Ramazan’ın Simgesi Hırka-i Şerif, Ziyarete Hazır

Ramazan’ın Simgesi Hırka-i Şerif, Ziyarete Hazır

Hırka-i Şerif Ziyaretçilerini Bekliyor

İstanbul Fatih’teki Hırka-i Şerif Camii‘nde her Ramazan ziyarete açılan Hırka-i Şerif için son hazırlıklar tamamlandı. Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (sas) Veysel Karani’ye hediye bıraktığı hırka bugünden itibaren Ramazan boyunca görülebilecek.

Veysel Karani Hırka-i Şerif Camii Hizmet Vakfı Kültür Merkezi Müdürü Kudret Apuhan, caminin ve hırka dairesinin özel olarak temizlendiğini ve ziyaret sırasında vakıf yetkilileriyle birlikte görevli sayısının 45 kişiye çıkacağını belirtti. Geçen sene 1 milyonun üzerinde ziyaretçinin ağırlandığını ifade eden Apuhan, bu sene de aynı sayıda kişiyi beklediklerini kaydetti. Ziyaret döneminde sağlık ve itfaiye ekiplerinin caminin yakınında hazır bekleyeceğini ve güvenlik elemanlarının sayısının artırılacağını da sözlerine ekledi.

Öte yandan Hırka-i Şerif Camii, 2013 yılında restore edilecek. İstanbul İl Özel İdaresi’nden yapılan açıklamaya göre, 1851 yılında Hırka-i Şerif‘in muhafaza edilmesi amacıyla Sultan Abdülmecid tarafından Fatih’te yaptırılan caminin rölöve, restitüsyon ve zemin etüdü projeleri eylül ayında tamamlanacak. Cami, yenileme çalışmaları sırasında ibadete açık kalacak.

Kaynak:İstanbul AA

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir