Polimer Kil: Hayal Gücünüzü Harekete Geçirecek Bir Hobi!

Polimer Kil: Hayal Gücünüzü Harekete Geçirecek Bir Hobi!

Polimer Kil - Fimo Hamuru

Çocukların oyun hamuru ile yaptıkları şeyleri hayranlıkla biraz da kıskanarak izleyenlere yeni hobilerini takdim ediyoruz. Polimer kil, nam-ı diğer fimo hamuru.

Yetişkinler için oyun hamuru diye de adlandırabileceğimiz polimer kil, hayal gücünüzü harekete geçirerek harika bir malzeme. Polimer kil ile kısa sürede eşsiz ürünler yapabilirsiniz. Hem eğlenceli hem de masrafsız bir hobi arıyorsanız, fimo hamuru tam size göre demektir.

Fimo hamuru ile özgün tasarımlar yapabilir veya evdeki aksesuarlarınız için süslemeler hazırlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken fimo hamurlarınızı yoğurup istediğiniz şekli vermek ve mutfaktaki fırınınızda yarım saat boyunca pişirmek.

Polimer Kil - Fimo Hamuru

Renginizi seçin ve yoğurmaya başlayın!

Polimer kilin ana renkleri sarı, mavi, kırmızı, siyah ve beyazdır. Bu renkleri farklı miktarlarda birbirine karıştırarak yeni renkler elde edebilirsiniz. Karışım renklerden ebruli desende renkler hazırlayabilirsiniz.

Polimer kile ilginin artmasıyla birlikte artık, hobi marketlerde veya kırtasiyelerde sayısız renkte fimo hamuru bulmak mümkün. Transparan renkli polimer kil, metalik renkli polimer kil, sedef tonlarında polimer kil, simli polimer kil, fosforlu polimer kil ve granit efektli polimer kil seçenekleri ile gerçeğinden ayırt edilmesi güç tasarımlar yapabilirsiniz.

Polimer Kil - Fimo Hamuru

İstediğiniz şekli verin…

Polimer kil malzemeleri ile hamurunuza kolayca şekil verebilirsiniz. Aslına bakarsanız bu malzemelere hiç ihtiyacınız yok. Mutfaktaki bardaklarınız, tırtıklı bıçaklarınız, kalemleriniz, kurabiye kalıplarınız, baskılı yüzeye sahip her türlü eşyanız fimo hamurunuza şekil verebileceğiniz araçlara dönüşebilir. Yaratıcılığınızı kullanın ve bu sevimli hamurlara şekil vermek için evde biraz araştırma yapın.

Polimer Kil - Fimo Hamuru

Ne yapmak isterseniz…

Polimer kili bu kadar popüler yapan şey, onunla hayal ettiğiniz her objeyi yapabilme şansınızın olmasıdır. Takı tasarımına farklı bir boyut getiren polimer kil sayesinde birbirinden sevimli kolyeler, küpeler, yüzükler, broşlar tasarlayabilirsiniz. Rengarenk düğmeler yapıp, eski bir gömleğinize yeni bir hava katabilirsiniz.

Yeni hobinizde biraz ustalaştıktan sonra evdeki aksesuarlarınıza sevimli fimo süslemeleri yapabilirsiniz. Vazolarınızı, şişelerinizi veya biblolarınızı fimo hamurundan yaptığınız boncuklarla süsleyebilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken şey, üstünü süslediğiniz materyalin 130 derece ısıya dayanıklı olduğundan emin olmalısınız. Süsleme işlemi bittikten sonra yenilenmiş aksesuarınızı fırında yaklaşık yarım saat pişirin.

Polimer kil ile el becerilerinizi ve yaratıcılığınızı geliştirirken, arkadaşlarınıza benzeyen biblolar yapmayı deneyebilirsiniz. Bu biblolar arkadaşlarınızın ömür boyu saklayabilecekleri harika hediyelikler olacaktır.

Yazı: Hümeyra Yabar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir