Mutfakta Tertip ve Düzen İçin İpuçları

Mutfakta Tertip ve Düzen İçin İpuçları

Mutfak Dekorasyonu

Evde en çok nerede vakit geçiriyorsunuz diye sorsak bütün hanımlardan alacağımız cevap belli: Mutfak. Yemek yap, masayı kur, topla, bulaşıkları yıka derken günün büyük bir kısmı mutfakta geçiyor. Peki mutfakta düzenli mi çalışırsınız yoksa biraz dağınık mı? Eğer dağınığım diyorsanız gelin mutfakta tertip ve düzen için size bir kaç ipucu verelim. İşte mutfakta hem düzene hem de dekorasyona yönelik çözümler…

Mutfakta tertip ve düzen için ihtiyacınız olan her şey elinizin altında olmalı. Yani organize olmak için dolaptan çıkarmanız gereken bazı mutfak malzemeleri var. Mesela büyük boy bir tepsi, 2-3 katlı kurabiye standı, farklı ebatlarda cam kavanozlar ve buna benzer daha pek çok malzeme mutfağınızı hem düzenlemek hem de dekore etmek için işinize yarayacak.

Mutfak Dekorasyonunda Kurabiye Standı ve Tepsi ile Düzenleme

Sık Kullandıklarınızı Elinizin Altında Toplayın

Lazım olur diye alıp, çok da kullanamadığınız tepsileri ya da katlı kurabiye standını dolaplardan çıkarın. Küçük kavanozlardaki tuz ve baharatları, yeşillikleri hatta kaselerde soğan ve sarımsağı bu tepsi ya da kurabiye standında yerleştirip, hepsini elinizin altında tutarak işinizi kolaylaştırın.

Joy Kitchen 2 Katlı Kek ve Kurabiye Standı

Joy Kitchen Kek Standı
Joy Kitchen Dikdörtgen Ahşap Servis

Katlı kek ya da kurabiye standınız yoksa alışveriş sitemizde harika iki ürün var. Joy Kitchen markasına ait 2 katlı standlar, dikdörtgen ve yuvarlak formlarıyla şıklığı da beraberinde getiriyor. Hesaplı fiyatı ve modern görünümüyle dikkat çeken bu tasarımlar, mutfakta işinizi kolaylaştırdığı gibi misafirleriniz için hazırladığınız sofralarda da göz dolduruyor.

Vip Ahmet Saklama Kabı

Vip Ahmet 12’li Saklama Kabı
Vip Ahmet 9’lu Saklama Kabı

Açık Kilerde Aradığınızı Hemen Görün

Mutfak dekorasyonunda en son trend açık kiler. Kapalı raflar arkasında saklanan kuru bakliyat ve makarnaları tezgah üstünde veya açık raflarda cam kavanozlar içinde saklayarak hem bitip bitmediğini görün hem de dolapların içine başka eşyalar koymak için yer açın.

Sherlorck Mutfak Raf Sistemi - Bino Tezgah Üstü Raf

Sherlock Raf Sistemi
Bino Raf

Akılcı Çözümlerle Mutfak Alanını Genişletin

Hala yeterli depolama alanınız yoksa tekerlekli ya da sabit hatta tezgah üstü kullanabileceğiniz mutfak raflarına, tel sepetlere bir şans verin. İnce profile sahip oldukları için oldukça az yer kaplayan bu tasarımlarla iyi bir organizasyon alanı oluşturun.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir