Oturma Odamızı Nasıl Daha Düzenli Tutabiliriz?

Oturma Odamızı Nasıl Daha Düzenli Tutabiliriz?

Oturma Odası Dekorasyonu

Evimizdeki gün boyu vakit geçirdiğimiz oturma odamızı ya da salonu daha temiz ve düzenli tutmak çok kolay. Oturma odası dekorasyonunda sade, düzenli, temiz ve şık görüntü isteyenler için küçük ama oldukça etkili bazı püf noktalarını bir araya getirdik. Evinizde bulunan eşyalarla yapacağınız ufak değişiklikler ya da bütçe dostu yeniliklerle oturma odanız hem daha konforlu hem de daha düzenli görünecek. Nasıl mı? İşte oturma odası dekorasyonunun ipuçları…

Oturma Odası Dekorasyonu İçin Orta Sehpa

Oturma odasındaki karmaşıklığı önlemek için ilk olarak masa, sehpa ve konsol gibi görüş alanınızın daima merkezinde olan mobilyaların üstünde mümkün olduğunca az obje kullanın. Mesela mumları, kitapları ve dekoratif objeleri şömine veya pencere kenarı gibi uzak noktalara yaymak dağınıklığı önler.

Oturma Odası İçin Çekmece ve Dolap Üzeri Minder Dekorasyonu

Çekmece ya da sandıkları sadece saklama alanı olarak düşünmeyin üzerine minder yerleştirerek oturmaya elverişli hale getirmek sizin elinizde. Bu da oturma odanıza kişisel bir dokunuş katar.

Oturma Odası Dekorasyonu İçin Hasır ve Örgü Objeler

Hasır ve örgü objeler, oturma odası dekorasyonu yalın bir görünüm sunar. Oturma odasında çabasız şıklık için koltuk battaniyelerini etrafta bırakmak yerine bir hasır sepetin içine alarak kenarından da bir parça sarkıtmak yeter.

Oturma Odası Dekorasyonu İçin Raf ve Kitaplık

Açık raf ve kitaplıklar, direk oturma odasına giriş yapılan ya da mutfakla bir arada evlerde hem bu ikisini ayırma görevi görür hem de fazla eşyaları toplayarak düzen sağlar.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir