Rania Al Abdullah, Moza Bint Nasser ve Emine Erdoğan’dan İlham Veren Görünümler

Rania Al Abdullah, Moza Bint Nasser ve Emine Erdoğan’dan İlham Veren Görünümler

Emine Erdoğan Kıyafet Modelleri 2017-2018

Tavırları ve yaptıkları işlerle rol model olan fist lady‘ler, duruşları ve zarafetleriyle de hayranlık uyandırıyor.

Gündüz davetlerinden özel toplantı ve galalara kadar pek çok yerde stilleriyle gündemden düşmeyen first lady’ler, yaz görünümleriyle ilham veriyor.

Firstlady Kıyafet Modelleri

Rania Al Abdullah

Dünyanın en etkili kadınların biri Ürdün Kraliçesi Rania Al Abdullah, zekasıyla olduğu kadar duruşu, zarafeti ve sade stiliyle de kadınlara ilham veriyor. Tam anlamıyla bir rol model olan kraliçenin en şık anları kendine hayran bıraktırıyor.

Firstlady Kıyafet Modelleri

Nötr Tonlardan Cesur Renklere

Ürdün kraliçesinin özel davetlerde de Ortadoğu tasarımcılarının kıyafetlerini severek taşıyor. Günlük yaşamındaki toplantılarda ve davetlerde oldukça minimalist ve bununla beraber şık parçalar seçen kraliçe, geleneksel elbiseleri, haute couture kaftan gibi tasarımları da tercih ediyor.

Firstlady Kıyafet Modelleri

Rania Al Abdullah’ın stiline şöyle bir göz gezdirdiğinizde fark edeceksiniz ki nötr renkleri oldukça seviyor. Zaman zaman bu nötr tonların yerini oldukça baskın oldukça cesur renkler de alıyor. Kraliçe, kraliyet mavisi, kırmızı ve turuncuyu en iyi şekilde temsil ediyor. Renk tercihlerinde en dikkat çeken uyumu arasında ise kadınların vazgeçilmez monokrom stilin asil renkleri siyah ve beyaz.

Firstlady Kıyafet Modelleri

Moza Bint Nasser

Katar emirinin eşi olan Moza bint Nasser Al Missned, Forbes tarafından “Dünyanın en etkili 100 kadını”ndan biri seçildi. Bu aktif ve başarılı hayatının yanısıra Moza, bir stil ikonu olarak da anılıyor. Tarzı ve duruşuyla dünyaca ünlü moda dergilerinde adından söz ettiren Şeyha Moza’nın dillere destan stiline göz atalım.

Firstlady Kıyafet Modelleri

Sofistike Görünüm 

Majestelerinin doğal güzelliği ve güçlü havasına kapılmamak elde değil. Ülkesinin tasarımcılarından dünya markalarının en özel parçalarını üzerinde taşıyan Moza’nın 7 çocuk annesi olduğunu söylemezsek olmaz. Şeyha Moza, modern sofistikeliğin özünü günlük toplantılarında oldukça mütevazı özel davetlerde ve galalarda ise oldukça gösterişli sunuyor. Moza’nın stiline göz attığınızda oldukça çarpıcı renkleri görmek mümkün. Feminen bir duruşu oldukça seven majesteleri, kaftanları, oldukça uzun kollu elbiseleri, parlak topuklu ayakkabıları, kemerleri ve ışıltılı takıları çok seviyor. Kış aylarında güçlü ve koyu renkleri tercih eden Şeyha Moza, yaz stilinde ise açık renkleri kullanıyor. Beyazdan asla vazgeçmeyen Moza, yeşil, mavi, sarı, ve pembe gibi yazın tüm sevilen soft tonlarını en modern şekilde kombinliyor.

Emine Erdoğan Kıyafet Modelleri 2017-2018

Emine Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, duruşu, zekası ve zarafetiyle kadınlara ilham verici bir rol model. First lady, sadece Türkiye’de değil dünya çapında katıldığı pek çok davette adından söz ettirirken, yaptığı işlerle olduğu gibi zarif duruşuyla da her zaman beğeni topluyor.

Emine Erdoğan Kıyafet Modelleri 2017-2018

Asil Takımlar

Emine Erdoğan‘ın stil tercihlerine baktığımızda optimist renklerden oldukça uzak durduğunu ve daha naif tonları tercih ettiğini göreceksiniz. First lady yaz davetlerinde mor, mavi, yeşil ve sarıyı tonlarını kullanırken pantolon – ceket takımlarından da asla vazgeçmiyor. Duruşundaki asil çizgiyi asla bozmayan first lady, başörtüsü, çanta ve ayakkabıda genellikle nötr geçişler yapıyor.

Emine Erdoğan Kıyafet Modelleri 2017-2018

Mavi ceket ve pantolon takımı kullanıyorsa beyaz bluz, beyaz eşarp ve beyaz ayakkabı kullanarak minimalist havasını asla bozmayan first lady, desenli bir eşarp ve bluz kullanıyorsa takımını nötr tonlarla seçerek orantılı bir siluet yakalıyor. Proporsiyonuna oldukça yakışan modern ceketlerinde zaman zaman yaka ve kollara detaylanan ışıltılı işlemeler, zaman zaman soft renklerdeki desenler göze çarpıyor. Şıklığından asla taviz vermeyen Emine Erdoğan, Türk kadını güçlü ve zarif duruşuyla en iyi şekilde temsil ediyor.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir