Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Mutfakta Tertip ve Düzen İçin İpuçları

Mutfakta Tertip ve Düzen İçin İpuçları

Mutfak Dekorasyonu

Evde en çok nerede vakit geçiriyorsunuz diye sorsak bütün hanımlardan alacağımız cevap belli: Mutfak. Yemek yap, masayı kur, topla, bulaşıkları yıka derken günün büyük bir kısmı mutfakta geçiyor. Peki mutfakta düzenli mi çalışırsınız yoksa biraz dağınık mı? Eğer dağınığım diyorsanız gelin mutfakta tertip ve düzen için size bir kaç ipucu verelim. İşte mutfakta hem düzene hem de dekorasyona yönelik çözümler…

Mutfakta tertip ve düzen için ihtiyacınız olan her şey elinizin altında olmalı. Yani organize olmak için dolaptan çıkarmanız gereken bazı mutfak malzemeleri var. Mesela büyük boy bir tepsi, 2-3 katlı kurabiye standı, farklı ebatlarda cam kavanozlar ve buna benzer daha pek çok malzeme mutfağınızı hem düzenlemek hem de dekore etmek için işinize yarayacak.

Mutfak Dekorasyonunda Kurabiye Standı ve Tepsi ile Düzenleme

Sık Kullandıklarınızı Elinizin Altında Toplayın

Lazım olur diye alıp, çok da kullanamadığınız tepsileri ya da katlı kurabiye standını dolaplardan çıkarın. Küçük kavanozlardaki tuz ve baharatları, yeşillikleri hatta kaselerde soğan ve sarımsağı bu tepsi ya da kurabiye standında yerleştirip, hepsini elinizin altında tutarak işinizi kolaylaştırın.

Mutfakta Açık Kiler Dekorasyonu

Açık Kilerde Aradığınızı Hemen Görün

Mutfak dekorasyonunda en son trend açık kiler. Kapalı raflar arkasında saklanan kuru bakliyat ve makarnaları tezgah üstünde veya açık raflarda cam kavanozlar içinde saklayarak hem bitip bitmediğini görün hem de dolapların içine başka eşyalar koymak için yer açın.

Tekerlekli Mutfak Rafı ve Tel Sepet

Akılcı Çözümlerle Mutfak Alanını Genişletin

Hala yeterli depolama alanınız yoksa tekerlekli mutfak raflarına ve tel sepetlere bir şans verin. İnce profile sahip oldukları için oldukça az yer kaplayan bu tasarımlarla iyi bir organizasyon alanı oluşturun.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *