Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Normcore Trendinin Kilit Parçaları!

Normcore Trendinin Kilit Parçaları!

Normcore Trendi Tesettür Giyim 2016

Moda dünyasını etkisi altına alan “normcore” ile yeni bir devre şahit oluyoruz.

Yeni yeni gündeme gelen akım aslında hiç de yabancı değil. Sokak stilinde gördüğümüz, bol kazaklar, tunikler, eşofmanlar, çorapla bütünleşen spor ayakkabılar hatta terlikler… İşte bu tavrın baş rolleri.

Normcore, farklı olmayı seçen, cool’luktan çok orijinal olmayı tercih eden bir tavır. Alışıldık moda kurallarının aksine iddiadan bir o kadar uzak, mizahi bir moda. Normcore, “çabasız” görünen ancak oldukça “çaba sarfedilen” bir duruş. Modaya karşı olup da modaya bu kadar dahil olan tek akım diyebiliriz.

Uçuk görünümünden rahat görünüme kadar normcore’un kilit parçaları ise ayrıntılarıyla yazımızda yer alıyor!

Normcore Trendi Tesettür Giyim 2016

  • Blazer: J.Crew
  • Etek: Emilia Wickstead
  • Eşarp: Silk and Cashmere – Satın Al

Big Size Blazer

Normcore için ilk adımınız sadelik olmalı. Olabildiğince basit, iddiasız ve renksiz. İlk kilit parçanız ise büyük beden ceket, blazerlar olmalı. Sade ve basitliği baz alan akımı rüküşlükle de bağdaştırmamak gerek.

Normcore Trendi Tesettür Giyim 2016

Basic Gömlek

Cool görüntüsüne her haliyle yansıtan basic gömlekler, normcore’un olmazsa olmazı. Jeanlerle, eteklerle hatta elbiselerle. Neyin üzerine giydiğinizin hiçbir önemi yok. Rahat olun yeter.

Normcore Trendi Tesettür Giyim 2016

  • Tunik: Michael Kors
  • Eşarp: Etro – Satın Al
  • Çanta: Mudd
  • Terlik: See by Chloé

Denim

Birkaç sezondur tasarımcıların vazgeçemediği denim, açıktan koyuya her tonuyla harikalar yaratıyor. Çabasız görünüm içinse kendinizi fazlasıyla rahat hissedeceğiniz denimleri, salaş bol halleriyle kullanmalı.

Normcore Trendi Tesettür Giyim 2016

Eşofman, Pantolon, Boyfriend Jean

Pazar gezilerinde, sporda giymeye alışkın olduğumuz spor takımlar normcore akımıyla, her güne yayılıyor. Eşofman ya da benzer görüntüyü veren bol bir pantolonla basic gömlek normcore’un muhteşem ikilisi. Uyum algısını tamamen yıkarak oluşturacağınız duruş için olabildiğince tek renk üzerinde gitmeye çalışın.

Normcore Trendi Tesettür Giyim 2016

Terlik: Pierre Hardy

Terlik & Sneakers

Normcore’un en sıradışı parçası ise hiç şüphesiz plastik terlikler. Belki de bu akımı tam anlamıyla anlatacak bir parça. Tam anlamıyla modayı yıkan çabasızlığı gösteren terlikler, feminenlikten uzak maskülen tavrı da mutlaka sergilemeli. Bakkala gidiyormuşcasına güne hazırlanın!

Normcore Trendi Tesettür Giyim 2016

Henüz buna alışık olmayanların da en seveceği duruş spor ayakkabılar. Sneaker, new balance, converse akıma ayak uyduruyor. Boyfriend denim, eşofman pantolonların altında kendini belli edecek spor ayakkabılar, çoraplarla bu akımın ikilisi oluyor.

Normcore Trendi Tesettür Giyim 2016

El Çantası

Çanta kullanımında ise elde taşınan büyük ya da küçük çantaları kullanın. Parlak canlı renklerden de uzak durmalısınız. Işıltılr, payetler, danteller bu akımın anti bakışı. Siyah, kahve, krem, bej, gri, mavi ise normcore’un hakimi.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *