Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Nisan 2016 İstanbul Etkinlik Takvimi

Nisan 2016 İstanbul Etkinlik Takvimi

Lale Festivali 2016 İstanbul

Kaloriferin karşısında uyukladığımız uzun kış günlerine hızlıca veda ettik. Bahar tüm neşesi ile pencerelerden, kapılardan, bulduğu tüm boşluklardan yaşamımıza sızdı. Güneşin taze enerjisine, ağaçların uyanışına, evlerdeki tatlı bahar telaşına kayıtsız kalmak olmaz. Nisan ayı boyunca birbirinden güzel etkinliklerle kışın hantallığını üzerinizden atabilirsiniz. Sizin için, baharın neşesini ve tazeliğini dolu dolu hissedebileceğiniz bir etkinlik takvimi hazırladık. Açın bütün pencerelerinizi, güneşin şarkısı içinizde yankılansın!

11. İstanbul Lale Festivali

Merakla beklenen İstanbul Lale Festivali 1 Nisan itibariyle başladı. Lale festivali ile ilgili tüm detayları ayrıca bir konuda sizin için derledik. İşte detaylar – 11. İstanbul Lale Festivali 2016

Çocuğu ile Büyüyenler Eğitimi

Eğitim: Çocuğu ile Büyüyenler

Çocuğunuzun yetenekleri ve düşünme biçimi karşısında sık sık şaşkına dönüyorsanız veya ona gerçek potansiyelini açığa çıkarmak konusunda nasıl yardımcı olacağınızı bilmiyorsanız “Çocuğu ile Büyüyenler” seminer dizisinin programını dikkatle incelemelisiniz. Velileri; alanlarında uzman pedagog, psikiyatrist ve eğitimcilerle bir araya getiren seminerler, çocuğunuzun yaratıcı yönünü açığa çıkarmayı ve kuvvetlendirmeyi hedefliyor.

Yer: İstanbul Modern

Ibrahim Maalouf İstanbul Konseri 2016

Konser: Ibrahim Maalouf

Trompetin duayeni Ibrahim Maalouf, ailesindeki kadınlardan aldığı ilhamla hazırladığı “Red & Black Light” albümüyle, 23 Nisan 2016’da Volkswagen Arena’da hayranlarıyla buluşacak. Ünlü müzisyenin, bugünün kadınlarına adadığı albümü; daha iyi bir dünya için kadınların üstlendiği kıymetli role övgüler barındırıyor. Volkswagen Arena’da gerçekleşecek konser özel bir ışık şovu eşliğinde kadın dünyasına büyülü göndermeler yapacak.

Yer: Volkswagen Arena
Tarih: 23 Nisan 2016

Cemal Süreya Şiir Dinletisi

Dinleti: “Cemal Süreya Şiir Dinletisi”

“Şimdi sen kalkıp gidiyorsun. Git.
Gözlerin durur mu onlar da gidiyorlar. Gitsinler.
Oysa ben senin gözlerinsiz edemem bilirsin.”

İkinci Yeni’nin en sevilen şairlerinden Cemal Süreya‘nın şiirlerinden bir seçki olan Gurbet Yavrum Garba Düşmektir adlı şiir dinletisi İş Sanat’ta şiir severlerle buluşacak. Piyano eşliğinde okunacak şiirlere, şarkılar eşlik edecek. Ruhunuza işleyecek bu edebiyat ziyafetini kaçırmayın.

Yer: İş Sanat
Tarih: 4 Nisan 2016 – 20:30

Tiyatro Cimri

Tiyatro: Cimri

Fransız komedya yazarı Molière‘in ünlü eseri Cimri, Leyla ile Mecnun dizisinin yediden yetmişe tüm izleyiciler tarafından çok sevilen İsmail Abi’si, Serkan Keskin performansıyla sahnede. İnsana dair hallerin espirili ve ironik bir dille yorumlandığı oyunu çok seveceksiniz.

Yer: Sabancı Gösteri Merkezi
Tarih: 12 Nisan 2016 – 20:00

Felsefe ve Sanat Sempozyumu

Felsefe ve Sanat Sempozyumu

Felsefe ve Sanat alanında birbirinden değerli çalışmalar hazırlamış akademisyenlerin katılımı ile gerçekleşecek Felsefe ve Sanat Sempozyumu, zihninizi kurcalayan sorularınıza farklı bakış açıları ile yorumlar getirecek.

Tarih: 28 Nisan Perşembe 10:30
Yer: İstanbul Üniversitesi Avrasya Enstitüsü

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *