Ofis Dekorasyonunuza Kadın Eli Değsin

Ofis Dekorasyonunuza Kadın Eli Değsin

Ofis Dekorasyonu

Kadınlar, girdikleri her ortamı küçücük bir dokunuşla bile cennete çevirmeleri ile meşhurdur. Dişil güçleri sayesinde, en kasvetli odaları bile kısa cennete çevirebilirler. İşlerin hafiflediği, sezon hazırlıklarına başlamak için günlerin sayıldığı bu vakitlerde ofisinize vakit ayırarak, tüm yıl motivasyonunuzu ve verimliliğinizi artıracak bir iş yapabilirsiniz. Siz farkında olmasanız da çalıştığınız ortamdaki detayların tümü sizinle ilişki halindedir.

Zevklerinize ve karakterinize uygun olmayan bir çalışma ortamı, enerjinizin düşmesine neden olur. Şimdi kolları sıvayıp, gücünüzü açığa çıkarma vakti. Nasıl ki, evdeki her odanıza özenle zaman ayırıyorsanız şimdi aynı özeni ofisinize gösterin. İster home office çalışıyor olun ister özel bir şirkette veya kendi iş yerinizde… Hazırladığımız öneriler mutlaka işinize yarayacaktır. Ev hanımları ise fikirlerimizden ilham alarak eşlerine onları çok daha iyi hissettirecek bir sürpriz hazırlayabilirler.

Ofis Dekorasyonu

Ofisinize yeniden yerleşin…

Uzun çalışma saatleri boyunca vakit geçirdiğiniz ofisinizin, tüm detaylarıyla kişiliğinizi yansıtması performansınızı olumlu yönde etkiler. Ofis dekorasyonunu yenilemeye başlamadan önce ofiste kısa bir temizlik yapmanız gerekebilir. Hiçbir işlevi olmayan ve boşuna yer kaplayan eşyaları, objeleri veya malzemeleri ofisinizden çıkartarak kendinize yer açabilirsiniz. Boş bir alanı dekore etmek, lüzumsuz eşyalarla doldurulmuş bir alanı dekore etmekten çok daha kolay olacaktır.

Ofisinizi fazlalıklardan kurtardıktan sonra ikinci iş olarak, mevcut eşyaları yeniden konumlandırmalısınız. Masanızı, güneş ışığından ve temiz havadan maksimum oranda faydalanacağınız bir yere yerleştirerek kendinize büyük bir iyilik yapabilirsiniz. Masanızın yerini belirledikten sonra, kalmasına karar verdiğiniz öteki eşyalarınızın yeni konumlarını belirleyin. Eskiler, “Harekette bereket vardır” derler. Ofisinizin içinde hareket etmekten korkmayın. Burası sizin harika işler çıkardığınız en özel alanınız. Öyleyse içinde puzzle oynar gibi, eşyaların yerlerini değiş tokuş edin ve onları görmekten en keyif aldığınız yerlere yerleştirin.

Ofis Dekorasyonu

Duvarlarınız dile gelsin…

Ev dekorasyonunda hayat kurtarıcı bir yeri olan aynalar, ofis dekorasyonunda da büyük işler başarabilirler. Ofisinizin çok küçük olduğundan yakınıyorsanız dikkat dağıtmayan aynalarla ofisinize derinlik katabilirsiniz. Minimalist ayna modelleri, ofisinize havalı bir görünüm katabilirler.

Aynalar kadar değerli olan bir diğer dekorasyon detayı da tablolardır. Müşterilerinize espirili mesajlar vererek ortama sıcak bir hava katan tablolar, en sevdiğiniz sanatçıların huzur veren tabloları veya kendi çalışmalarınızı şık çerçevelerle ofisinizin duvarında sergileyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey, abartıya kaçarak ofisinizi sanat galerisine çevirmemeniz gerektiğidir.

Ofis Dekorasyonu

Hanım eli değdiği belli olsun…

Birkaç saksı menekşe, ofisinizi cennete çevirebilir. Cam kenarına veya raflara yerleştireceğiniz canlı bitkiler ofisinizin kalbinin atmasını sağlayacaktır. Renkli saksıların içine ekeceğiniz çiçekler, stresli hissettiğiniz zamanda size göz kırparak rahatlamanızı sağlayabilir.

Dekoratif kutular satın alarak, kendinize ilk ofis hediyesini verebilirsiniz. Bu kutular, çiçekleriniz gibi baktıkça içinizi açsın. Dosyalarınızı, kullanmadığınız malzemeleri yeni kutularınızda depolayabilir, küçük etiketlerle aradığınız eşyayı anında bulabilirsiniz.

Hazırlayan: Hümeyra Yabar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir