Örgüye Yeni Başlayan Hanımlara Özel Rehber

Örgüye Yeni Başlayan Hanımlara Özel Rehber

Örgüye Yeni Başlayan Hanımlara Özel Rehber

‘Yavaş moda’ akımının en popüler örneklerinden biri olan örgü trendi, genç hanımlar arasında hızla yayılıyor. Kış mevsiminin başlamasına gün saydığımız şu haftalarda, mevsimin dokusunu hissedebilmek ve stres seviyenizi düşürmek için örgü örmeye başlayabilirsiniz.

Sezon renklerine uygun bir atkı örebilmek için, örgü örmeyi bilmemek artık bahane değil. İnternette bulabileceğiniz sayısız örgü videosu sayesinde kısa sürede atkı örmekten yelek örmeye terfi edebilirsiniz.

Son zamanlarda popülerliği artan bir diğer oluşum da, örgü grupları. Örmeye ilgi duyan hanımların bir hoca eşliğinde toplanarak örgü ördükleri bu buluşmalar şu sıralar çok moda. Yakın arkadaşlarınızla sözleşerek kendi örgü grubunuzu da kurabilirsiniz. Örgü seansında, birbirinize yeni modeller öğretebilir, takıldığınız yerlerde arkadaşlarınızdan destek alabilirsiniz.

İster tek başına ister grup olarak örgü örmenin, insan psikolojisi üzerinde kanıtlanmış sayısız faydası var.

Örgüye Yeni Başlayan Hanımlara Özel Rehber

Örgü terapisi ile sakinleşin…

Yapılan araştırmalara göre, örgü örmenin psikolojik terapi rolü oynadığı kanıtlanmış. Oldukça güçlü bir dikkat dağıtıcı olan örgü, kafanızı dağıtmak için birebir.

Gece uyumadan önce, iş molalarında, kahvaltıdan sonra, parkta dinlenirken örgü örmek; fiziksel veya psikolojik olarak başa çıkmakta güçlük çektiğiniz konularla ilgili yaratıcı çözümler bulmanıza yardımcı olabilir.

İstediğiniz modeli ortaya çıkarmak için sürekli tekrarladığınız hareketler, siz farkında olmadan meditasyon etkisi yaratabiliyor. Bu etki de, nefes alışverişlerinizin yavaşlamasına ve derinleşmesine yardımcı oluyor.

Örgüye Yeni Başlayan Hanımlara Özel Rehber

Atkı veya şal örün…

Kış mevsiminin moda renklerinden birkaç yumak örgü ipi alın ve örmeye başlayın. İlk atkınızı örmek biraz zaman alsa eliniz alıştıktan sonra nasıl bu kadar hızlandırdığınıza şaşıracaksınız.

Örgü ördüğünüzü görenlerin ilk tepkisi ise “Bana da bir tane örsene” olacak. Bu siparişlere bir dur demezseniz bütün kış akşamlarınızı atkı veya şal örerek geçirebilirsiniz. Bu da sınırsız ve bedava terapi seansı demektir.

Battaniye örün…

Annenizden, teyzenizden, komşunuzdan topladığınız yarım kalmış örgü ipleri ile rengarenk bir kış battaniyesi örebilirsiniz.

Battaniye örmek, örgü pratiğinizi tam anlamıyla geliştirmenize yardımcı olur. El emeği göz nuru battaniyenizle bütün kış, pencere önünde yağmuru ve karı izleyebilirsiniz.

Örgüye Yeni Başlayan Hanımlara Özel Rehber

Kupa bardağınıza kılıf örün…

Örgüdeki yeteneğinizi anlamak için küçük başarılara ihtiyaç duyuyorsanız, kupa bardaklarınıza çok şirin kılıflar örebilirsiniz.

Kupa kılıfı örmek için düz örgü örmeyi bilmeniz yeterli. İkinci seviye ise kılıflarınızın üstüne küçük kalpler, çiçekler, harfler örmeye başlamak.

Bu şirin kupaları arkadaşlarınıza hediye edebilirsiniz.

Yazı: Hümeyra Yabar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir