Prenses Kate’in Hamile Hanımlara Örnek Olacak Giyim Stili

Prenses Kate’in Hamile Hanımlara Örnek Olacak Giyim Stili

Prenses Kate'in Hamile Hanımlara Örnek Olacak Giyim Stili

Siyasiler arasında güzelliği ve zarafeti ile büyük kitleleri kendine hayran bırakan Duchess Kate Middleton, asıl stili ile yine göz kamaştırdı. Bir prenses olmasına rağmen sade, gösterişten uzak kıyafet seçimleri, duru güzelliğini ön plana çıkartıyor. Daha da önemlisi, asil tarzı ile dünyadaki bütün genç kızlara ve kadınlara güzel bir örnek oluyor.

Prenses Kate’in güzel bir örnek ortaya koyduğu konulardan biri de hamile iken giydiği kıyafetlere gösterdiği özen. Uzun boylu, ince bir beden yapısına sahip olmasına rağmen, bebek bekliyor olmanın mahremiyetinin önemini kıyafetlerine de yansıtıyor. Günümüzün dijital kültürünün popülerlestirdiği algıların tam zıddına, hamileliğini öne çıkartmak, dikkat çekmek yerine, vücudundaki değişikliği kamufle edecek kıyafetleri seçiyor.

Prenses Kate'in Hamile Hanımlara Örnek Olacak Giyim Stili

Göz önünde bulunan bir çok ünlünün hamilelik döneminde giydiği kıyafetleri gözlemledik. Kadın vücudunun en estetikten uzak olduğu dönem, bebek beklediği dönemdir. Vücut hatlarında büyük değişiklikler olmasına rağmen bunu umursamaksızın giyinen kadınlar, hep gülünç duruma düşmüşlerdir. Kim Kardashian bu isimlerden biri. Bu dönemde giydiği kıyafet seçimi başarısız olduğu için hep eleştiriye maruz kalmıştır. Ünlülerin en iyi stilistlerle ve modacılarla çalışabilme imkanları olmasına rağmen, ısrarla deforme olmuş bedenlerine dikkat çeken kıyafetler seçmeleri çok büyük bir hata.

Prenses Kate'in Hamile Hanımlara Örnek Olacak Giyim Stili

İşte tam aksine, Prenses Kate’in hamilelik kıyafetlerinin özenle tasarlanmış olduğunu görüyoruz. Bir çok kıyafetinde hamilelik estetiğine en çok yakışan göğüs altından bollaşan empire waist diye isimlendirilen kesim uygulanmış. İsviçre ziyaretinde giydiği toz pembe pelerinli, taşlı organze elbisesinde görüldüğü üzere, vücut hatlarına uygun tasarlanmış bu elbise Prensese ne kadar çok yakışmış. Üçüncü hamileliğinde giydiği diğer kıyafetlerin analizini yapacak olursak, gözü şaşırtan desenli kumaşların seçilmiş olması, Kate Middeleton’ın karın kısmından dikkati kıyafetin farklı bölgelerine yönlendirdiğini fark ediyoruz. Bu küçük göz hilesi çok zekice uygulanmış. Kumaşın deseni, bakışları şaşırtınca, Kate’in bebek bekliyor olduğunu gözlemcilere unutturuyor. Hamilelik döneminde doğru seçimler yapmak çok ama çok önemli, özellikle muhafazakarlık çizgisine dikkat eden ve özen gösteren hanımlar için. Yapacakları kıyafet seçimlerinde bir profesyonele danışmaları muhakkak çok faydalı olur. Hele hele, göz önünde bulunan bir yaşam tarzları var ise.

1 Yorum Bulunuyor

  • Dilek Alim
    2018-02-22 | Permalink |

    Merhaba, yaptığım iş gereği yazınız dikkatimi çekti, öncelikle böyle önemli bir mevzuyu kaleme aldığınız ve özen gosterdiginiz için tüm hamile anneler adına teşekkür ediyorum. Ben de Instagram’da benzer bir görevi kendime şiar edindim, hamilelikte “tesettür” konusuna gerçekten daha fazla ihtiyaç var.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *