Nihayet Dergisinin Ramazan Sayısı Bayilerde!

Nihayet Dergisinin Ramazan Sayısı Bayilerde!

Nihayet Dergisinin Ramazan Sayısı

Nihayet dergi bu ay, ‘Ramazan kültüründe asıl ile arızî yer mi değiştiriyor?’ sorusundan yola çıkıyor. Hayatımızın Hikayesi bölümünde ise ‘İftar çadırı ve davul, Ramazan’ın esasından mıdır? Ramazan çadırı teravihe mi eğlenceye mi işaret ediyor?’ sorularına cevap aranıyor.

İyi insanlar iyi atlara binip gitmedi, burada, aramızda…

Bu ay derginin röportaj konuları arasında; Lokmacı Dede dergahında her Ramazan bin beş yüz kişiye yemek yapan Zeynep Hanım, iftar sofralarını anlatırken, Ramazan boyu cemaatsiz camileri şenlendiren Ramazan Teyzelerinden biri olan Ayşe Sula Akbal’ın ilginç tecrübeleri yer alıyor.

Yazıları ile dikkat çeken Abdullah Harmancı, kırk yaşın Ramazanını kaleme alırken, Prof. Dr. Mahmut Kaya, meraklı çocukla annesi için manzum olarak İslam’ın Âmentüsünü kaleme alıyor. Prof. Dr. Mustafa Kara ise; Bursa Eramilhanesi’nin hikayesini anlatırken, Alaattin Karaca, türkülerin asıl hikayesini gündeme getiriyor.

Emine Şenlikoğlu, Osman Bülent Manav, Atakan Yavuz, Münire Daniş, Emel Özkan, Sema Babuşçu, Sema Karabıyık, Mustafa Özel ve birbirinden değerli yazarların Ramazan’ı karşılayan yazıları, Nihayet haziran sayısında okurlarıyla buluşuyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir