Olduğunuzdan Uzun Görünmenizi Sağlayacak 5 Stil Hilesi

Olduğunuzdan Uzun Görünmenizi Sağlayacak 5 Stil Hilesi

Zayıf Gösteren Kıyafetler 2016

Uzun Boylu Görünmek için Nasıl Giyinmeli?

Birçok kıyafet ve moda ipuçlarıyla olduğunuzdan daha uzun görünmeniz mümkün. Boyunuz kısa olmasa bile bazı kıyafetlerde yanlış seçim yapmak kötü bir görüntüye yol açabiliyor.

Vücut proporsiyonunuza uygun olmayan ürünler seçmek, yanlış boy, yanlış aksesuar ve yanlış kıyafetler kullanmak stilinize gölge düşürebilir. Daha önce Olduğunuzdan Zayıf Gösteren Giyim Hileleri ‘ni anlatan bir paylaşım yapmıştık ve şimdi ise  olduğunuzdan daha uzun görünmek istiyorsanız önerdiğimiz birkaç küçük ipucunu kullanarak etkili bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Zayıf Gösteren Kıyafetler 2016

Yüksek Bel Eteklerden Yararlanın

Yaz kış vazgeçemediğimiz etekleri kullanırken yüksek bel, maksi boy olanları tercih ederek uzun bir görünüme kavuşabilirsiniz. Özellikle dökümlü modeller ve koyu renk etekler kullanmalısınız. Kış aylarına da uyum sağlayacak siyah, lacivert, kahve tonlarından oluşan koyu renkleri topuklu bot ve çizmelerle tamamlayarak hem zarif bir görüntüye hem de uzun bir boya ulaşabilirsiniz.

Zayıf Gösteren Kıyafetler 2016

İspanyol Paça Flare Pantolonlar

Eğer pantolon kullanmayı tercih edenlerdenseniz flare pantolonlar sizi bir beden daha ince gösterdiği gibi daha uzun bir görüntü vermenizi de sağlayacaktır. Dize kadar düz inen ve diz aşağısına doğru bollaşan pantolonları uzun tuniklerinizle kullanabilirsiniz. Tabii bu pantolonların diz üstü kısmı dar olması tesettüre uymadığı için dizin altına kadar inen kıyafetlerle kullanarak ölçüyü de tutturabilirsiniz. Ayrıca elbise görünümü veren uzun elbise tunikleri topuklu ayakkabılarla ve özellikle ucu sivri modellerle kullanarak ince ve uzun görüntüyü verebilirsiniz.

Zayıf Gösteren Kıyafetler 2016

Monokrom Stili Uygulayın

Monokrom stili, baştan aşağı aynı renk tonlarını kullanarak oluşturabilirsiniz. Yeni sezonda da oldukça trend olarak bu görüntü hala birçok kadın tarafından benimsenmiş değil. Özellikle eskinin anlayışı olan, “çanta ayakkabı aynı renk olmalı kıyafetler farklı renk olmalı” düşüncesi yaygındı. Ancak yeni dönemde bu tam tersi demode bir görüntüyü veriyor. Eşarbınızdan elbisenize ve aksesuarlarınıza kadar aynı tonu kullanarak hem modern bir görüntüye hem de olduğunuzdan daha uzun bir görünüme ulaşabilirsiniz. Ayrıca, monokrom stilde sadece aynı renk görüntüyü değil siyah beyaz kombinleri de görebilmeniz mümkün.

Zayıf Gösteren Kıyafetler 2016

Kemerleri Sıkın!

Kullanacağınız kıyafetlerde dikkat etmeniz gereklerden biri de bel hizasını doğru ayarlamak. Elbiselerinizin tam bel oyumundan kullandığınız bir kemer sizi daha uzun gösterecektir. Aynı şekilde dış giyim ürünlerinde de belden kuşaklı modelleri kullanmalısınız. İlla ki kemer şartı olmasa da kıyafetlerin bel çizgisinin kalça kısmında olmaması gerekir. Ayrıca, yine kalça kısmında kullanılan cepler de sizi kısa gösterecektir.

Zayıf Gösteren Kıyafetler 2016

Zarif Küçük Çantalar

Yeni sezonda hemen hemen birçok markada bulabileceğiniz küçük çantalarla hem şık görünebilir hem de uzun bir görünüme kavuşabilirsiniz. Özellikle sezon trendlerinden olan “Saddle Bag”lerle trend görünümü yakalarken uzun görünme amacına da ulaşabilirsiniz. Özellikle omuz askılı çantaları kullanabilirsiniz. Burada da dikkat etmeniz gereken çantanın kalçanızın hizasında ya da altında kalacak şekilde olmasıdır.

Yazı: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir