Naturalive Sağlıklı, Doğal ve Helal Kişisel Bakım Ürünleri

Naturalive Sağlıklı, Doğal ve Helal Kişisel Bakım Ürünleri

Naturelive Doğal Kozmetik Ürünleri

Bayram Kampanyası; Yeşiltopuklar.com vasıtasıyla gelen herkeze 50 Tl‘lik alışverişte kargo bedava ve 150 TL’lik alışverişte yaz için cilt yenileyici cilt onarım ve bakım yağı bedava

Güneş lekelerine, siyah noktalara, yazın ter kokusuna ve cildinizdeki kızarıklıklara ve aşırı yağlanmaya Naturalive doğal bakım ürünleriye veda edin.

Ramazan ayı yenilenme ayı… Helal bakım ürünlerinin öncülerinden olan Naturalive artık size çok yakın. YeşilTopuklar ayrıcalığıyla size özel kampanya ile kendinizi ayrıcalıklı hissedeceksiniz.

Kimya Yüksek Mühendisi Kudret Livaoğlu 2007 yılında yayımlanan “Sağlıklı Hayat” isimli kitabının ardından ilk etapta ‘sadece’ kendisi için geliştirdiği doğal kozmetikleri tek tek piyasaya sürdü. Şuan hayatınızı kolaylaştıracak 16 farklı doğal ürün özel mekanlarda yer almakta.

Naturelive Doğal Kozmetik Ürünleri

Hayatınızda kendiniz ve eviniz için kullandığın kaç ürün var hiç saydınız mı? Peki bunların hemen hemen hepsinde kanserden tutunda alerjik reaksiyonlara kadar bir çok olumsuzluğa kapı aralayan zararlı kimyasallar olduğunu biliyor musunuz? Tabii ki çoğu kişi etiket arkalarında yazan kimyasalları ve işlevlerini bilemez. Ama bizim için düşünen, doğal içerikli alternatifler hazırlayarak hem işimizi kolaylaştıran hem de bizi bir çok hastalıktan koruyanlar da var. İşte Kudret Livaoğlu da onlardan biri. Türkiye’nin ilk doğal deodorantını üreterek çıktığı yolda bugün çamaşır deterjanından tutun da leke çıkarıcıya kadar bir çok ürünle doğal hayata katkıda bulunuyor. Çünkü ona göre; her meslek sahibinin insanlığa hizmet etmek gibi bir vebali var. Naturalive’in öncelikli amacını ise: “Bazı gıdalar-katkı maddeleri kadar kozmetik ürünlerin de sağlığı olumsuz etkilediği bilincini oluşturmak ve alternatif doğal ürünlerle insan sağlığını korumak” şeklinde açıklıyor.

Kudret Livaoğlu

Ben çok makyaj yapmam, kozmetik ürünlerle aram iyi değildir” diyenler bile gündelik hayatında sabun, şampuan, diş macunu, deodorant, sıvı sabun, nemlendirici, saç kremi kullanmıyor mu? İşte bu tarz tüketiciler için de bir araştırma yapılmış. Buna göre; en mütevazi insanlar dahi günde ortalama 9 kozmetik ürün kullanarak 126 değişik içeriğe sahip kimyasala maruz kalıyormuş. Zararlı kimyasalların olumsuz etkileri üzerine bir çok çalışmanın yapılmasının sebebi ise deri ile alınan kimyasalların direkt kana karışmasıymış.

Bir ürünün helal olması Müslümanlar için çok önemli. Kudret Livaoğlu da bu konuda çok hassas üreticilerden biri. Başlangıçtan bu yana hem doğal hem de helal kriterlerine göre yaptığı ürünlerini helal sertifikalandırma kurumu Gimdes tarafından da onaylanmış. Çünkü ona göre bir ürünün sadece alkol ve hayvansal katkı içermemesi helal olması için yeterli değil. Aynı zamanda insan sağlığına da zarar vermemeli… Zira bir bebeğin zararlı kimyasallara maruz kalması daha anne karnında başlıyor. Bugün bebek kordonlarından alınan kan örneklerinde 4 yüz çeşit zararlı madde tespit ediliyor. Bu açıdan annelere büyük iş düşüyor. Florida Üniversitesi de benzer bir araştırma yapmış. Bir çok diş macunu ile sabunun içinde bulunan triclosan maddesi anne karnındaki bebeğin beyin gelişimini olumsuz etkiliyormuş. Tek amacı dişlerini temizlemek olan bir annenin bebeğine zarar verebileceğini düşünmesi mümkün değil ama maalesef durum bu kadar ciddi. Öyleyse önce kendiniz sonra da sevdikleriniz için artık bilinçlenme zamanı…

Naturelive Doğal Kozmetik Ürünleri

Naturalive temizlik ürünlerinin farkı nedir?

Kudret Livaoğlu: “Kullandığım hammaddeleri kullanıcıların bilmesini istedik, içeriklerin Türkçe açıklamalarını etiketlere yazdık. Bu uygulamayla bir ‘ilk’e imza attık aslında. Kozmetik ürünleri ile başlayan çalışmalarımı bu yönde devam ettirmeyi düşünüyordum fakat deterjan konusunda da çok talep geliyordu. Çünkü laboratuvar sonuçlarına göre, tabaklar üzerinden deterjan kalıntıları altı yıkamada dahi çıkmıyordu ve yiyeceklerle birlikte vücuda alınıyordu. Buna bir çözüm bulmalıydık. Dolayısıyla çamaşır, bulaşık için de doğal kaynaklı ürünler geliştirdik. Deterjanların sadece zararları üzerine araştırmalar yaparken tüm deterjanlarda kullanılan enzimlerin hayvansal, bitkisel ya da genetiği değiştirilmiş bakterilerden elde edildiğini gördüm. Deterjanlara sağlığın yanında helallik noktasında da dikkat etmek gerektiğini anladım. Bu nedenle doğal kaynaklı boraks ile bulaşık, çamaşır ve leke çıkarıcı üretimi gerçekleştirdik. Çamaşır suyu günlük hayatta vazgeçilmez ve alternatifi olmayan bir üründü. Bunun yerine de oksijenle güvenli temizlik yapabileceğiz.

Naturelive Doğal Kozmetik Üretim

Naturalive ürünlerine nasıl ulaşılabilir?

Naturalive ürünlerine www.naturalive.com.tr adresinden ulaşabilmek mümkün. Tüm ödeme seçenekleri de mevcut.

Üstelik 50 TL lik alışverişlerde kargo bedava

Yorumlar

“Naturalive Sağlıklı, Doğal ve Helal Kişisel Bakım Ürünleri” için 2 cevap

  1. Şengül dedi ki:

    Sunu merak ediyorum ama cevaba ulasamadim ana sayfaniz hic mi hic aciklayoci degil ,helal kismini anladim ama baska sertifikalari yok mu hu ürunlerin,biyolajik olarak parcalanma özelliği gibi

  2. admin dedi ki:

    Merhaba, bizde elimizde ki bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Daha fazlası için firma yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir