Özel Acıbadem Okulları Özgün Programlarla Eğitime Yeni Bir Anlayış Kazandırıyor

Özel Acıbadem Okulları Özgün Programlarla Eğitime Yeni Bir Anlayış Kazandırıyor

Acıbadem Okulları Robotik Atolyeleri

Özel Acıbadem Okulları‘nda bahar ile gelen erken kayıt avantajlarıyla öğrenciler hayallerinin okuluyla buluşuyor. Her ebeveynin hayali; çocuklarının kaliteli, dünya standartlarında, kendini geliştirebileceği, keşfedebileceği, tam donanımlı bir okulda eğitim almasıdır.

Özel Acıbadem Okulları öğrencilerini geleceğe hazırlarken kendine özgü programlarla eğitim sistemiyle yepyeni bir anlayış ortaya koyuyor. Öğrencilerine anaokulundan ortaokula kadar dünya standartlarında eğitim imkanı sunarken aynı zamanda ahlaki değerlerine bağlı ve topluma faydalı nesiller yetiştiriyor.

Acıbadem Okulları Anaokulu Eğitimi

Eğitimde Başarının Sırrı

Özel Acıbadem Okulları öğrencilerini “geçmişin birikimi geleceğin eğitimi” düşüncesiyle önemsiyor. Bugünden çok daha farklı olacak gelecek günler için kendine ve topluma faydalı, ahlaki ve akademik alanda başarılı çift kanatlı bir nesil yetiştiriyor. Özel Acıbadem Okullarında anaokulundan itibaren ezberci olmayan, akademik becerinin, analitik düşünme yetisinin, çift kanatlı eğitim modeli ile eğitimin sadece teknik ve sayılardan ibaret olmayan günü ve toplumu okuyabilen, insani iletişimlerde başarılı, sosyal ve aktif nesiller yetiştirmeyi hedefleyen bir eğitim sistemi uygulanıyor.

Acıbadem Okulları, milli ve manevi değerlere bağlı, mutlu, kendisi ve çevresi ile barışık, herkes ile iletişim kurabilen, gayretli ve gelişime açık, güzel ahlaklı bireyler yetiştirmeyi amaçlar.

IB EĞİTİM MODELİNDE PYP (İLK YILLAR) PROGRAMI

Özel Acıbadem Okulları olarak IB Dünya Okulu olma yolunda sağlam adımlar atmış bulunmaktadır. IB İlk Yıllar Programı alanında ilgili okul statüsünde bulunan okul adaylık hazırlıklarını sürdürmektedir. 1-3 yıl arasında sürmesi öngörülen adaylık sürecinde Milli Eğitim müfredatı uygulamaları ve kazanımları IB PYP çerçevesinde öğrenci merkezli, sorgulamaya dayalı, kavram temelli, beceri ve değerler eğitimi odaklı bir yaklaşımla güçlendirilecektir. IB PYP Dünya Okulu olma sürecinde öğrenciler kendi öğrenmelerinin sorumluluğunu alırken, veliler de öğrenenler topluluğunun bir parçası olacak, öğrencilerin öğrenme sürecine aktif katılım sağlayacaktır.

Çift kanatlı bir nesil yetiştirme amacının, kendine ve topluma faydalı nesiller yetiştirmek olduğuna inanan Özel Acıbadem Okulu bu amacı “Tek kanatla uçulmaz” söylemi ile ifade ediyor. Tek kanatla bütün çırpınışlara rağmen sadece düşüleceğinin farkında olarak güzel ahlaklı ve akademik alanda başarılı nesiller yetiştirmeyi amaçlıyor.

Acıbadem Okulları Program ve Kulupler

Özel Acıbadem Okulu’na Özgü Programlar ve Kulüpler

Ayrıca okul öncesinden itibaren uygulanan oldukça iyi yapılandırılmış ve Özel Acıbadem Okulu’na özgü programlar taze ve her anlamda donanımlı nesiller yetiştirmek için veriliyor. Bu özel programlar arasında Kur’an-ı Kerim, Değerler Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersleri, yabancı dil eğitimi, beceri geliştirme eğitiminin yanı sıra drama, ahşap, yazarlık, probiyotik beslenme, bisiklet, futbol, izcilik, okçuluk, robotik ve kodlama, görsel sanatlar, ingilizce, jimnastik, müzik, resim ve el sanatları, badminton, satranç, tekvando, voleybol gibi kulüplerde öğrenciler aktif olarak çalışmalar yapmakta ve kendini özgürce ifade edebilecek ortamlar elde etmektedir.

Acıbadem Okulları Veli Atolyeleri

ACIBADEM OKULLARI VELİ ETKİNLİKLİKLERİ

PERŞEMBE KAHVESİ
Her ay 2 kez düzenlenen Perşembe kahveleri okul ve veliler açısından önemli bir yere sahip. Alanında uzman kişiler ile birlikte gerçekleştirilen program, akşam saatlerinde anne-babalarının rahatlıkla katılabileceği aynı zamanda çocuklarında Cep sinemasında keyifli vakit geçirebilecekleri bir etkinliktir. Dışarıdan katılıma açık olan programa veliler tarafından yoğun bir ilgi gösterilmektedir.

Acıbadem Okulları Veli Etkinlikleri

VELİ WORKSHOP

Veliler için de farklı alanlarda veli workshopları düzenlenmektedir. Seramik atölyesi, görsel sanatlar ve probiyotik derslerinde workshop etkinliği veliler tarafından yoğun ilgiyle karşılanmıştır.

Acıbadem Okulları Hitap Bulusmaları

HİTAP BULUŞMALARI
Öğrenciler sosyal alanlarda bilgi ve beceriyle ilham kaynağı olabilecekleri HİTAP BULUŞMALARI etkinliği düzenlenmektedir. Bu etkinlikle öğrencilerimiz alanında başarılı kişilerden başarı serüvenlerini dinleyerek merak ettikleri konularda sorularıyla motivasyonlarını artırmak hedeflenmiştir.

Acıbadem Okulları Atolyeler

İLETİŞİM

Akademik eğitim ve değerler eğitimini bir arada sunan Özel Acıbadem Okulu hakkında daha detaylı bilgi için 0216 510 52 32 numaralı telefonu arayabilir ya da acibadem.k12.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca okul hakkında güncel duyuru ve haberlerini sosyal medya üzerinden @acibademokullari adresinden takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir