Özçekimde Kusursuz Çıkmanın 4 Kuralı

Özçekimde Kusursuz Çıkmanın 4 Kuralı

Özçekim ve Selfie uygulamaları

Türk Dil Kurumu, “kendi fotoğrafını çekmek” anlamına gelen “selfie“ye Türkçe karşılık olarak “özçekim“i seçti. Selfie veya özçekim bir dijital fotoğraf makinesi ya da kameralı cep telefonu ile çekilen oto-portre fotoğrafı türüdür. Bu fotoğraflar genellikle gündelik anlardan ve bir kamera ile yukarıdan kol boyu mesafesinden ya da ayna karşısından çekilmek suretiyle düzenlenir.

Son zamanların en popüler eğlencesi haline gelen selfie’lerde kusursuz çıkmak mümkün mü? Evet, elbette mümkün. Telefonlarınıza yükleyeceğiniz uygulamalar sayesinde kusursuz selfie’ler çekebilir ve paylaşabilirsiniz.

İşte Yesiltopuklar.com ‘dan kusursuz özçekim yani dünyada kullanılan ismi ile selfie çekmenin 4 kuralı.

Özçekim ve Selfie uygulamaları

1. Doğal Olun: Gülümsemenin size nekadar yakıştığını unutmayın ve olabildiğince doğal özçekimler yakalamaya çalışın.

2. Gün Işığı: Fotoğraf çekimlerinde olduğu kadar özçekimlerde de ışık önemli bir rol oynuyor. Gün ışığı ise en güzeli. Güneş ışınlarının dik gelmediği öğleden sonraları özçekim için ideal saatlerdir.

3. Açıyı Ayarlayın: Özçekimelerinizde çubuklardan yararlanabilirsiniz. Elinizle çektiğinizde büyükmüş gibi çıkan yüzünüz namı-diğer selfie çubukları ile çok daha kusursuz gözükecektir.

4. Uygulamalardan Yararlanın: Kimse kusursuz değildir. Ancak özçekimlerde kusursuz gözükmeyi hepimiz istiyoruz. İşte bu yüzden nefis telefon uygulamalarından yararlanabilirsiniz.

App Store ya da Android Market’ten telefonunuza indirebileceğiniz kullanımı oldukça pratik olan uygulamalar özçekimleriniz için adeta bir can kurtaran. Hangi uygulamaların daha etkili olduğuna gelince; örneğin FaceTune uygulaması dönemsel sivilce problemlerini, renk ayarlarını ve yüzünüzdeki pürüzleri yok etmekte birebir. Bu uygulama ile dişlerinizi bile beyazlatabilirsiniz. Bizden söylemesi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir