Özensiz ve Tekdüze Görünen Giyim Şeklinizi Stil Sahibi Hale Dönüştürmenin Yolları

Özensiz ve Tekdüze Görünen Giyim Şeklinizi Stil Sahibi Hale Dönüştürmenin Yolları

Farklı Tesettür Giyim Stilleri 2018

Hep aynı parçalar, benzer görünümler, özensiz kombinler, tekdüze stiller…

Yenilikçi görünümlerle giyim şeklinize sınıf atlatmaya ne dersiniz? Muhafakazar çizgiden uzaklaşmadan trendleri işlemek, sürprizli tasarımlarla sıradışı görünmek, farklı tarzları kusursuz yorumlayabilmek, ufak dokunuşlarla büyük değişimlere adım atmak… Yeşiltopuklar ile stil dersleri başlıyor!

Farklı Tesettür Giyim Stilleri 2018

Tunik: Refka – Satın Al

Hangi Tarza Yakın Olduğunuzu Belirleyin

Stil sahibi görünmenin, bir kombini hakkıyla taşımanın en doğru yolu, gerçekten o tarzı benimseyip benimsemediğinizdir. Tereddüte düşülen noktada içten içe yaşanılan hesaplaşma bir şekilde siluetlere yansıyor. Bunun içinse hangi tarza yakın olduğunuzu belirlemeniz gerek.

Bohem, retro, sportif, salaş, şık… Hangi görünüm sizi daha çok ifade ediyor, hangi parçalarla kendinizi mutlu hissediyorsanız, o tarza hepsinden daha fazla yaklaşmalısınız. Sportif tarza yakınsanız şıklıktan uzaklaşmadan konforlu görünebilirsiniz. Kendi tarzınızdan uzaklaşmadan diğer görünümlere yaklaşmak en doğru tercih olacak.

Farklı Tesettür Giyim Stilleri 2018

Elbise: Qooq Store – Satın Al

O Tarzın Anahtar Parçalarını Öğrenin

Her tarzın belli başlı anahtar parçaları var. Bohem stillerin süet tasarımları, sportif görünümlerin sneaker’ları, salaş kombinlerin oversize paltoları, şık kombinlerin zarif elbiseleri… Rüştünü çoktan ispatlamış bu parçalarla seçtiğiniz tarzın birlikteliklerini sokağa en güçlü halleriyle yorumlayın.

Farklı Tesettür Giyim Stilleri 2018

Hep Elbise ya da Hep Tunik Giymekten Vazgeçin

Tesettürlü kadınların genel görünümlerinde hep aynı parçalar dolapları dolduruyor. Aynı elbisenin farklı tonları detaylarla farklılaşıyor, onlarca rengiyle dolaplara hükmeden tuniklerin ya tonu değişiyor ya da uzunluğu. Tam da bu sebepten tek parçaya odaklanmaktan vazgeçin. Tunik, elbise, jile, etek + gömlek, tulum… Her güne farklı bir görünümle geçiş yapın.

Farklı Tesettür Giyim Stilleri 2018

Takım: Miha

Dolabınızda Mutlaka Kendinizi İfade Eden Çanta ve Aksesuar Olsun

Tekdüze görünümleri alışılmadık siluetlere büründürecek en büyük yardımcınız aksesuarlar olacak. Tek dokunuşla farklılığa adım atacağınız çanta ve aksesuarlar imdada hemen yetişecek. Kıyafetleri arka plana itecek karakteristik görünümdeki bir çanta, boyna dolanan rengarenk bir fular, XL ışıltılı kolyeler, renkli peluşlar atkılar, iri taşlı kalın kemerler, birkaç kere bele dolanan kemerler ve daha onlarcası stilinizi farklılaştırmada size yardımcı olacak.

Farklı Tesettür Giyim Stilleri 2018

Elbise & Kap: Tuğba Venn

Başörtüsü Bağlama Şeklinizi Güncelleyin

Her zaman şal ya da sürekli eşarp kullananlardansanız bu konuda ara sıra değişikliğe giderek tekdüze görünümden kurtulabilirsiniz. Şalların iki ucunu sürekli arkadan bağlama yerine bir gün dolama modeller, bir gün bir ucu arkaya atılan rahat modeller, bir başka günse iki ucu önde duran modelleri kullanabilirsiniz. Bununla beraber son günlerde Kayra, Tuğba Venn gibi markaların lookbook’larında sıkça karşımıza çıkan sıradışı görünümleri kullanabilirsiniz. Kalın boneler ve üzerine dolanan tül şallar tekdüze görünümleri anında bozacak bir alternatif olabilir.

Farklı Tesettür Giyim Stilleri 2018

  • Kırmızı Gömlek: Gizia Gate – Mehtap Elaidi
  • Şal:  Armine  – Satın Al
  • Ayakkabı: Mango – 99.99 TL
  • Çanta: Mango – 179.99 TL
  • Yüzük: Pandora – 379.00 TL

Her Kombine Bir Trend Parça Kullanın

Tekdüze ve özensiz görünümlerden sıyrılmak için sezonun trend listelerine göz gezdirmeniz gerekiyor. Top 10 listesinde yer alan ve size hitap eden bir görünümden ilham alın. 2017/18 sonbahar – kış sezonunun en dikkat çekici deseni renkli çizgilerle tasarlanan ekose bu kadar gündemdeyse, kombinlere böyle bir parça ekleyebilirsiniz. Farklı görünümleriyle gönülleri çelen shearling ceketlerin farklı havasını yorumlayabilirsiniz.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir