Neoklasik Stil Bir Elbise Kombini

Neoklasik Stil Bir Elbise Kombini

Neoklasik Tesettür Kombin

Çok ince kumaştan yapılmış, özel dokumasıyla tasarlanmış simetrik çizgilerin birbirine kavuşması ve elbiseye bir hareketlilik getirmesinin, biçilip stilize edilmiş hali. Zevkler ve renkler tartışılmaz denir ya; insanın bazen neoklasik bir kıyafete bürünmesi isteği olabilir. Neoklasik tarz pop tarz çizgilerle bütünleşirse ne olur diye sorarsanız eğer; neoklasik pop desek yeni bir akımı da betimlemiş oluruz. Nasıl ki bir kombin oluştururken birbirinden ayrı ayrı parçaları birleştirebiliyorsak; çizgi ve desenleri de ayrı ayrı değerlendirerek sonra da hepsini bir araya getirebiliriz.

Böyle bir elbiseye siyah bir ceket, siyah gold çizgileri olan bir ayakkabı düşündüm. Ama siz ayakkabıyı ve ceketi gold rengi taşıyan değerleri, elbisedeki simetrik desen ve çizgilerin rengiyle kaynaştırabilirsiniz. Bileklik gibi motifli ve taşlı otantik bir bilezik, yüzük ve altın bilezik, otantik motiflerle bezenmiş klasik bir el çantasıyla o günkü ruh halinizi yansıtabilirsiniz.

Böyle bir neoklasik kıyafete yine şalı tercih etmek durumundayım. Ama böyle bir kıyafete eşarp da şık durabilir. Arasındaki fark, birinde daha elit ve resmiyet getirse de, diğerinde masumiyet ve gelenekçi bir tavrı simgelemektedir. Tercih sizin. Rahat bir kıyafet, rahat bir hareket etmek isterseniz, biraz klasik, biraz yenileşme, biraz da pop çizgilerle öne çıkabilirsiniz.

Tüm tesettür giyim kombinleri için tıklayın.

Kombin Tasarımı: Türkan Eraslankılıç

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir