Özel Acıbadem Okulları Bursluluk Sınavı Kayıtları Başladı

Özel Acıbadem Okulları Bursluluk Sınavı Kayıtları Başladı

Özel Acıbadem Okulları “geçmişin birikimi geleceğin eğitimi” diyerek çıktığı bu yolda eğitim camiasına yön vermeye devam ediyor. Bu yıl 23-24 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek bursluluk sınavı kayıtları ise başladı. 4, 5, 6 ve 7. sınıfların katılabileceği bursluluk sınavına www.acibadem.k12.tr adresi üzerinden kayıt yapabilirsiniz.

ÖZEL ACIBADEM OKULLARI’NIN EĞİTİM ANLAYIŞI

Özel Acıbadem Okulları “geçmişin birikimi geleceğin eğitimi” sloganı ile kendine ve topluma faydalı, ahlâki ve akademik alanda üstün çift kanatlı bir nesil yetiştiriliyor. Çift kanatlı eğitim ile sadece teknik ve sayılardan ibaret olmayan günü ve toplumu okuyabilen, insani iletişimlerde başarılı, sosyal ve aktif nesiller yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Çağımızda yaşanan ekonomik, teknolojik ve bilimsel alanlardaki baş döndürücü gelişmelere rağmen insanlığın, erdem, fazilet ve ahlâk olarak aynı gelişim seyrini gösteremediğini ve insani değerler yönünden sürekli bir düşüş içerisinde olduğuna şahit oluyoruz. Belki 20-30 yıl öncesine göre bilgi, teknoloji ve ekonomik refah düzeyi olarak çok iyi durumda olabiliriz. Ancak insanlık namına, fazilet ve ahlak anlamında 20 yıl öncesinden daha ileri olduğumuzu söylememiz neredeyse mümkün değil.

Günümüzde çokça dillendirilen şu söz, insanoğlunun içerisinde bulunduğu durumun ne kadar endişe verici olduğunu kısaca özetlemektedir: “Adalet yok, merhamet yok, dürüstlük ve nezaket yok; ama çok başarılıyız.” Bu durumu Özel Acıbadem Okulları yönetici ve eğitimcilerinin çalışmaları sonucu ortaya çıkan “çift kanatlı eğitim modeli” ile aşılabilir hale geliyor. Okul öncesinden itibaren uygulanan oldukça iyi yapılandırılmış ve Özel Acıbadem Okulu’na özgü programlar doğrultusunda verilen Kur’an-ı Kerim, Değerler Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersleri taze ve her anlamda donanımlı nesiller yetiştirmek için veriliyor.

KUR’AN-I KERİM EĞİTİMİNDE KUR VE AŞAMALI SİSTEM

Kur’an-ı Kerim eğitiminde Özel Acıbadem Okulları’na özel “Kur” ve “Aşamalı” sistem uygulanıyor. Kur’an-ı Kerim okuma yönünden öğrencilere yapılan testler sonucunda ‘hazırlık’ ve ‘geliştirme’ olarak iki farklı kura ayrılıyor. Söz konusu kurlarda öğrenciler Mahreç, Yüzüne Okuma, Tecvit ve Ezber eğitimleri alınıyor ve bu eğitimler öğrencilere 7-8 kişilik özel gruplar halinde veriliyor.

ÖZEL ACIBADEM OKULLARI’NDA GÜÇLÜ AKADEMİK EĞİTİM PROGRAMLARI

Özel Acıbadem Okulları’nın güzel ahlaklı bireyler yetiştirme amacı olan “çift kanatlı eğitim programının” bir kanadını akademik eğitim, yabancı dil eğitimi oluştururken diğer kanadını beceri geliştirme eğitimi programları oluşturuyor.

Özel Acıbadem Okulları; güzel ahlaklı olan öğrencilerin aynı zamanda çağın gerektirdiği akademik bilgilerle donanarak eğitim hayatı boyunca bu kaliteyi sürdürmesini amaçlıyor.

Bu amaca ulaşmak için akademik eğitim sürecini 2023 Eğitim Vizyonuna paralel bir şekilde öğrencinin yaparak ve yaşayarak öğrenmesini esas alarak gerçekleştiriyor.

ÖZEL ACIBADEM OKULLARI’NIN EN TEMEL HEDEFLERİNDEN BİRİ: YABANCI DİL EĞİTİMİ

Öğrencilerin İngilizceyi rahatlıkla konuşabiliyor ve kullanabiliyor olmaları, Özel Acıbadem Okulları’nın en temel hedeflerinden biri.

Özel Acıbadem Okulları’nda yabancı dil eğitimi okul öncesinden itibaren The Common European Framework – Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı’na dayalı olarak gerçekleştiriliyor. Bu program felsefesinde geliştirilmiş dil düzeyi göstergelerine uygun olarak ilk önce öğrencilerin hangi düzeyde olduklarını ve verilecek eğitim ile hangi düzeye gelmeyi hedeflendiği Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı standartlarına göre gerçekçi olarak belirleniyor.

Yabancı dil eğitim sisteminin öğrencilere yabancı dil öğrenme konusundaki motivasyonlarını canlı tutarak, konuşma, düşünme, üretme becerisi kazandırmayı amaçlayan bir sistemdir. Ayrıca öğrencilerin yurt içi ve yurt dışındaki yaşıtlarıyla birlikte yabancı dil yeterlilik düzeyini ölçen ve uluslararası geçerliliği olan bu sınavlara katılmaları sağlanıyor.

ÖZEL BECERİ GELİŞİMİ PROGRAMLARI

Özel Acıbadem Okulları’nda beceri gelişimi programı ile; yaşadığı toplumun içinde ama yaşadığı toplumun ötesinde becerileri olan, geçmişinden kopmadan geleceğini görebilen kendine ve içinde bulunduğu grubu yarınlar için anlamlı hedeflere motive eden ve hazırlayabilen bir nesil yetişiyor.

Özel Acıbadem Okulları güzel ahlaklı, akademik yönden başarılı ve yabancı dili etkili bir şekilde kullanabilen bireyler yetiştirmekle birlikte; iletişim, organizasyon, topluluk önünde sunum yapabilme, takım çalışması yapabilme, kendini ifade edebilme, liderlik, kritik düşünme, temel mühendislik (stem), matematik-fen ve doğa okur-yazarlığı, gözlem yapma ve el becerileri gibi bir çok beceriyle donatmayı amaçlıyor.

ADİS (ACIBADEM DAVRANIŞ İZLEME SİSTEMİ) NEDİR?
Özel Acıbadem Okulları’nda vranış izleme sistemi, öğrencilerin olumlu davranışlarını pekiştirip, istenmeyen davranışların önüne geçerek olumlu okul iklimine katkı sağlıyor. Sergiledikleri örnek tutum ve davranışlar neticesinde saygı, sorumluluk ve başarı kartlarından biriktiren öğrenciler, okul yönetiminde tebrik belgesi ve PDR Biriminden ödül almaya hak kazanıyor. Öğrencilerin davranışları ADİS yazılımı üzerinden takip edilip düzenli olarak rapor haline getiriliyor. Böylece öğrenciler ders notları ile birlikte davranış karneleri de veliler ile paylaşılıyor.

VAKTİNİ DOLU DOLU GEÇİR!

Beceri geliştirme programları normal derslerin dışında özel ilgi alanlarına göre farklı kulüp çalışmalarıyla da destekleniyor. Öğrenciler diğer beceri alanlarının yanında sanat-spor ve mühendislik alanlarında da ilgileri doğrultusunda gelişimlerini destekliyor. Özel Acıbadem Okulları’nda; drama, ahşap, yazarlık, probiyotik beslenme, peyzaj, bisiklet, futbol, izcilik, okçuluk, robotik ve kodlama, görsel sanatlar, ingilizce, jimnastik, müzik, resim ve el sanatları, badminton, satranç, tekvando, voleybol gibi kulüplerde öğrenciler aktif olarak çalışmalar yapıyor ve kendini özgürce ifade edebilecek ortamlar elde ediyor.

GELECEĞİN MUCİTLERİ YETİŞİYOR

Stem-Robotik-Kodlama ve Elektronik Eğitimleri ile geleceğin mucitleri yetişiyor. Bilişimsel Düşünme Yöntemi (Computational Thinking) sadece bilgisayar mühendislerinin değil, tüm bireylerin günlük yaşamda karşılaştıkları problemleri çözme yeteneklerini geliştirmelerinde rol oynamaktadır.

Özel Acıbadem Okulu tüketimden üretime geçen analitik ve inovatif düşünen problem çözme becerileri yüksek ve değerlerinin farkında bireyler yetiştirerek çocukların katma değeri yüksek, bu becerileri daha ilkokul yıllarında Mucit Atölyesi ile kazanmalarını hedeflemekte.

SAĞLAM KADRO KALİTELİ EĞİTİM

Öğretmen seçimine ve gelişimine oldukça önem verilen Özel Acıbadem Okulu‘nda yönetici, öğretmen ve diğer bütün çalışanlar için, veli ve öğrenci memnuniyetini de dikkate alan 360 derece Performans Değerlendirme Sistemi çalıştırılmakta, yönetici ve öğretmenlerin yeni gelişmeler doğrultusunda eğitimleri sürekli devam etmektedir.

Bir öğretmenin bir yıl içinde okulda aldığı eğitimin süresi minimum 75 saat. Bunun yanında öğretmenlerin yıl boyunca kendi alanlarıyla ilgili gelişimlerini destekleyecek okul dışı eğitim programlarına katılmaları sağlanmakta bu konuda öğretmenlere maddi ve manevi destek sağlanmaktadır. Ayrıca Özel Acıbadem Okulu eğitim sürecinin dört boyutu ile ilgili alanında uzman danışmanlarla çalışarak tam donanımlı nesiller yetiştirmek için sürekli kendini yeniliyor.

İLETİŞİM

Akademik eğitim ve değerler eğitimini bir arada sunan Özel Acıbadem Okulu hakkında daha detaylı bilgi için 0216 510 52 32 numaralı telefonu arayabilir ya da acibadem.k12.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca okul hakkında güncel duyuru ve haberlerini sosyal medya üzerinden @acibademokullari adresinden takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir