Sodıum Lauryl Sulfate (SLS), Sodıum Lauryl Ether Sulfate (SLES): kozmetik ürünlerinin(sabunlar, şampuanlar, diş macunları) % 90’ında köpürtme maddesi olarak kullanılır. Orta derece göze tahriş edici malzeme olarak sınıflandırılmıştır. Göz ve deri tahrişine neden olabilir.

* Propylen Glycol : Bir petrol türevidir. Cilde nüfuz ederek, proteini ve hücresel yapıyı zayıflatır.

* Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone: Her ikisi de alerji ve muhtelif tehlikeli sinir sistemini tahrip etkisine sahiptir.

* Triethanolamin(TEA): Deriden emilmekte ve bazı kimyasallarla birleşince kanserojen etki göstermektedir.

* Cocamide dietalomin (DEA): Şampuanlarda köpüğün kalıcılığını artırmak için kullanılır. Ciddi beyin hasarlarına yol açtığı görülmüştür.

* Dimethicone/ Cyclomethicone: Silikon türevidir. Saçı dolgun ve parlak göstermek amaçla kullanılmaktadır. Saç deliklerini, cildi tıkıyor, vücudun teneffüs etmesini engelleyip görünmez bir tabaka oluşturuyor.

* Paraben: Bazı göğüs tümörü incelemelerinde paraben bulunmuş ve bazı Avrupa ülkeleri tarafından yasaklanmıştır.

YesilTopuklar.com sağlıklı saçlara sahip olmak için Mihri Helal Kozmetik ve Kişisel Bakım Ürünlerini tavsiye ediyor!

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *