Özel Acıbadem Okulları’ndan Türkiye’de Bir İlk: Probiyotik Beslenme Dersleri

Özel Acıbadem Okulları’ndan Türkiye’de Bir İlk: Probiyotik Beslenme Dersleri

Probiyotik Beslenme Dersleri

Probiyotik Beslenme konusu Türkiye’de ilk kez Acıbadem Okulları bünyesinde ele alınmaya başlandı. Probiyotik beslenme ve fermentasyon konulu bu kulüpte öğrenciler şifalı dönüşüm metodunu öğrenirken, doğanın işleyen döngüsüyle de yakından tanışmış oluyorlar.

Sağlıksız gıdalar, beslenme hataları, çevresel faktörler gibi pek çok etken sindirim sistemimizi zayıf düşürüp hastalıklara davetiye çıkarıyor. Sindirim sistemimiz ne kadar iyi çalışıyorsa o kadar sağlıklı, hatta o kadar mutluyuz aslında. Eğer beslenmemizde ve hayatımızda endüstriyel tüm rafine gıdalar, antibiyotikler, kimyasal temizlik ve hijyen ürünleri, sentetik vitaminler, mineral ve antioksidanlar, genetiği oynanmış buğday ve tahıl ürünleri yer alıyorsa, bizim sağlıklı bir bağırsak florasına sahip olmamız oldukça zor görünüyor.

Probiyotik Beslenme Dersleri

Peki ne yapmalıyız? Sindirimi iyileştirmenin ve bağışıklığı güçlendirmenin yolu probiyotik gıdalardan geçiyor. Özel Acıbadem Okulları’da bu önemli bilgilerden hareketle anaokulu ve ilkokul seviyesindeki öğrencileri ile İpek Kuşçu eğitmenliğinde önemli bir kulüp çalışmasına imza attı.

Probiyotik Beslenme Dersleri

Öğrenciler bu kulüpte her ay o ayın nimetleri olan bizi güçlendirecek sebzeleri, meyveleri öğreniyor ve o sebze ve meyveleri kullanarak her ay başka bir probiyotik uygulamayı yaşayarak deneyimliyorlar.

Probiyotik Beslenme Dersleri

Akademik eğitim, değerler eğitimi, beceri gelişimi ve yabancı dil gibi önemli dört ögeyi bir arada sunan Özel Acıbadem Okulu hakkında daha detaylı bilgi için 0216 510 52 32 numaralı telefonu arayabilir ya da acibadem.k12.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca okul hakkında güncel duyuru ve haberlerini sosyal medya üzerinden @acibademokullari adresinden takip edebilirsiniz.

Özel Acıbadem Okulları

Özel Acıbadem Okulları

Özel Acıbadem Okulları “geçmişin birikimi geleceğin eğitimi” sloganı ile kendine ve topluma faydalı, ahlâki ve akademik alanda üstün çift kanatlı bir nesil yetiştiriliyor. Çift kanatlı eğitim ile sadece teknik ve sayılardan ibaret olmayan günü ve toplumu okuyabilen, insani iletişimlerde başarılı, sosyal ve aktif nesiller yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Daha fazla bilgi almak için hazırladığımız diğer bültene göz atabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir