New York Moda Haftasında Dikkat Çeken 5 Trendten Biri Başörtüsü(!)

New York Moda Haftasında Dikkat Çeken 5 Trendten Biri Başörtüsü(!)

Sarı Renk Takım ve Manto Modelleri

New York Moda Haftası rengarenk defileleriyle yine yankı yaptı. Pantone renk otoritesinin ilan ettiği moda renkleri arasında bu sezon defilelerde en çok görülen “amber gold” olarak tanınan “amber altın sarısı” bir çok koleksiyona yansıdı. Phillip Lim, Prabal Gurung ve Marc Jacobs koleksiyonlarında da bu renk dikkati çekiyordu. Limon sarısı, kanarya sarısı, mısır sarısının yanı sıra hardal sarısı da podyumda yer aldı.

Hem kadın hem de erkek koleksiyonlarında görülen ikinci bir trend ise batik trendiydi. Batik tişörtler, elbiseler, uzun tunikler, pantolonlar podyumda farklı bir rüzgar estirdi.

Calvin Klein File Elbise

New York moda haftasında görülen üçüncü bir trend de file üstler ve elbiselerdi. Çoğunlukla tişörtler ve elbiselerle kombinlenen file üstler, “balıkçı filesi” trendinin bu sezon yaygın olduğunu gösterdi. File trendini Calvin Klein da hem kadın hem de erkek koleksiyonlarında uygulandı.

Cindy Crawford’un kızı Kaia Gerber'in Başörtülü Defilesi

Moda haftasında görülen ve her sezon gittikçe artan bir başka trend de başörtüsüydü. Yine moda aksesuarı olarak kullanılmış bu başörtüler Marc Jacobs, Michael Kors, ve uzun süredir New York moda haftasından uzak kalan Tom Ford’un sunumlarında görüldü. Defilede kıyafeti sunan Cindy Crawford’un kızı Kaia Gerber‘in saçları türban tarzı bir şal ile arkadan bağlanıp örtülmüştü.

Pyer Moss Defilesindeki Mankenin Başörtüsü

Bunun yanı sıra New York moda haftasına ilk kez giren Pyer Moss defilesinde de başörtülü bir manken yer aldı. Defilesinde farklı ırklardan ve inançlardan bir çok mankene yer veren marka, tasarımların üzerinde yazılı siyasi mesajlardan dolayı global farkındalığın önemini vurguladı. Pyer Moss defilesindeki mankenin başörtüsü aksesuar değil, dini amaçla örtülmüştü.

Pantolon Ceket Takımların Altında Terlik Modası

New York ta görülen beşinci bir trend ise takım elbiselerdi. Çoğunlukla nötr renkler ve koyu renklerden hazırlanmış takım elbiseden oluşan kıyafetler profesyonel estetikten uzak salaş bir şekilde sunuldu. Pantolon ceket takımların altında parmak arası terlikler, sandaletler yer aldı. Uzun ceket takımların içinde tişört veya gömleklere ise yer verilmemişti.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir