Pandemi Sonrası Yükselişe Geçen 4 Tatil Seçeneği

Pandemi Sonrası Yükselişe Geçen 4 Tatil Seçeneği

Sosyal İzolasyona Uygun Muhafazakar Oteller

Normalleşme süreciyle birlikte yeni yeni kendimize gelmeye başlağımız şu günlerde herkesin aklında aynı soru “eskisi gibi tatil planı yapabilecek miyiz?

Uzun ve yorucu bir dönemi geride bıraktık. Eve kapanmak zorunda kaldığımız günler sonucunda temiz havaya ve alabildiğine güzel yeşile duyulan özlem şimdilerde doruğa ulaştı. Sosyal mesafe kuralına uyarken doğanın, denizin ve farklı beldelerin tadını çıkarabileceğiniz popüler seyahat seçeneklerini keşfedin.

Sosyal İzolasyon Tatil Alternatifleri

Tekne Tatili

İlkbaharı evde geçirmek zorunda kalmış ve sosyo ekonomik seviyesi yüksek kesim tarafından bu yazın en çok tercih edilen seyahat şekli tekne olarak dikkat çekiyor. Aileniz veya kendi oluşturduğunuz grubunuzla denizin ortasında farklı koyları keşfetmek hem psikolojik hem de fiziksel olarak oldukça güvenli bir alternatif.

Sosyal İzolasyona Uygun Muhafazakar Tatil

Tekne tatili kalabalıktan uzak ve temkini bir tatil hayal edenler, gerçek anlamda denizin ve doğanın tadını çıkarmayı sevenlerin ilk tercihi oluyor.

Kalabalıktan Uzak Tatil Seçenekleri Kamp Tatili

Kamp Tatili

Doğanın ne derece önemli olduğunu çok iyi anladığımız bir dönemi geride bırakmaya hazırlanırken hem doğa ile baş başa hem de içimize dönmenin verdiği huzuru keşfettiğimiz karantina günlerinden sonra doğada kendimizi dinlemek hepimize çok iyi gelecek. Normalleşme süreciyle birlikte bu düşünceye sahip olanların tercihi kamp tatilinden yana oluyor. Karavan rezervasyonlarına olan ilgi ve ona paralel olarak kamp yapmak tekrar radarımız altında olacak. Doğanın tadını eksiksiz çıkarabileceğiniz bir kamp macerası bu yaz hem psikolojik hem de fiziksel olarak oldukça güvenli bir alternatif olabilir.

Sosyal İzolasyonlu Oteller

İzole Otel ya da Villa Tatili

Kalabalık ve büyük otellerden bir süre daha uzak kalmak isteyen ama havuz, deniz özlemini erteleyemeyenlerin tercihi izole oteller ya da villa tatilinden yana olacak. Öyle ki önümüzdeki 1-2 sene boyunca en çok tercih edilen tatil seçenekleri arasında yer alması ön görülüyor. İzole destinasyonlarda yer alan butik oteller bu dönemin en şanslı merkezleri arasında yer alırken muhafazakar ailelerin tercihi havuzlu villalardan yana oluyor.

Ekolojik Oteller 2020

Sürdürülebilir ve Ekolojik Tatil

Sosyal izolasyon süresince evde kaldığımız günlerde doğanın nasıl da yeniden canlandığına, gerçek ihtiyaçlar noktasında tekrar düşünme ve sade/israfsız yaşamın gerekliliğini oldukça net bir şekilde görmüş olduk. Bu öğrenme ile sürdürülebilir yaşamın kapıları aralanmaya, araştırılmaya başlandı. 2020 yazında sürdürülebilir tatil rotaları önemli bir kavram olarak yaşamımıza girmeye hazırlanırken tarladan toprağa hizmet veren oteller, çevre dostu tesisler, geri dönüşüm odaklı tasarlanan otellerin değeri anlaşılacak ve bu tip işletmeler daha da artacak.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir