Mutlu Eden 6 Besin

Mutlu Eden 6 Besin

Mutlu Eden Sağlıklı Besinler

Stresli zamanlarda yolunuz marketlerin abur cubur reyonlarına mı düşüyor? Kendimizi mutlu etmek istediğimizde sevdiğimiz şeyleri yemek ilk aklımıza gelen seçeneklerden biri oluyor. Ancak bu sırada sağlıksız seçimler yapıp kilolarınıza kilo katmak istemezsiniz herhalde. Enerjisi yüksek besinler yerine mutluluk hormonumuzu artıran doğal besinlere yönelerek hem sağlığımıza sağlık hem keyfimize keyif katabiliriz.

Bazı sebze ve meyveler bedenimize faydalarının yanı sıra ruhumuza da iyi geliyor. İşte bazen görüntüsüyle bazen tadıyla bazen de kokusuyla keyif veren besinler

Mutlu Eden Sağlıklı Besinler

1-Bezelye: B vitamini içeriği en yüksek sebzelerden olan bezelye seratonin salgılanmasına yardımcı olan besinlerdendir. Bayanlar özellikle adet dönemlerinde tüketerek premenstrüal sendromu daha rahat atlatabilirler.

2-Çeri domates: Domatese rengini veren likopen pigmenti hem kansere karşı koruyucu hem de mutlu edici özelliktedir. Çeri domatesleri kahvaltınızda, ara öğünlerde, salatalarınızın üzerinde dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

3-Avokado: İçeriğindeki zengin B vitaminleri sayesinde sinirleri yatıştırıcı etkisi bulunan avokadoyu salatalarınızın üzerinde dilimleyerek kullanabilirsiniz.

Mutlu Eden Sağlıklı Besinler

4-Çilek: Çileğe kim hayır diyebilir ki? Şu sıralar tam zamanı! Sadece lezzeti değil görüntüsü ve kokusu da insanı mutlu etmeye yeten meyvelerden. Salgıladığı endorfin hormonu mutlu ederken, potasyum içeriği ile tansiyonun düzenlenmesine de yardımcı olur.

5-Muz: Vücuda endorfin hormonu salgılayarak mutlu eden muz, tatlı ihtiyacına da birebir meyvelerden bir tanesi. Muz, bal ve yoğurttan oluşan bir karışım doğal, sakinleştiren bir tatıdır.

6-Ananas: Yağ yakımına katkısı bulunan ananas, mutlu edici özelliğiyle de keyifli diyet sürecinin vazgeçilmez meyvesi. Ara öğünde 1 kase yoğurda, 1 kaşık yulafla birlikte karıştırarak tok tutucu etkisinden yararlanabilirsiniz.

Diyetisyen Kübra Bal’dan randevu almak için www.kubrabal.com adresini ziyaret edebilir veya 0216 428 36 84’ü arayabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir