Pandemi Sonrası Düğün ve Davetlere Zirvede Dönüş İçin 6 Öneri!

Pandemi Sonrası Düğün ve Davetlere Zirvede Dönüş İçin 6 Öneri!

Suud Collection Pudra Elbise - Aybüke Nur Demirci Özkul & Nakish Official Abiye Elbise - Şüheda Türkoğlu Hatun

Salgın döneminde ertelenen düğünler, yasakların kalkmasıyla son sürat hız kazandı. Davetlerin artmasıyla da kafalarda beliren ‘Acaba ne giysem‘ sorusu yeniden gündemimize taşındı. Bu süreçte nelerin moda olduğundan, koleksiyonların yıldız parçalarından habersiz kalmış olabilirsiniz. Ancak hiç telaşa gerek yok. İlhamınız olacak ipuçlarını, yazımızda sizin için derledik.

Türk Modacı Nihan Peker'in Yaz Koleksiyonundan Uçuş Uçuş Fırfırlı Elbise

Fırfırlı Bir Yaz Akşamı

Gündüz fırfırları, sıcak yaz davetlerine geçiş yaptı. Sezonun en dikkat çekici görünümleri Chanel, Rahul Mishra gibi markaların koleksiyonlarında çeşit çeşit yerini aldı. Düğün ve davetlerin ağır abiye konseptine son veren bu trendler sayesinde, sıcak günlerde eğlenmek oldukça keyifli. Türk modacılardan Nihan Peker‘in de yaz koleksiyonunda ağırlık verdiği uçuş uçuş elbiseler, bunlardan biri.

Christian Dior 2021 İlkbahar Yaz Couture

Nostaljik Davet Elbiseleri

Son dönemde dizi ve filmlerin etkisiyle popülerlik kazanan nostaljik kraliyet stilleri, dünya markalarının couture koleksiyonlarının çekim alanına girdi. Dior markasının yeni sezonunda olduğu gibi kaftan, pelerin ve robadan elbiseler, adeta geçmişin izlerini günümüze taşıdı. Öyle ki bu moda sadece podyumda kalmadı, düğün ve davetlere taşındı. Modernize edilmiş elbise kaftanlar orta yaş kadınlarına, göğüs altından düz inen zarif elbiseler ise gençlerin kuğu gibi bir stil elde etmesinin önünü açtı.

My Rental Dress Pudra Abiye Elbise

Midi Kristal Prensesler

Son zamanların en tercih edilen davet elbiselerden biri prenses modeller. Belden oturan, ayak bileklerinde biten ve tül üzerine işlenen ışıltılı taşlarıyla giyeni adeta bir peri masalının baş rolü yapan tasarımlar, tabii ki mavi ve pudranın romantikliğinde hayat buluyor.

Tuay Karaca Abiye - Ebru Sever Türk

Kristal bir prenses olmak isteyenler My Rental Dress, Tuay Karaca gibi tasarımcıların sayfalarına göz atabilir, 2021 davet sezonuna damga vuracak bu stili kiralayabileceği gibi satın alarak da sahip olabilir.

Türk Modacı Nihan Peker'in Yaz Koleksiyonundan Uçuş Uçuş Pliseli Elbise

Yaza Renk Geliyor

Salgın döneminde karamsarlığa kapılan dünyanın bu algısını kıyafetlerle değiştirmek isteyen modacılar, düğün ve davetlere zirvede bir dönüş yapmak için yaz renklerini en canlı halleriyle kullandı. Tabii ki bu baskın renkler, uçuşan şifon hafifliğiyle dozunu yumuşattı. Dünya markalarından Jenny Peckhman turuncunun en güzel tonuyla göz alırken; Nihan Peker de pembenin sezondaki en trend tonunu kullandı.

Zarif Atalier Abiye Elbise - Aybükenur Demirci & Birgül Bektaş Abiye Elbise - Rumeysa Düzyazan

Sezonun Su Yeşili Trendi

Düğün ve davetlerden en çok kullanılan pudra tonlarının pabucunu dama attıran yeni rengimiz su yeşili. Hem zarif hem de adı gibi su gibi akış giden abiye kumaşlarına çok yakışan bu renk, özel günlere zirvede dönüş yapmak için harika bir seçenek.

Suud Collection Elbise -Kübra Doğan & Qooq Elbise - Pelin Sarkaya

Uçuşan şifonlar, piliseler, balon kollar da bu rengi güzelleştiren en güzel detaylar. Qooq, Zarif Atalier, Birgül Bektaş, Suud Collection gibi pek çok marka ve tasarımcının elinden çıkan su yeşili davet elbiseleri, sevilen İnfluencer’ların da tercihleri oldu.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir