“O NURLA ONURLANDIK”

“O NURLA ONURLANDIK”

2013 Kutlu Doğum Haftası Programları

14-20 Nisan 2013 tarihleri arasında Kutlu Doğum Haftası, Diyanet İşleri Başkanlığının düzenlediği etkinliklerle devam ediyor…

Diyanet İşleri Başkanlığının 20 yılı aşkın süredir kutladığı Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri başladı. Ankara Arena Spor Salonunda düzenlenen özel geceyle resmi açılışı yapılan hafta için yurt içinde ve yurt dışında birçok etkinlik gerçekleşiyor.

2013 Kutlu Doğum Haftası Programları

Bu yılki Kutlu Doğum Programı çerçevesinde işlenecek konunun, Diyanet İşleri Başkanlığınca “Hz. Peygamber ve İnsan Onuru” olarak belirlendiğini açıklayan İl Müftü Vekili Dr. Hamza KÜÇÜK, geçen yıl kutlama programlarında gündeme alınan programların hepsinin gerçekleştirildiğini, Kutlu Doğum Haftasında özel çıkarılan derginin ücretsiz olarak yurt içinde ve yurt dışında dağıtıldığını, oldukça fazla olumlu tepki aldıklarını belirterek bu yıl da İlahiyat fakültesi ve Selçuk Eğitim Fakültesinin katkılarıyla “Hz. Peygamber ve İnsan Onuru” konusunun işlenerek çıkarılacak derginin de ücretsiz halka dağıtılacağını bu konuda resmi kurum ve kuruluşların ve sivil toplum kuruluşlarının katkılarının önemli olduğunu söyledi.

2013 Kutlu Doğum Haftası Programları

“Her yıl ülkemize beşinci mevsim gibi gelen, yüreklerimize rahmet muştusu getiren, milletimizin yürekleri arasında birlik ve beraberlik meşaleleri yakan Kutlu Doğum Haftasının ilk günündeyiz” diyen Diyanet İşleri Başkanı Görmez, 14 asır evvel doğumuyla insanlığı onurlandıran Hz. Peygamberin bugünde doğum yıldönümüyle insanlığı tekrar onurlandırdığını söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Kutlu Doğum Haftası Etkinliklerini görmek için tıklayınız.

2013 Kutlu Doğum Haftası Programları

2013 Kutlu Doğum Haftası Programları

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir