Neon Renklerle Evinizin Sesini Yükseltin

Neon Renklerle Evinizin Sesini Yükseltin

Neon Dekorasyon Önerileri

Renkler, söylemek istediklerinizi açığa çıkaran güçlü öğelerdir. Gardrobunuza veya evinize en çok hakim olan renk, aslında dış dünyaya verdiğiniz açık bir mesajdır. Zaman zaman bu mesajla oynayarak insanları şaşırtabilir veya havanızı değiştirebilirsiniz. Bu değişim için en keyifli renk ise, göz alıcı neon renklerdir.

Neon renkli aksesuarlar veya neon tek parça mobilyalar evinizin klasik dilini değiştirecek iddialı parçalardır. Salonda, yatak odasında, mutfakta veya banyoda neon detaylarla misafirlerinizi şaşırtabilirsiniz. Neon renkleri kullanırken dikkat etmeniz gereken detaylar dekorasyondaki karışıklığı giderecek çözümlerdir.

Neon Dekorasyon Önerileri

Neon ışıklara dikkat!

Birazcık baş dönmesi iyidir. Fazlası ise rahatsız edici olabilir. Neon renkler oldukça dikkat çekici olduğu için miktarını iyi ayarlamak gerekir. Hepsi birbirinden güzel olsa da içlerinden bir rengi seçerek karışıklığı önleyebilirsiniz. Hem tül perdenizi hem de fon perdenizi neon tonlarda seçmek, pek şık durmayacaktır. Banyonuz için seçeceğiniz neon bir tablo, tek başına beklediğiniz etkiyi sağlayabilir. Üçlü koltuğunuzu tamamen neon kumaşla kaplatmak yerine sadece kırlentleri neon tonlarda seçebilirsiniz.

Dekorasyonda cesur renkleri kullanmak cesaret istediği kadar bilgelik de ister. Neon dekoratif ürünlerin evinizle uyumunu sağlamanın en kolay yolu açık renk mobilyalarla kombinlemektir. Toprak tonlarının hakim olduğu bir salonda, neon renklerle farklılaşmaya çalışmak yerine pastel tonları tercih edebilirsiniz.

Neon Dekorasyon Önerileri

Mutfakta yemek yapmak daha eğlenceli…

Klasik mutfağınızdan sıkıldıysanız neon renkli aksesuarlarla veya dekorasyon ayrıntılarıyla mutfağınızın görünümünü değiştirebilirsiniz. Mutfak dolaplarınızının kapaklarını neon tonlarda seçerken, geri kalan detayların tümünde seçiminizi sadelikten yana kullanmalısınız. Neon yeşil dolap kapakları, küçük mutfağınızı büyük göstermek için doğru bir tercih olabilir. Eğer duvar rengini veya dolapları değiştirmeniz mümkün görünmüyorsa aksesuarlarla mutfağınızın enerjisini yükseltebilirsiniz.

Yeni nesil elektrikli mutfak aletleri, neon renkleri ile dikkat çekmektedir. Neon mutfak aksesuarları, çaydanlıklar, mutfak setleri, tencereler, servisler yeni bir mutfak hissi oluşturmanızı sağlayabilir.

Neon Dekorasyon Önerileri

Banyolara haksızlık etmeyin…

Evlerde en çok kullanılan ama dekorasyonda en çok ihmal edilen banyoları, ışıltılı dokunuşlarla yenilemenin vakti geldi. Neon lavabo bataryaları ile banyonuzun sitilini tamamen değiştirebilirsiniz. Daha iddialı bir değişim için 3 boyutlu fayansları tercih edebilirsiniz. Neon fayanslar, ışık oyunları ile banyonuzu sıkıcılıktan kurtarmak için en etkili hamledir.

Mavi veya yeşil neon tonları banyonuzdaki temizlik hissini artıracaktır. Banyo setleri, aksesuarlar, paspaslar, havlular; banyoda az maliyetle değişim sağlayabileceğiniz temel ayrıntılardır. Alışverişte gözünüze çarpan neon aksesuarlarla yaşam alanlarınızın enerjisini değiştirebileceğinizi unutmayın.

Hazırlayan: Hümeyra Yabar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir