Pastel Tonlar Kombinlerde Nasıl Kullanılır?

Pastel Tonlar Kombinlerde Nasıl Kullanılır?

Pastel Renklerde Tesettür Kombin Önerileri

Romantik ve serin tonlarıyla romantik görünümlerin baş rolü pastel tonlar, yazın elegan ışıltısı. Pudra pembesi, gökyüzü mavisi, sarı ve turuncu gibi natürel renklerin rüya gibi havası tasarımcıları da cezbediyor. Global markaların 2016 koleksiyonlarında da oldukça karşılaştığımız bu tonlar, sıcak yaz günlerine de organik bir hal katıyor.

Asaletin, zarifliğin timsali diyebileceğimiz pastel tonlar, muhafazakar kadının stiline de çok yakışıyor. Dikkat çekicilikten bir o kadar uzak, modayla da yakın temasta olan soft renkler adeta şıklığın gurusu. Her tonuyla stil gücünü terfi ettirecek pastel trendi, tesettür kombinler de nasıl kullanılır, gelin göz atın.

Pastel Renklerde Tesettür Kombin Önerileri

 • Tunik: Carven Çanta: 3.1 Phillip Lim
 • Ayakkabı: Eytys Eşarp: Luxe Afghan

Pastel Tonları Koyu Renklerle Kullanmayın

Pastel tonları, ilk bakışta “serinlik – ferahlık” gibi hisler uyandırıyor. Bu kelimeleri pek de çağrıştırmayan koyu renklerle bir araya geldiğinde de doğal olarak hoş bir görünüm ortaya çıkmıyor. Vazgeçemediğimiz siyah aradığımız elegan görüntü için pastel tonlarla pek de iyi uyuma sahip değil. Bununla beraber lacivert, kahve, gri gibi koyu renkleri sevenlerdenseniz bu renkler yerine mavi, krem, lavanta tonlarını tercih edebilirsiniz.

Pastel Renklerde Tesettür Kombin Önerileri

 • Pardesü: Tortie Ayakkabı: Valentinp
 • Çanta: The Volon Eşarp: Accessorize

Sakinliği Hissedin

Eski moda anlayışında aynı renkleri üst üste giymek “çiğ” durma ifadesiyle anlatılırdı, pek de hoş karşılanmazdı. Ancak değişen modayla beraber bu anlayış tamamen ortadan kalktı. Parlaklıktan o kadar uzak, sakin havasıyla krem, bej gibi açık toprak tonlarının her zaman sofistike bir havası var.

Pastel Renklerde Tesettür Kombin Önerileri

 • Elbise: Philosophy Di Lorenzo Çanta: Michael Kors
 • Ayakkabı: Lipsy Eşarp: Yoins Shawl

Yakın Tonları Keşfedin

Ana renklerin açıklı koyulu tonlarıyla ideal kombinler oluşturun. Pastel olmak şartıyla daha koyu olduğunu düşündüğünüz mavi renkli parçanızla, daha açık tonlardaki mavileri bir araya getirin. Bu zamanlarda her zaman kurtarıcı olacak renk ise krem ve bej tonlarının nötr halleridir.

Pastel Renklerde Tesettür Kombin Önerileri

 • Bluz: REDValentino Etek: Antonio Marras
 • Çanta: Chloe Ayakkabı: Christian Louboutin

Pastel Tonların Kontrast Oluşturun

Romantik ve şirin mi şirin kombinler oluşturmak istiyorsanız, pastel renklerin kontrast uyumunu deneyebilirsiniz. Pembe – mavi, yeşil – mavi, lila – sarı ve daha birçok ikili…

Pastel Renklerde Tesettür Kombin Önerileri

 • Pardesü: Dusan Eşarp: Anna Coroneo
 • Ayakkabı: Nine to Five Çanta: Valentino

Çok Sayıda Renk Kullanmak Zorunda Değilsiniz

Pembe, mavi, yeşil, sarı, lila, turuncu, bej gibi sıralayabileceğimiz bütün pastel tonların aslında kendi içinde bir uyumu vardır. Olabildiğince açık renklerdeki bu tonlar, sakin halleriyle kombin konusunda sıkıntı yaşatmaz. Bu sebeple diğer renklerde kolaya kaçtığımız gibi iki renk kullanmak da gerekmez. Pastel tonlardan rastgele seçeceğiniz üç renk bile bir uyum yakalayacaktır. Hatta bej, krem tonları çoğu zaman renk olarak kabul edilmez, nötrdür.

Pastel Renklerde Tesettür Kombin Önerileri

 • Tunik: Raquel Allegra Çanta: Loeffler Randall
 • Ayakkabı: Valia Gabriel Eşarp: Laura Biagiotti

Pembe ve Şeftalinin Yükselişi

Geçtiğimiz sezonda mint yeşili oldukça göz önündeydi. Bu sezonda ise birbiriyle yarışan birçok pastel ton var. Pembe, şeftali, mavi ve sarının tonları birbiri ardına koşuyor. Mavinin sevilesi tarafından birçok yazımızda bahsettik. Bu rengin yaza yakışması ve modayla temasını bir kenara bırakırsak, pembe ve şeftalinin çekiciliğine kapılabiliriz.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir