Pandemi Döneminde Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Pandemi Döneminde Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Pandemide Cilt Bakımı

Pandemi ile birlikte hayatlarımız pek çok alanda beklenmedik şekilde değişti. Geleceğini ve ne kadar süre devam edeceğini hesap edemediğiniz bu sureçte sağlığımızı korumak için kullanmaya başladığımız yüz maskesi ve el dezenfektanları ile birlikte cildimizde de önemli değişikliklerin olduğunu gözlemlemeye başladık. Dezenfektan sebebiyle kuruyan ve yara olan eller, evde geçen karantina günleri sebebiyle yeteri kadar beslenemeyen saçlar ve maske sebebiyle yıpranan yüzümüz, cildimizin en fazla etkilenen kısımları oldu.

Aşılama ile birlikte artık normalleşmeyi konuştuğumuz, yakın zaman içinde biteceğini düşündüğümüz pandeminin yol açtığı bu cilt sorunları için artık harekete geçme zamanı geldi! Yaz öncesi cildimize detoks etkisi yaparak enerji ve motivasyon depolamanın şimdi tam zamanı! Peki nereden başlamalı, cildimize eski tazeliği kazandırmak için hangi adımları atmalı? Cevabı Türkiye’nin dermokozmetik alanındaki en büyük alışveriş sitelerinden olan Narecza veriyor!

Cilt Bakımı Yüz Kremleri

Cildinizin nem oranına dikkat edin!

Maske sebebiyle yeterince nefes alamayan cildinizde ortaya çıkan en temel sorunlar, cilt kuruluğu, akne ve kızarıklıklar… Uzmanlar özellikle 2020’nin Yaz aylarında dermatolojik sorunlar yaşayanların sayısında %800’e yakın artış olduğunu rapor ettiler. Pandemi sürecinin uzamasıyla beraber artık gündelik hayatın olmazsa olmazı haline gelen maskelerde bu süreç içinde çeşitlilik göstermeye başladı. Doğru maske kullanımı hem sağlık hem de cilt açısından büyük önem kazanmaya başladı. En fazla koyurucu özelliği bulunan pamuklu maskeler belli kullanım sürelerinden sonra ciltte kızarıklıklar oluşmasına sebep oldu. Özellikle tüm gün maske takmak zorunda kalanların yüz bölgesinde ortaya çıkan bu sorunlardan kurtulmanın en doğru yolu gün sonunda yapılacak doğru ve yeterli cilt bakımından geçiyor.

Cilt Bakım Kremleri

Yüz için nasıl bir bakım yapılmalı?

Uzun süre kullanılan maskelerin ortaya çıkardığı temel sorun kuruluk ve kızarıklık! Bu sebeple cildinizin nem ve ısı oranını kontrol altında tutmalısınız. Evde karantinada geçen sürelerde ise güneş ışığının barındırdığı vitaminlerden mahrum kalındığı için bu eksiği tamamlayacak vitamin içerikli bakım kremleri kullanmak en basit ve etkili bakım yöntemlerinden. Kuruyan ve artık canlılığını kaybeden derileri yok etmek için sağlıklı yüz peeling kremleri kullanmak büyük önem taşıyor. Bu noktada Narecza.com’dan güvenle satın alabileceğiniz, La Roche Posay, Bepanthol, Vichy, Christian Breton, Institut Esthederm vb. dünyanın en iyi demokozmetik markalarının cilt bakım ürünleri, serum ve vitaminleriyle cildinize eski canlılığını geri kazandırabilirsiniz.

Cilt Bakım El Kremi

Reset düğmesine basın çünkü elleriniz çok değerli.

Pandemi döneminde el hijyeninin önemini artık söylemeye gerek yok! En iyi hijyen yöntemi sabun ve su olsa da özellikle dış ortamlarda kolonya veya el dezenfektanı kullandığımız için ellerimiz de ciddi şekilde yıprandı. Kızarıklıklar, oluşan yaralar ve kuruyan dış yüzeyler ellerimizi desteğe muhtaç hale getirdi. Peki ne yapmalı? En önemli adım yine yumuşatıcı ve nemlendirici el kremleri ile ellerinizi ve cildinizi beslemek. Narecza.com’dan alacağınız dünyanın en iyi el bakım ürünleri ile hem ellerinizin ihtiyacı olan bakımı sağlayacak hem de yaz öncesi pürüzsüz bir görünüm yakalayacaksınız.

Cildinize aşırı yüklenmeyin!

Cildinizde oluşan tüm bu sorunları ortadan kaldırmak için cildinize aşırı bakım yüklemesinden de kaçının! Uzmanlar, tüm cilt bakım ürünlerini aynı anda kullanmanın faydadan çok zarar getireceğinizi belirtiyor.

Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Oksijensiz kalan saçlarınızı yeniden hayat verin.

Uzun süren karantina günleri sebebiyle yeteri kadar hava almayan ve bu sebeple oksijensiz kalan saçlarınız ve saç dipleriniz için gerekli bakımı zamanında ve doğru şekilde yapın! Saç derinizde ortaya çıkan pul pul dökülmeler, saç fırçanıza normalden fazla takılan dökülmüş ölü saçlar ve saç diplerinde ortaya çıkan kaşıntı ve yaralar. Yeteri kadar beslenmeyen saçların ortaya çıkardığı temel sorunlardan.

Narecza‘den temin edebileceğiniz saç nemlendirici ve bakım ürünleri ile pandeminin yol açtığı saç sorunlarını çözebilir, ayrıca mevsim geçişlerinde oluşan cilt kuruluğundan da kurtulabilirsiniz.

Narecza.com hakkında
Türkiye’nin en büyük online dermokozmetik alışveriş sitelerinden olan Narecza‘dan, dünyanın en ünlü markalarının %100 orjinal ve sertifikalı ürünlerini güvenle satın alabilirsiniz. Ürünleri hızlı ve güvenli şekilde kargolayan site, değişim ve iade açısından da kullanıcı dostu.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir