Pantone 2020 Yılının Rengini Açıkladı: Klasik Mavi

Pantone 2020 Yılının Rengini Açıkladı: Klasik Mavi

Pantone 2020 Klasik Mavi Tesettur Kombin

Modanın renk otoritesi Pantone, 2020 yılının rengini “Klasik Mavi (Classic Blue)” olarak belirledi. Sakin, sade, zarif ve güven verici… Alacakaranlıkta gökyüzüne baktığınızda sizi içine çeken bu renk, dekorasyondan modaya birçok alanda kendini gösterecek. Çok seveceğinizden emin olduğumuz “Klasik Mavi” ile gelin şimdiden tanışın.

O Güvenebileceğiniz Bir Renk

Pantone Renk Entitüsü Genel Müdürü Leatrice Eiseman, neden bu rengi seçtiklerini şöyle duyuruyor: “Etrafımızdaki dünyaya baktığımızda, çok fazla huzursuzlukla yaşadığımızı, bazı günlerde güvende hissetmediğimizi biliyoruz. Mavi her zaman sakinliği ve güvenilirliği temsil eder. Güvenebileceğiniz bir renk”

Pantone 2020 Klasik Mavi Tesettur Kombin

Yeni Sezonunda Yıldızı Parlıyor

2020 kışının güncellenen kreasyonlarında karşımıza çıkan Klasik Mavi, yeni sezon defilelerinde de boy gösteriyor. ‘2020 Resort’ ve ‘2020 İlkbahar – Yaz Koleksiyonları’nda şimdiden modaseverlerle buluşan gizemli renk, Gucci, Alberta Ferreti, Balmain, Ryan Roche ve daha birçok dünya isminin yeni sezonunda yıldızlaşıyor.

Pantone 2020 Klasik Mavi Tesettur Kombin

Kraliyet Ailesinden İlhamla

Klasik mavi her ne kadar 2020’nin rengi olarak açıklansa da o dünden bugüne aramızdaydı. Ve birçok kez kraliyet ailesinin formal görüntüsüne şık bir dokunuş yaptı. Kraliçe Elizabeth, Prenses Diana, Kate Middleton, Meghan Markel, Prensesle Beatrice ve Eugunie… Yazın elbise; kışın palto tercihlerinde klasik maviyi seçen bu isimler, yeni yılın görünümlerine ilham veriyor. Davetlerin Yeni İsmi Klasik mavi, alacakaranlığın verdiği büyülü dünyayı kıyafetlere getiriyor. Tam anlamıyla ‘gecenin yıldızı’ olmayı sağlayacak bu trend renk tonu, şık elbiselerde kendini buluyor. Akıp giden kumaşlarda dalgalanan bir gökyüzünü andıran mavinin gücü, yeni sezon davetleri için akıllarda yer etmeli.

Pantone 2020 Klasik Mavi Tesettur Kombin

Arzen Kapüşonlu Kap
Heqa Trençkot

Günlük Hayatın Huzurlu Tarafı

İlhamını geceye yansıyan gökyüzünden alsa da klasik mavi, gündüzün huzurlu ve sportif tarafı oluyor. Belki bir denim kumaşa belki de sportif bir cekete, hemen hemen her parçaya hayat veren bu rengin çok sevileceğinden hiç şüphemiz yok.

Pantone 2020 Klasik Mavi Nasıl Kombinlenir

Monokrom ve Ton Sür Ton Stiline Yatkın

Belki Akdeniz’den belki Yunan Adaları’ndan belki de Fas’ın büyülü dünyasından ilham alan klasik maviyi kombinlerken birkaç tüyoya ihtiyacınız olacak. Öncelikle unutmamalı ki, gece kıyafetlerinde bu rengi mutlaka monokrom stili ile tamamlamalı. Yani baştan aşağı klasik mavi. Şıklığı biraz dengelemek için ton sür tonu kullanıp uçsuz bucaksız bir denizden ilham alır gibi mavinin tonlarına tek kombinde yer vermelisiniz.

Pantone 2020 Klasik Mavi Nasıl Kombinlenir

Siyah ile Risksiz Uyum

Klasik mavinin siyah ile uyumu, en risksiz görünümlerden biri. Aynı renk kombin yapmakta zorlanan ya da birkaç parçayı birleştirirken zorluk yaşayanlar hemen siyah ile geçişi tamamlayabilir.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir