Parizyen Kadın Stili Nedir?

Parizyen Kadın Stili Nedir?

Parizyen Stil Nedir

Parizyen Şıklığın Stil Rehberi

Tasarım ve moda başkenti Paris’in parizyen kadınlarını bilmeyen yoktur. Gösterişi sevmeyen, her an şık, özgür ve sade bir stile sahip olan parizyen kadınların zarif stillerinden ilhamla nefis kombinler hazırlayabilirsiniz. Tabii ki öncelikle parizyen kadınları yaşam ve giyim tarzının detaylarını bilmek, inceliklerini öğrenmek gerek. Gelin şimdi Paris’in sade ve bakımlı kadınların yaşam biçimlerine göz atalım.

Parizyen Stil Nedir

Parizyen Kadını Sosyaldir

Tasarımcıların ilham kaynağı olan çağdaş, özgür, stil sahibi ve zarif Paris kadını olmanın ilk kuralı yaşam biçiminiz ve duruşunuzla bir adım önde olmak. Sıradan bir ev kadını olmak yerine sosyal olmak parizyen kadınların en önemli özelliklerinden biri. Güne mutlaka kahve ile başlayan parizyen kadınları yemeklerini sık sık dışarıda yemeyi tercih eder. Lezzet seçimleri arasında aromatik peynirler, etler, jambonlar olmazsa olmazdır. Ancak tüm bunların küçük bir porsiyon olduğunu da unutmamalı.

Parizyen Stil Nedir

Bu kadınları anlatırken sosyal olmanın ilk kural olduğunu söylemiştik. Parizyen kadınları gün içerisinde mutlaka arkadaşlarıyla yemeğe çıkar, müzeye ve sergileri gezer, konsere gider, kafeye gidip yalnız kitap okur ve tabii ki alışveriş yapar. Belirtmeden geçmek istemeyiz ki tüm bunları yaparken asla otobüs ve metroyu kullanmaz, her zaman yürümeyi veya bisiklete binmeyi tercih eder. Böylelikle formuna da dikkat etmiş olur.

Yani parizyen kadınını parizyen yapan özgün duruşu ve tarzıdır.

Parizyen Stil Nedir

Sert Görünümlü ve Ağırbaşlıdır

Parizyen kadınının duruşundan bahsetmişken soğuk görünümlü ve sert duruşlu olduğunu da belirtelim. Ağırbaşlı ve ciddiyetli olmak onun havasında ve doğasında vardır. Güzel olmak ya da olmamakla değil bakımlı olmakla ilgilenir. Tabii bu özelliğin altında yatan en önemli sebep kendisine karşı olan öz güvendir. Asla bayağı olmayan bir stil onu yaşamı boyunca izler. Tüm bunların yanı sıra son derece özgür ve cesaretlidir.

Parizyen Stil Nedir

Parizyen Kadınının Asla Yapmaması Gerekenler

Tüm bu belirleyici özelliklerin yanı sıra parizyen kadınında asla görmeyeceğiniz şeyler ise ucuz bayağı parçalardır. Işıltılı giysiler, çorap rengine uygun ayakkabı ve çanta kullanmak onun özgün stiline karşı yaptığı en acımasız hata olarak kabul edilebilir.

Parizyen Stil Nedir

Parizyen Kadınının Olmazsa Olmaz Parçaları

Gardırobunda modası geçmeyecek ve mutlaka bulundurması gereken parçalar ise Burberry marka bir trench-coat, kaşmir kazak, siyah düz davet elbisesi, lacivert tonlarında kazak, beyaz gömlek, bir çift babet ayakkabı, bir çift Louboutin topuklu ayakkabı, Chanel veya Hermès bir çanta, farklı renklerde fularlar var. Çanta, ayakkabı ve fular gibi aksesuarlar ise parizyen kadının vazgeçilmezi.

Parizyen Stil Nedir

Parizyen kadınının makyaja ise hiç ihtiyacı yoktur. Saydığımız bu ürünlerin markalarıyla verdiğimize dikkat etmiş olmalısınız. Sanmayın ki parizyen kadını bu markaları gösteriş olsun diye kullanıyor… Onun için önemli olan o ürünü senelerce kullanılıp kullanamayacağıdır. Aldığı tüm o ürünler farklı sezonlara ait olabilir ancak o kıyafetleri kendi aralarında kombine etme konusunda da ustadır. Yani parizyen kadın birkaç sene üst üste aynı kıyafeti giymekten kaçınmaz.

Parizyen Stil Nedir

Tüm bunların yanı sara parizyen bir stile sahip olmak için illa Paris’te doğmuş olmanıza gerek yok bu özellikler size çokça tanıdık geliyorsa siz de bir parizyen kadınısınız demektir…

Yorumlar

“Parizyen Kadın Stili Nedir?” için bir cevap

  1. leyla dedi ki:

    iyiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir