Neden Su İçmeliyiz? Merve Bilge Atalay’dan 5 Harika Cevap!

Neden Su İçmeliyiz? Merve Bilge Atalay’dan 5 Harika Cevap!

Su İçmenin Faydaları

Yüzlerce diyet, onlarca diyet metodu, binlerce zayıflamayı garanti eden ürün, kitapçıların raflarında sayısız diyet kitabı… Her şey o kadar fazla ki insan hangi diyetin neresinden başlayacağını ya da neyi nasıl yapacağını bilemiyor. İşin kötü kısmı hangi metodu uygulayacak olsa diğer metot, o metodu çürütüp yanlış yaptığını kötüye gittiğini söylüyor. Bunca karışıklık ve karmaşaya rağmen herkes ağız birliği yapmışcasına “SU İÇİN!” çağrısında bulunuyor.

Evet yüzlerce diyet çeşidinin tek ortak noktasının su içilmesi gerektiği ise demek ki bu ‘su içme mevzusu’ önemli! Peki neden su içmeliyiz? Neden bu kadar insan her konuda ayrı fikirler beyan ederken su için diyor? O zaman neden su içmeliyiz sorusunu cevaplama vakti.

Su İçmenin Zayıflamaya Etkisi

1- Zayıflamak için. Yağ yakımını ve metabolizmayı hızlandırır. Evet yanlış okumadınız su hem iyi bir metabolizma hızlandırıcı hemde iyi bir yağ yakıcıdır. Yani yüzlerce lira harcayarak aldığınız metabolizma hızlandırıcı ve yağ yakıcı ürünler gibi –ki bu ürünlerin bir çoğunun yüzde yüz etkisi tartışılır- çok ucuz olan su bizim zayıflamamızı sağlar.

2- Canlı bir cilt için. Kim capcanlı ve güzel bir yüze sahip olmak istemez? Hatta bunun için o kadar çok kozmetik ya da dermokozmetik ürün alırız ki… Fakat su içmediğinizde bu aldığınız ürünlerin neredeyse hepsi çöp! Buna emin olabilirsiniz. Vücudu doğru besleyip yeterli su içmediğiniz takdirde hangi ürünü kullanırsanız kullanın bir süre sonra kötü gözükmeye mahkumsunuz. Özellikle kupkuru ve solgun bir cilt!

Su İçmenin Cilt Güzelliğine Faydaları

3- Genç bir vücut için. Su yaşlanma karşıtıdır. Yaşlanmak istemeyen daha doğru ifade edecek olursam yaş alan fakat yaşından daha genç gözükmek isteyenlerin su içmesi gerekir. Cildiniz ,organlarınız yani tüm vücudunuz susuz yaşayamaz. Su içmezseniz yaşlanmanızı hızlandırır 40 yaşında 55 yaşında gözükmekten kendinizi kurtaramazsınız.

4- Tertemiz bir vücut ve hastalıklardan korunmak için. Su bu dünyadaki en mucizevi şeydir. Vücudumuz yaklaşık yarısı sudan oluşur ve az bir su kaybı bizi ölüme bile götürebilir. Su içmemek hastalıklara davetiye çıkarmak gibidir. Duş alıyorsunuz değil mi? Peki ya içiniz? İçinizi neden temizlemiyorsunuz? Her su içtiğinizde içinizi temizlemiş hastalıklardan arındırmış olursunuz.

Su İçmenin Sağlığımıza Faydaları

5- Tok hissetmek için. ‘’Acaba bir şeyler mi yesem? Aslında tok gibiyim ama…’’ işte tamda bu noktada aslında su içmeniz gerekirken siz vücudunuzdan gelen su içme sinyallerini o kadar çok yok etmişsinizdir ki beyin hadi o zaman bir şeyler yiyelim der. Böyle zamanlarda durun ve 2 bardak su için. Tokluğunuzun arttığını ve canınızın bir şeyler yemek istemediğini göreceksiniz.

Bunca güzel sebep varken hala su içmeyi reddetmek ya da unutmak sizce de biraz mantıksız değil mi?

Su içmek bu kadar önemsiz ve unutulacak bir şey olsaydı emin olun bu kadar uzman her konuda ayrı konuşurken tek bir konuda ağız birliği yapmazdı. Su içmek sizi sağlıklı yapar. Su içmek sizin uzun sürede daha iyi hissettirir ve bir çok hastalığa yakalanma riskinizi azaltır. Vücudunuzu susuz bırakmayın!

Not: Bu yazıdan sonrada mı su içmeyeceksiniz?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir