Okul Alışverişinde Tercihiniz Internet mi Mahmutpaşa mı?

Okul Alışverişinde Tercihiniz Internet mi Mahmutpaşa mı?

Okul Alışverişinde Internet mi Mahmutpaşa mı

Avantajix.com’un araştırmasına göre, semt kırtasiyecileri ve AVM’lerde 300-500 lira olan okul çantası seti, Mahmutpaşa’da 138, Ulus’ta 149, Kemeraltı’nda 147 lira. Internetteki sanal mağazalarda ise okul çantasını 111,5 liraya doldurmak mümkün.

İnternetteki sanal mağazalarda okul alışverişinin, İstanbul, Ankara ve İzmir’in ucuzluk merkezlerinden bile uygun fiyata yapılabildiği belirlendi.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlamasına birkaç gün kaldı. Öğrenciler, arkadaşlarına kavuşacak olmanın heyecanını yaşarken; veliler, okul alışverişi derdindeler. Birçok okul ihtiyaç duyulan kırtasiye malzemelerinin listesini hazırlayarak velilere dağıttı.

Okul çantası, beslenme çantası, suluk, kurşun kalem, kırmızı kalem, sulu boya, pastel boya, defter, silgi…. Liste uzuyor da uzuyor. Anne-babaları her okul döneminde sıkıntıya sokan kırtasiye malzemeleri cep yakar cinsten.

Okul Alışverişinde Internet mi Mahmutpaşa mı

Semt kırtasiyecileri ve AVM’lerde kalitesine göre bir okul çantası, 300-500 lira arasında doluyor. Bazen bir ailede birden fazla çocuğun olması ebeveynleri sıkıntıya sokuyor. Anne-babalar da aile bütçesini sarsmadan bu işin altından kalkmanın yollarını arıyor.

Üç büyük ilde en uygun fiyatlarla okul malzemesi almak isteyen velilerin gidecekleri adresler belli. İstanbul’da Mahmutpaşa, Ankara’da Ulus, İzmir’de de Kemeraltı.

Ucuzluklarıyla nam salan bu alışveriş merkezlerinin tahtları, son yıllarda sanal rakiplerince sallanmaya başlandı. İnternetteki birçok dijital mağazadan, bu merkezlerin fiyatının da altında okul alışverişi yapmak artık mümkün.

400’ü aşkın sanal mağazadan alışveriş yapanlara nakit para ödeyen Avantajix.com, üç büyük kentin ucuzluk merkezleri ile internetteki mağazaların fiyatlarını karşılaştırdı.

Okul Alışverişinde Internet mi Mahmutpaşa mı

Buna göre, ilkokulda ara sınıfa gidecek bir öğrencinin okul çantası, beslenme çantası, suluk, içerisinde 5 kurşun kalem, silgi, kırmızı kalem, kalemtraş, makas ve yapıştırcının bulunduğu kalem kutusu ile boya takımlarından oluşan set, Mahmutpaşa’da 138, Ulus’ta 149, Kemeraltı’nda ise 147 liraya doluyor.

Pratik kullanımının yanı sıra ürün çeşitliliği ve uygun fiyat seçenekleriyle öne çıkan online alışveriş platformları ise, 111,5 lira ile üç büyük kentin ucuzluk merkezlerini geride bırakıyor.

Avantajix.com Kurucu Ortağı Güçlü Kayral, internetten alışverişin ucuzluğunun yanı sıra rahatlığı ile de tercih edildiğini belirterek, “Online alışveriş yapmayı tercih eden veliler, istedikleri bir yerden internete bağlanarak kısa bir süre içinde birçok seçeneğe ulaşabiliyorlar. Ücretsiz kargo hizmetiyle de ucuzluk merkezlerine gitmek için gereken ulaşım masraflarından da kurtuluyorlar. Online alışveriş sitelerinde kayıtlı, şeffaf ve faturalı işlem yapmak kullanıcılara güven veriyor. Ayrıca, sanal mağazalara Avantajix.com üzerinden giderek, yaptıkları her alışveriş karşılığında nakit para iadesi kazanarak,okul alışverişleri karşılığında hiç hesapta olmayan ekstra paralar kazanabiliyorlar” dedi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir