Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Nakkaştepe Millet Bahçesi: İstanbul’un Boğaz Manzaralı Yeni Balkonu

Nakkaştepe Millet Bahçesi: İstanbul’un Boğaz Manzaralı Yeni Balkonu

Nakkaştepe Millet Bahçesi Boğaz Manzarası

Eşsiz Boğaz Manzarasıyla İstanbul’un Yeni Gözdesi

İstanbul’un en güzel noktalarından bir tanesi olan Nakkaştepe, kuş bakışı şehri seyretmek isteyenler, yedi tepeli şehre en geniş açıdan şahitlik etmek isteyenler ve boğazın eşsiz cazibesine kendisini kaptırmak isteyenler için de harika bir yer. Boğazın mavisinin gökyüzüne karıştığı, bir yanıp bir sönen şehir ışıklarına vapurların hareketlerinin eşlik ettiği, martı çığlıklarının esen rüzgara karıştığı nokta, şehrin koşturmacalı yaşamından sıyrılıp derin bir nefes almak isteyenlerin de buluşma noktası oluyor. Manzarayı yalnızca kafelerden seyretmek zorunda kalmak istemeyenler için ise yemyeşil doğayla bütünleşip, masmavi boğazı seyredebilecekleri bir yer var artık: Nakkaştepe Millet Bahçesi

Nakkaştepe Millet Bahçesi Biyolojik Gölet

Yürüyüş parkurları, çocuk parkları, mesire alanları

50 bin metrekarelik devasa alanda yayılı olan mesire alanında her türden ihtiyaca cevap verme amacıyla kurulmuş birçok farklı bölüm bulunuyor. Spor alanları, piknik alanları, tenis kortları, biyolojik göleti, kapalı çocuk oyun salonu, doğa keşif atölyesi, macera parkuru, okçuluk alanı, uçan yol ve seyir terası gibi farklı türlerden aktiviteye olanak tanıyan alanlar yer alıyor.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Mesire Alanı

İster çayınızı demleyip manzara seyretmek, ister arkadaşlarınızla spor faaliyetlerinde bulunmak sterseniz de çocuklarınız için farklı bir doğa aktivitesi yapmak için tercih edebileceğiniz bu mekan, günün ve haftanın stresinden kurtulup, rahatlamanızı sağlayacak. Fotoğraf çekimleri için de bir hayli uygun olan mekan, makinenizin elinizden düşmesine izin vermeyen yerlerden bir tanesi.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Yürüyüş Parkuru

İstanbul’un yeni balkonu

Tanıtımlarında İstanbul’un yeni balkonu olarak geçen Nakkaştepe Millet Bahçesi, şehrin içinde şehirden uzaklaşmışsınız hissi veren keyifli bir yer. 50 bin metrekarelik geniş alanı, farklı ihtiyaçlara uygun bölgeleri ile bundan sonra İstanbulluların favori mekanlarından bir tanesi haline geleceğini tahmin ettiğimiz alan, yerli ve yabancı turistlerin de şimdiden ilgisini çekmiş durumda.

Nakkaştepe Millet Bahçesi Yürüyüş Parkuru ve Parklar

Seyahat Editörü Esra Ünal

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *