Ofis Stilinde Profesyonel ve Güçlü Görünmenin Yeni Kodları

Ofis Stilinde Profesyonel ve Güçlü Görünmenin Yeni Kodları

Yeşil Takım-Deri Ceket Kombini Betül Gedik - Kazayağı Desen Ceket Sena Sever

Mesai saatlerinde konforu geri plana atmadan iyi görünümler elde etmek mümkün. Her ne kadar sürekli alternatif üretmek zor olsa da yeni nesil stil kodlarına uygun anahtar parçalar, işleri kolaylaştırıyor. Biz de ofis görünümlerinizde profesyonelliği bozmadan güçlü görünmenizi sağlayacak fikir önerilerini, yeni trendleri göz önüne alarak bir araya getirdik. “İşte ne giysem?” sorusunu gündeminizden çıkaracak ilhamlar.

Deri Etek-Kazak Kombini Aybükenur Demirci - Deri Ceket Pantolon Kombini Ayşenur Coşkun

Deri Parçaların Gücünü Önemseyin

2022 kış trendlerinde zirveye yerleşen deri tasarımları, ofis görünümlerine çok yakışıyor. En güncel kombinlerde baş rolünü oynayan parçalarla yeni stiller oluşturmak da çok keyifli. Mesela bordo deri ceketbol paça pantolon ikilisi, siyah deri etekkazak ikilisi, şık bir süvetergömlekderi pantolon üçlüsü gibi.

Ekose Blazer Ceket-Etek Kombini Aybükenur Demirci - Eksoe Ceket - Etek - Manto Kombini Elif Doğan

Ekose Desenli Blazer’ları Dolaba Ekleyin

Yeni sezonun ‘it’ parçalarından bir diğeri, ekose desenli blazer ceket. Ofis kombinlerine hareketli bir görünüm getirmeye kararlı bu parçalar, klasik olmasıyla birlikte sıkıcı olmaktan uzak.

Tesettür Ofis Kombini

Massimo Dutti Ceket
Massimo Dutti Kazak
Massimo Dutti Çanta
Massimo Dutti Çizme

İçine giyeceğiniz triko kazaklar, altına seçeceğiniz etek ya da düz kesim bol kumaş pantolonlar ve hafif topuklu botlar ile çok iyi görüneceğinden şüphemiz yok.

Ceket Pantolon Takım Aybükenur Demirci - Ceket Pantolon Takım - Hülya Aslan

İkili Takımlarla Tek Renk Olmak

Profesyonel bir görünümün altında dikkat çekmeye çalışmadan şık olmak yatıyor. Bunun içindir ki ofisin en iyi kombinleri takım elbiseler ile sağlanır. Sezonun konforu yüksek ikililerinden – özellikle kahveler favorimiz – seçiminizi yaparak ton sür ton ya da monokrom uyumlarla eşleşmeler yapın. Pantolon ve blazer ceket takımlarını dolaplara mutlaka ekleyin.

Hooop Store Yelek Sena Sever - Şeyda Ateştepe

Hooop Store Yelek
Hooop Store Siyah Yelek

Beyaz Gömlek – Siyah Yelek İkilisi

Bir zamanlar sıkıcı parçalar arasındayken şimdilerde hit olmayı başaran yelekler, modernleşerek geri döndü. İyi de yaptı çünkü ofis stillerine yeni bir oyuncu olarak eklendi. Hafta sonunda kazaklarla eşleşen yelekler, mesai saatlerine beyaz gömleklerle dahil oldu. Özellikle siyah – beyaz monokrom kombinlerde iyi görünen ikililer, kahve tonlarıyla da ton sür ton uyumunu yakalıyor.

Siyah Triko Elbise- Çizme Kombini Betül Gedik - Ekru Triko Elbise-Ekose Kaban-Çizme Kombini Elif Doğan

Triko Elbiseler Çizmelerle Mesaide

Sıcacık triko elbiseler, mesai saatlerine bir araya geldiği şık parçalarla dahil oluyor. Tam da bu yüzden ihtiyacınız olacak üç parça var. Triko elbise, topuklu deri çizme, ışıltılı aksesuar.

Tesettür Elbiseli Ofis Kombini

Massimo Dutti Elbise
Massimo Dutti Kaban
Massimo Dutti Çanta
Mango Çizme

Ek olarak kaşe palto, deri çanta ve krep/ipek şal da kombini tamamlayacak diğer detaylar. Ayrıca bu kombinde zıt renk uyumları yerine baştan aşağı siyah, kahve ve yeşil gibi ağır renkleri kullanmanız ofise daha uyumlu bir görünüm sunacaktır.

Be Blue Ekose Etek (Şüheda Nur) - Be Blue Zebra Desen Etek (Mavera Bulut)

Be Blue Ekose Etek
Be Blue Zebra Desen Etek

Eteklerin Gücü

Mesai saatlerinde yormadan şık gösterecek seçeneklerden biri de desenli etekler. Burada da özellikle ekose ve zebra desenler öne çıkıyor.

Tesettür Etekli Ofis Kombini

Massimo Dutti Kazak
Massimo Dutti Etek
Massimo Dutti Kaban

Düz kesim yüksek bel modelli bir eteği, rahat bir ofis hayatınız varsa; kazak ve maskülen botlarla – resmi bir ofiste çalışıyorsanız; gömlek ve topuklu bootie ya da yarım çizmelerle eşleştirin.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir