Paris Couture 2015 İlkbahar-Yaz

Paris Couture 2015 İlkbahar-Yaz

Giambattista Valli 2015 İlkbahar-Yaz

Paris Moda Haftası’na Damga Vuranlar!

2015 İlkbahar/Yaz koleksiyonları Paris Couture Moda Haftası’nda moda severlerle buluştu! Defile sonrası akıllardan çıkmayacak tasarımları mercek altına aldık…

Modanın kalbinin attığı Paris’te 2015 ilkbahar/yaz coşkusu yaşanıyor. Defilelere katılamadığınız için hiç üzülmeyin. Yesiltopuklar.com 2015’e damgasını vuracak en özel tasarımları belirledi.

Schiaparelli 2015 İlkbahar-Yaz Couture

Schiaparelli 2015 İlkbahar-Yaz Couture

60 yıl aradan sonra 2014’te moda haftasına geri dönen Schiaparelli, kreatif direktörü Marco Zanini’nin ayrılmasından sonra 2015 İlkbahar/Yaz koleksiyonunu kreatif direktörden bağımsız bir şekilde gerçekleştirdi. Sadece tasarımcı ekibin çalışmalarıyla ortaya koyulan defile izleyenlerden tam not aldı.

Schiaparelli 2015 İlkbahar-Yaz Couture

En dikkat çeken detayların başında ise mavi  fes oldu. Giyilebilir parçaların çoğunlukta olduğu koleksiyon sürrealist vizyonu ile ancak daha azla üstünlüğün sağlanabileceğini vurguluyor.

Christion Dior 2015 İlkbahar-Yaz Couture

Christion Dior 2015 İlkbahar-Yaz Couture

Raf Simons’ın hazırladığı Christion Dior defilesi izleyenleri farklı bir yolculuğa çıkardı. Modern ve futiristik havanın hakim olduğu defilede iki farklı yorum dikkatlerden kaçmadı. Kırmızı halıda görmeyi arzuladığımız couture elbiselere, geometrik desenli “onesie” tulumlar eşlik etti.

Giambattista Valli 2015 İlkbahar-Yaz

Giambattista Valli 2015 İlkbahar-Yaz Couture

Özgün çizgisi ile her defilesinde bizleri kendisine hayran bırakan Giambattista Valli ilkbahar/yaz koleksiyonu ile de en çok beğenilen koleksiyonlar arasındaki yerini aldı.

Giambattista Valli 2015 İlkbahar-Yaz

Giambattista Valli defilesinde karşımıza çıkan ve gizemli yapısı ile uzun süre akıllardan çıkmayacak tül aksesuarlar ilkbahar/yaz sezonuna damga vurmaya hazırlanıyor!

Chanel 2015 İlkbahar-Yaz Couture

Chanel 2015 İlkbahar-Yaz Couture

Birisi şaşırtmak mı dedi? Bunu en iyi kim yapabilirdi ki… Tabii ki  Karl Lagerfeld…

Ünlü süpermarket dekorlu Chanel defilesinden sonra bu kez nasıl karşımıza çıkacak dediğimiz Karl Lagerfeld şimdi ise koleksiyonunu origami bahçesiyle sundu. Moda tarihine geçecek bu defilede podyumu süsleyen dev kağıt çiçekler gerçekten görülmeye değer.

Elie Saab 2015 İlkbahar-Yaz Couture

Elie Saab 2015 İlkbahar-Yaz Couture

Lübnanlı tasarımcı Elie Saab, 2015 ilkbahar yaz couture koleksiyonunu çocukluğundan ilhamla tasarladı. Kadınların önemli gecelerde tercih ettiği en özel moda devlerinden biri olan Elie Saab gece kıyafetleri ile bir kez daha izleyenleri büyülemeyi başardı.

Elie Saab 2015 İlkbahar-Yaz Couture

Bu koleksiyonunun diğerlerinden farklı olan yanı ise Beyrut şehrinden esinlenerek hazırlanmış olması. Koleksiyonda kullanılan renkler Beyrut’un puslu ufkunu sembolize eden uçuk mavi, mimozaların sarısı, kuru toprağın rengi kahverengi ve baharda açan çiçeklerin yeşili.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir